Jump to content


Fotografije

Lanac i zubci!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 klodovik

klodovik
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 06 July 2010 - 11:46 PM

Ima li neke veze hod zubaca i lanca!Hocu konkretno da pita gustinazubaca na zubcanicima na kaseti(zadnjim zubcanicima)I rupama na lancu!Konkretno treba da menjam zadnji tocak,a promenio bih ceo zajedno sa kasetom ,ali mi se cini da ima vise zubcanika od postojeceg koji mi je na bicikli!!!Hvala unapred<<<
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 July 2010 - 12:08 AM

Jel može ovo u funkcionalno pismenom obliku?
  • 0

#3 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 07 July 2010 - 12:12 AM

Jel može ovo u funkcionalno pismenom obliku?


pa ja mislim da je hteo da kaze da na sadasnjem tocku sto hoce da menja ima npr. 7faz ili 8faz, a tocak koji hoce da uzme ima manje lancanika. d ali je to neki problem i da li to zahteva promenu lanca. mislim da je to hteo da pita.

mislim da bi bilo dobro da zamenis i lanac, jer nije neka investicija, a ne znam koliko si presao sa njim, mozda se malo isteg'o, pa ces imato problme ako stavis novu kasetu na star lanac. malo ce ti preskakati zbog razlike u razmaku zubaca i sirini lanca.
  • 0
Posted Image

#4 klodovik

klodovik
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 05:54 AM

Tacno sam to hteo da pitam i izvinjavam se sto sam bio nejasan :)!A koji onda lanac da kupim?Sadasnja kaseta na najmanjoj plocici sa zubcima ima isto koliko i ona koju bih stavio ali ostali imaju vise zubaca nego trenutna koju imam?I kad bi promenio lanac da li bi morao menjati i prednji pogon???
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 July 2010 - 07:27 AM

Uzima se lanac za onaj broj zupčanika koji imaš na kaseti, s tim što na 7- i 8-faz ide isti lanac. Srednji pogon nema veze, sve ide na sve.
Dužina lanca se meri tako što se nov lanac prebaci preko najvećeg zupčanika i napred i pozadi (ne provlači se kroz menjač), pa se skrati dve karike dalje od mesta gde se dodirnu krajevi.
  • 0

#6 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 09:05 AM

Ako sam te dobro razumeo, buni te broj zubaca na svakoj od sajbni zadnjeg seta zupcanika? To nije bitno kod promene lanca, bitno je ono sto ti je Mix savetovao-broj sajbni (zupcanika) na zadnjem tocku. Lanac npr. HG-50 je za 6, 7, i 8 brzina, tacnije za toliko sajbni na zadnjem tocku, a HG-53 je za 9 brzina-sajbni. Sto se tice razmaka izmedju zuba na samom zupcaniku on je unifikovan i na skoro svim pogonima je identican, tako da ti to nece praviti problem kod zamene lanca. Rezime je, bitno je da uparis kasetu i lanac za odredjen broj brzina.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#7 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 07 July 2010 - 10:26 AM

to sto ja npr. drugoj sajbni na staroj kaseti imas 14 zubaca, a na novoj 16 ne menja stvari. koliko si vozio taj lanaci gde si ga vozio? ako ne znas u km tacno, onda vremenski i koliko od prilike dnevno prelazis? je li ga redovno podmazujes?
  • 0
Posted Image

#8 klodovik

klodovik
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 07 July 2010 - 05:36 PM

Broj sajbni je isti to jest 5(desetobrzinac)A lanac nije puno vozen i podmazivan je redovno, jedino sto je star(5 i vise godina)ali vozi se tri puta nedeljno po par kilometara!
  • 0

#9 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 07 July 2010 - 05:50 PM

hm, pa trebalo bi da radi...
  • 0
Posted Image




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika