Jump to content


Fotografije

Mala pomoc :) - DH bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 LukaDH

LukaDH
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 22 June 2010 - 09:11 PM

Ja sam jos mlad,imam 14godina i jako veliku zelju za downhill-om.
Imam problem sa velicinom bajsa nerazumem se dobro DH bajs kakve velicine da uzmem

Unapred hvala :)))
  • 0

#2 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2010 - 11:45 PM

dobrodosao na forum:)
kazi koliko si visok,kontam da bi tebi trebao bajk oko 15'' ;) i mislim da zbog tvog uzrasta ne mora da bude nesto preterano jak,tj moze da ima neke slabije tockove,single crown viljusku i ostale komponente,koje bi naravno kasnije promenio ;)
pozdrav :P
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 June 2010 - 06:26 AM

ja bih ti preporučio da počneš sa Cross Country-jem! (ako pogledaš svetsku scenu, skoro su svi tako počeli :wink: ) jer za DH ti treba mnogo više od bicikla...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#4 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 24 June 2010 - 11:39 PM

I nemoj odmah da furas na FS, za pocetak uzmi neki hardtail...
  • 0
...born to ride...

#5 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 01 July 2010 - 06:07 AM

Ne slusaj ti ove XC (hard tail) bicikliste. :mrgreen:

Na zalost, zalost, zbog cene "pravih" biciklova, vecina su primorani da voze HT (koji su za iste pare dosta laksi od FS). Zbog toga ih skoro svi voze, ne zato sto je to najbolje. Cak je i na svetskom XC nivou borba FS vs. HT u jeku. Za sve ostalo, FS je zakon (ako izostavimo DJ i Trials)

E sad, na HT biciklu (i jos XC geometrijom) uciti DH voznju je skoro neizvodljivo (dok obrnuto moze - kad znas dobro da vozis, onda mozes dosta toga, da ne kazem sve, raditi i sa HT biciklom).

Sa druge strane, pravim DH biciklom se penjati na brdo da bi se spustao je skoro ravno samoubistvu (za to sluze ski liftovi, kola, kombiji i sl.)

Zato mislim da ti je Dusanov predlog najbolji - ja bih ga definisao ovako:
Uzmi neki Trail ili AM bicikl (znaci sa vilom od 130-160mm). I trail i AM biciklovi su FS, naravno.
Obe kategorije su izmedju XC i DH.
"Trail" biciklovi (ne mesaj ih sa Trial, to je nesto sasvim drugo) su blizi XC-u, laksi je i bolje se penju uz brdo. AM je masivniji, jos uvek se solidno penje, ali mi je geometrija jos bolje prilagodjena spustanju, skakanju, njakanju...

Mislim da je to za pocetak mnogo bolje za tebe od pravog DH bicikla, jer salu na stranu, ima nesto istine i u tome sto XC vozaci pisu, treba ti i kondicije da se popnes na brdo...
Inace, danasnji AM biciklovi imaju od prilike hoda kao pravi DH biciklovi pre 10 godina... i u pola su laksi.
  • 0

#6 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 01 July 2010 - 06:10 AM

E, da, propustili smo odgovor na originalno pitanje - velicinu bicikla. Prvo javi koliko si ti visok... Danasnja deca od 14 godina umeju da budu i 180...
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 July 2010 - 07:50 AM

Danasnja deca od 14 godina umeju da budu i 180...


A mogu biti 200+ i nositi obucu 54, k'o jedan iz kraja. :lol:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika