Jump to content


Fotografije

Tour de France 2010


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
99 odgovora na ovu temu

#61 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 01:59 PM

Nema tu sta da se ceka, nije bio pad. A prvi je napao Shlek, a Mencov i Sancez su takodje otisli pa to nikom ne smeta. A brzo si zaboravio kako je mladi Shlek otisao napred kada je njegov brat bio pao na kockicama i kako je stvorio prednost !!!

Slazem se. Biciklizam je iako to nekom tako ne izgleda i tehnicki sport tj. sport gde pouzdanost i ispravnost opreme (izmedju ostalog) odlucuje pobednika. Sta bi bilo kada bi pri svakom pucanju gume i izletanju sa staze u Formuli 1 ostali stali i cekali da se Sumaher vrati u trku :?: .
Svi prave paralelu sa Lensom i Urlihom ali je tada bio pad na spustu a ovde je Slek napao, zeznuo se i sad je kriv neko drugi. Niko ne proziva Mencova i Sanceza. Dupli standardi kao i uvek i svuda.
  • 0
.

#62 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 20 July 2010 - 02:42 PM

Zare te nebuloze o formuli 1 sa euro sporta nemaju veze sa zivotom kad si video u formuli da dava vozaca u toku trke pricaju.? A sto se tice dvostrukih standarda pa nije ovo politika ovo je sport,a puplika je rekla svoje na dodeli zute majce.
  • 0
..............

#63 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 20 July 2010 - 02:50 PM

Mislim da je sustina u tome da Slek nije imao mehanicki kvar vec se zeznuo sa menjanjem brzina.Drugim recima nije kriva oprema nego vozac.
Mada,da sam na mestu Kontadora verovatno bih sacekao,nije pobeda na turu vredna naknadnog osporavanja.
  • 0

#64 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 02:53 PM

Nije ovo politika, ovo je biznis. A ti ces kao sponzor koji je ulozio nekoliko miliona da budes mnogo srecan sto tvoja ekipa gubi Tur jer publika misli da je tako ispravno. Publika su i oni kojima je idol Seka Aleksic i koji gledaju Farmu 26 sati dnevno. Treba svi da mislimo kao oni??
I jos mi kazi da kada na 110 m sa preponama favorit padne na prvoj prepreci svi treba da ne zavrse trku. Iz solidarnosti.
E da. Formulu 1 gledam mnogo pre nego sto je Eurosport i nastao.
  • 0
.

#65 basso

basso
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 20 July 2010 - 03:06 PM

A sta da je Shleku pukla guma recimo, da li bi i onda Contador trebao da ga ceka po vama !?
Nema cekanja, vazno je pobediti tour, kao sto Klein rece, sponzori se pitaju mnogo, a ko ce ti obezbediti pare za sledecu sezonu ako ne sponzori !!!
  • 0

#66 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 July 2010 - 03:58 PM

Ljudi, kako ne shvatate, zasto bi Contador trebao da ceka Shleka..Cak mislim da su i pogresili sto nisu zapeli Mencov , Sancez i Contador da naprave jos vecu prednost..
A vi sto branite Shleka kako vas nije sramota tako da pricate..Prvo,Kad je Shavanel osvojio etapu kada je bio onaj grupni pad po kisi svi su onda cekali Saxo bank...Cancellara je stao ne celo i poceo da koci grupu..Ako je neko malo bolje gledao u toj grupi je bilo 3 vozaca Rabobanka, zar je onda trebao da Mencov vuce i da jos tada zavrsi posao, ode par minuta.. na hronometru bi ga u svakom slucaju dobio...
E pa nije...svi su stali i cekali bracu Shleck...
Sta se desilo kada je Frank pao, zasto onda taj isti Cancelara nije stao kao prethodnog puta da saceka sve favorite nego je vukao kao mazga samo da Andy stigne preko 2 min isppred grupe sa Vinom, Mencovim..Contador je tada imao kvar pa je dosao 10 sekundi iza..Tada niko nije pitao Andya zasto ga nije cekao....
I kako sada mozete tako da pricate...A ova publika sto je zvizdala, to je sramota za Francusku..Pa nije mu Contador skinuo lanac sa sajbne...
  • 0
Passo di Gavia

#67 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 20 July 2010 - 07:35 PM

Ma ko brani Shleka ,obrni okreni Kontador je pobednik samo sto mu treba da to bude na ovakav nacin
  • 0
..............

#68 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 20 July 2010 - 09:19 PM

kakav je vozac bilo Lens kada je bio mladji (brda,hronometar,siprinotvi)dali je bio dobar biciklista ili je imao jaku ekipu iza sebe koja ga je vukla ???
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#69 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 20 July 2010 - 09:23 PM

Najbolji je bio za kombinacije kakva je bila dananja etapa ! Kao sprinter mi se cini da je bio jako los, ali je ostavljao bolje sprintere jer je imao tu izdrzljivost, kad malo bolje razmislim, Contador je jako slican njemu, i njegovoj tehnici, samo mi se cini da je Lens bio mnogo jaci po ravnom nego El Pistolero... ali davno bese :)
  • 0
Potpis

#70 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 21 July 2010 - 07:41 AM

kakav je vozac bilo Lens kada je bio mladji (brda,hronometar,siprinotvi)dali je bio dobar biciklista ili je imao jaku ekipu iza sebe koja ga je vukla ???

Da nije dobar biciklista ne bi 7 puta osvojio Tour..Ali, uvek je imao iza sebe jaku ekipu koja bukvalno razbije tempom celu grupu i lansiraju ga na zadnjim usponima gde on zavsi ostatak posla...
To danas nije slucaj, nema vise tolike razlike medju timovima...
  • 0
Passo di Gavia

#71 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 12:04 PM

Da je osvajao jos nesto sem Tura bio bi jos bolji :wink: . Ovako ima veliku rupu u karijeri, mada to medijima nije bitno :mrgreen: .
Meni se kao vozac vise "svidjao" pre bolesti i ovih 7 pobeda. Vozio je mnogo vise trka, osvojio jedno Svetsko prvenstvo a posle toga kao da nije postojala ni jedna druga trka sem Tura. Da su se i neki drugi vozaci ponasali kao on, tj. spremali samo za jednu trku godisnje nisam bas ubedjen da bi tako lako osvojio tih 7 titula.
  • 0
.

#72 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 05:09 PM

Da je osvajao jos nesto sem Tura bio bi jos bolji :wink: . Ovako ima veliku rupu u karijeri, mada to medijima nije bitno :mrgreen: .
Meni se kao vozac vise "svidjao" pre bolesti i ovih 7 pobeda. Vozio je mnogo vise trka, osvojio jedno Svetsko prvenstvo a posle toga kao da nije postojala ni jedna druga trka sem Tura. Da su se i neki drugi vozaci ponasali kao on, tj. spremali samo za jednu trku godisnje nisam bas ubedjen da bi tako lako osvojio tih 7 titula.

...imam 4 dok. filma o Lance-u (gde sam i video izjavu,želju da ga samo Tour zanima),on se spremao za Tour zato što je najznačajnija i najteža,sasvim je u pravu...svi se spremaju za Tour...ako neko vozi Giro kao sprema se za Tour,ako neko pobedi Vueltu,opet se sprema za Tour...
nego žao mi Andy-ja...jak je ove godine a Contador nije u najboljoj formi...zašto ga nije sačekao to neznam,neznam u kakvom su odnosu,ovako privatno....
  • 0

#73 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 July 2010 - 05:37 PM

Da je osvajao jos nesto sem Tura bio bi jos bolji :wink: . Ovako ima veliku rupu u karijeri, mada to medijima nije bitno :mrgreen: .
Meni se kao vozac vise "svidjao" pre bolesti i ovih 7 pobeda. Vozio je mnogo vise trka, osvojio jedno Svetsko prvenstvo a posle toga kao da nije postojala ni jedna druga trka sem Tura. Da su se i neki drugi vozaci ponasali kao on, tj. spremali samo za jednu trku godisnje nisam bas ubedjen da bi tako lako osvojio tih 7 titula.

...imam 4 dok. filma o Lance-u (gde sam i video izjavu,želju da ga samo Tour zanima),on se spremao za Tour zato što je najznačajnija i najteža,sasvim je u pravu...svi se spremaju za Tour...ako neko vozi Giro kao sprema se za Tour,ako neko pobedi Vueltu,opet se sprema za Tour...
nego žao mi Andy-ja...jak je ove godine a Contador nije u najboljoj formi...zašto ga nije sačekao to neznam,neznam u kakvom su odnosu,ovako privatno....


Ja iskreno mislim da je Paris - Roubaix najteza trka...
  • 0
Potpis

#74 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 21 July 2010 - 07:42 PM

Da je osvajao jos nesto sem Tura bio bi jos bolji :wink: . Ovako ima veliku rupu u karijeri, mada to medijima nije bitno :mrgreen: .
Meni se kao vozac vise "svidjao" pre bolesti i ovih 7 pobeda. Vozio je mnogo vise trka, osvojio jedno Svetsko prvenstvo a posle toga kao da nije postojala ni jedna druga trka sem Tura. Da su se i neki drugi vozaci ponasali kao on, tj. spremali samo za jednu trku godisnje nisam bas ubedjen da bi tako lako osvojio tih 7 titula.

...imam 4 dok. filma o Lance-u (gde sam i video izjavu,želju da ga samo Tour zanima),on se spremao za Tour zato što je najznačajnija i najteža,sasvim je u pravu...svi se spremaju za Tour...ako neko vozi Giro kao sprema se za Tour,ako neko pobedi Vueltu,opet se sprema za Tour...
nego žao mi Andy-ja...jak je ove godine a Contador nije u najboljoj formi...zašto ga nije sačekao to neznam,neznam u kakvom su odnosu,ovako privatno....


Ja iskreno mislim da je Paris - Roubaix najteza trka...

...jednodnevna trka nemože biti teža od višednevnih/nedeljnih...
  • 0

#75 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 July 2010 - 08:28 PM

Ako si vec gledao dokumentarce, nadji i o toj trci gde svi velikani ukljucujuci i Lensa pricaju kako je teza nego TDF...
  • 0
Potpis

#76 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 21 July 2010 - 08:44 PM

Nemoze da bude teza moze da bude samo rizicnija sto se tice padova i povreda zato je mnogi vozaci izbegavaju,bar ja tako mislim.
  • 0
..............

#77 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 July 2010 - 09:05 PM

Svi imamo svoje misljenje :) ja bi pre vozio 20 dana po asfaltu nego ceo dan po onoj kocki... onde jedino profitiraju oni sto trguju organima na crno... bubrezi ispadaju kao bidoni ;)
  • 0
Potpis

#78 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 21 July 2010 - 09:50 PM

@\druid,
nema tu nikakvog misljenja a ni poredjenja..Jedostavno, ako ces da gledas samo po tezini onda je Grand Tour mnogo tezi i tu nema nikakve dileme..
Trke od 3 nedelje ne mogu da se porede ni sa jednim sportom po tezini..U 21 dan samo su 2 dana odmora, padovi, lose vreme... dosta brdskih etapa. pa jedna za drugom, pa los dan vozacu za svo to vreme..Vidis, sve to treba da se poklopi pa da vozac dobije trku..
Klasici su druga prica..Ne kazem da nije pakao severa tezak ali nemoj da ga poredis sa Grand tourovima jer je glupo..
Jos nesto, Grand tour dobijaju kompletni vozaci, dobri u brdima, dobri na hronometru i pametna voznja na tranzitinim etapama po ravnom bez padova..
Druga stvar, vozaci koji idu na klasike tokom proleca tempiraju formu tada kao sto su radili Cancellara, Bonnen...Nijedan favorit za Grand tour nece da se ubije na onoj kocki,moze cisto da se provoza... zbog rizika od padova...
Pogledaj na Touru de France, pravi favoriti dostizu vrhunac forme u trecoj nedelji, do tada ih obicno nema nigde..Ovaj tour je izuzetak jer je stvarno tezak i rano su pocela brda..
Videcete sutra na Tourmaleu, ako Mencov spusti na minut zaostatak za Shlekom bice drugi u subotu jer moze da mu uzme taj minut na hronometru..Sa Contadorom ne moze da se bori i to je resena stvar..Sancez nema sanse u subotu ...mrzi me da pisem vise..
  • 0
Passo di Gavia

#79 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 22 July 2010 - 04:17 AM

@\druid,
nema tu nikakvog misljenja a ni poredjenja..Jedostavno, ako ces da gledas samo po tezini onda je Grand Tour mnogo tezi i tu nema nikakve dileme..
Trke od 3 nedelje ne mogu da se porede ni sa jednim sportom po tezini..U 21 dan samo su 2 dana odmora, padovi, lose vreme... dosta brdskih etapa. pa jedna za drugom, pa los dan vozacu za svo to vreme..Vidis, sve to treba da se poklopi pa da vozac dobije trku..
Klasici su druga prica..Ne kazem da nije pakao severa tezak ali nemoj da ga poredis sa Grand tourovima jer je glupo..
Jos nesto, Grand tour dobijaju kompletni vozaci, dobri u brdima, dobri na hronometru i pametna voznja na tranzitinim etapama po ravnom bez padova..
Druga stvar, vozaci koji idu na klasike tokom proleca tempiraju formu tada kao sto su radili Cancellara, Bonnen...Nijedan favorit za Grand tour nece da se ubije na onoj kocki,moze cisto da se provoza... zbog rizika od padova...
Pogledaj na Touru de France, pravi favoriti dostizu vrhunac forme u trecoj nedelji, do tada ih obicno nema nigde..Ovaj tour je izuzetak jer je stvarno tezak i rano su pocela brda..
Videcete sutra na Tourmaleu, ako Mencov spusti na minut zaostatak za Shlekom bice drugi u subotu jer moze da mu uzme taj minut na hronometru..Sa Contadorom ne moze da se bori i to je resena stvar..Sancez nema sanse u subotu ...mrzi me da pisem vise..

...hvala lepo...
profil staze za danas...prenos od 12.30h...

Attached Thumbnails

  • 18(4)_500x266t0_ic.jpg

  • 0

#80 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 22 July 2010 - 06:09 AM

@\druid,
nema tu nikakvog misljenja a ni poredjenja..Jedostavno, ako ces da gledas samo po tezini onda je Grand Tour mnogo tezi i tu nema nikakve dileme..
Trke od 3 nedelje ne mogu da se porede ni sa jednim sportom po tezini..U 21 dan samo su 2 dana odmora, padovi, lose vreme... dosta brdskih etapa. pa jedna za drugom, pa los dan vozacu za svo to vreme..Vidis, sve to treba da se poklopi pa da vozac dobije trku..
Klasici su druga prica..Ne kazem da nije pakao severa tezak ali nemoj da ga poredis sa Grand tourovima jer je glupo..
Jos nesto, Grand tour dobijaju kompletni vozaci, dobri u brdima, dobri na hronometru i pametna voznja na tranzitinim etapama po ravnom bez padova..
Druga stvar, vozaci koji idu na klasike tokom proleca tempiraju formu tada kao sto su radili Cancellara, Bonnen...Nijedan favorit za Grand tour nece da se ubije na onoj kocki,moze cisto da se provoza... zbog rizika od padova...
Pogledaj na Touru de France, pravi favoriti dostizu vrhunac forme u trecoj nedelji, do tada ih obicno nema nigde..Ovaj tour je izuzetak jer je stvarno tezak i rano su pocela brda..
Videcete sutra na Tourmaleu, ako Mencov spusti na minut zaostatak za Shlekom bice drugi u subotu jer moze da mu uzme taj minut na hronometru..Sa Contadorom ne moze da se bori i to je resena stvar..Sancez nema sanse u subotu ...mrzi me da pisem vise..



Stvarno mi nije jasno zasto ljudi vole da namecu nekom drugom svoje misljenje, vrati se neki post unazad kad sam rekao da je jedno misljenje tvoje a drugo moje, i zamisli cuda... ne moraju da budu ista :)

da ne idemo vise u off
evo dokumentarca o kome pricam

http://www.spike.com...roubaix/2955803
  • 0
Potpis




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika