Jump to content


Fotografije

Zamena srednjeg pogona,par pitanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 09:16 PM

Kao prvo hteo bih sve da vas pozdravim :wink:

Poceo sam polako da sredjujem svoj bicikl i red je dosao na srednji pogon, pa bih imao par pitanja za vas. Sa obzirom da rekreativno vozim bicikl, izbor je pao na Shimano FC-M521-L, mislim da ce sasvim zadovoljiti moje potrebe i lepo me sluziti. E sada imam par tehnickih pitanja za vas:

1) Ovaj pogon je predvidjen za 9 brzina, ja imam 8, hoce li to funkcionisati bez problema s obzirom da je lanac malo siri kod osmobrzinskih sistem

2) moj stari pogon je 48-38-28, sada bih uzeo 44-32-22, moze li to proci bez skracivanja lanca ili ne

3) sirina rama je 68mm, pretpostavljam da treba da uzmem patronu 68mm, e sad nisam skinu staru ne znam koliki bi trebao da bude raspon izmedju kurbli, cini mi se da je 113

4) mora li pri namestanju patrone da se koristi onaj lepak koji sprecava odvrtanje ili moze i bez njega, nemam ideju gde to da kupim

Kupicu kljuc za montiranje patrone, za onaj drugi za skidanje kurbli mi se bas ne daju pare, videcu da li ce moci bez toga. Znam da je sve jednostavnije obaviti u servisu, ali mi je posebno zadovoljstvo da ja to namestim :). Svaki predlog i savet je dobrodosao, od vas zavisi da li ce mi se raspasti bicikl posle 100 metara :)
  • 0

#2 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 09:22 PM

[quote name="warrior78"]Kao prvo hteo bih sve da vas pozdravim :wink:

Poceo sam polako da sredjujem svoj bicikl i red je dosao na srednji pogon, pa bih imao par pitanja za vas. Sa obzirom da rekreativno vozim bicikl, izbor je pao na Shimano FC-M521-L, mislim da ce sasvim zadovoljiti moje potrebe i lepo me sluziti. E sada imam par tehnickih pitanja za vas:

1) Ovaj pogon je predvidjen za 9 brzina, ja imam 8, hoce li to funkcionisati bez problema s obzirom da je lanac malo siri kod osmobrzinskih sistem

2) moj stari pogon je 48-38-28, sada bih uzeo 44-32-22, moze li to proci bez skracivanja lanca ili ne

3) sirina rama je 68mm, pretpostavljam da treba da uzmem patronu 68mm, e sad nisam skinu staru ne znam koliki bi trebao da bude raspon izmedju kurbli, cini mi se da je 113

4) mora li pri namestanju patrone da se koristi onaj lepak koji sprecava odvrtanje ili moze i bez njega, nemam ideju gde to da kupim


bolje ti idi kod majstora ali gledaj kako on to radi pa dodjes kuci rastavis pa opet sastavis ili da se iscimas jedno 4-5sati pa odnese kod majstora :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 June 2010 - 09:55 PM

1. Da.
2. Može, ali je bolje skratiti na pravu meru.
3. Pa kad skineš staru izmeri, a ponajpre će ti pisati na njoj koliko je široka. Čak može da se desi da, ako je pogon malo drugačije izveden, nemaš isti chainline na istoj širini patrone.
4. Ne mora, naprotiv, patron se malo podmaže po navoju.
5. Kupi oba.
  • 0

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2010 - 10:23 PM

3. zavisi od tog pogona ali i od toga kako planiras da ga vozis.Ako ces voziti samo po drumu na malim sajbnama pozadi kupujes siru patronu, ako ces ici po brdima i voziti na tanjirima onda uzu.U principu sirinu patrone izabiras prema zeljenoj liniji lanca.
  • 0
Postavljena slika

#5 warrior78

warrior78
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 19 June 2010 - 08:18 AM

Hvala vam svima na pomoci. Idem sada u kupovinu pa javljam kako je ispalo :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika