Jump to content


Fotografije
- - - - -

CUSTOM MADE BIKES vs KONFEKCIJA China, Taiwan


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
112 odgovora na ovu temu

#101 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2010 - 07:44 PM

ma lose si skontao posalicu ... oseti se u padu kada ti prsne nesto zbog zamora ... al nebitno .. :)
  • 0
Postavljena slika

#102 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 07:54 PM

@pri3rak
Dečko, kad sam za CZ99 rekao voda i blato, nisam mislio na koroziju, već na povećan pritisak
u odnosu na normalan (pucanje u buretu sa vodom, zagnjuren u blato i te fore). Ili pucanje sa
tormentirajućom municijom, koja takođe razvija dvostruki pritisak u odnosu na normalnu. Ili
testiranje sa ispaljenih 35.000metaka u kontinuitetu, čega se ne bi postideo ni solidan mitra-
ljez. A obradi tog aluminijuma, i termičkoj, i mašinskoj i završnoj sam lično prisustvovao,
kao što sada ovo kucam po ovoj tastaturi.
A kad me vučeš već za jezik, i ja sam se u razgovoru sa nekim likom iz konstrukcionog biroa
služio pljuvačinom tipa:"Kakvi ste vi to konstruktori, kad ste uzeli Sig-Sauer P225 i iskopirali
ga, pa ga krstili CZ99?" "Jesmo, ali naš je bolji!""Od kad je kopija bolja od originala?" "Od tad
kad smo uzeli takve materijale i postupke obrade kakve Švabama ne padaju na pamet!""Koje
to, majke ti, baš bih voleo da znam?" "Pa, kao prvo, specijalnu aluminijumsku leguru za ruko-
hvat, izradu delova iz punog materijala bez spojeva, i najvažnije, cev od čelika za mitralje-
ze uz to obrađenu kovanjem. Kad bi Švabe tako radile svoj, bio bi bar pet puta skuplji, a mi
naš prodajemo upola cene u odnosu na njihov osnovni model. Jel' ti sad jasno?"
A jel' tebi jasno što je KLEIN bolji od tajvanca?
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#103 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2010 - 08:22 PM

@pri3rak
Dečko, kad sam za CZ99 rekao voda i blato, nisam mislio na koroziju, već na povećan pritisak
u odnosu na normalan (pucanje u buretu sa vodom, zagnjuren u blato i te fore). Ili pucanje sa
tormentirajućom municijom, koja takođe razvija dvostruki pritisak u odnosu na normalnu. Ili
testiranje sa ispaljenih 35.000metaka u kontinuitetu, čega se ne bi postideo ni solidan mitra-
ljez. A obradi tog aluminijuma, i termičkoj, i mašinskoj i završnoj sam lično prisustvovao,
kao što sada ovo kucam po ovoj tastaturi.
A kad me vučeš već za jezik, i ja sam se u razgovoru sa nekim likom iz konstrukcionog biroa
služio pljuvačinom tipa:"Kakvi ste vi to konstruktori, kad ste uzeli Sig-Sauer P225 i iskopirali
ga, pa ga krstili CZ99?" "Jesmo, ali naš je bolji!""Od kad je kopija bolja od originala?" "Od tad
kad smo uzeli takve materijale i postupke obrade kakve Švabama ne padaju na pamet!""Koje
to, majke ti, baš bih voleo da znam?" "Pa, kao prvo, specijalnu aluminijumsku leguru za ruko-
hvat, izradu delova iz punog materijala bez spojeva, i najvažnije, cev od čelika za mitralje-
ze uz to obrađenu kovanjem. Kad bi Švabe tako radile svoj, bio bi bar pet puta skuplji, a mi
naš prodajemo upola cene u odnosu na njihov osnovni model. Jel' ti sad jasno?"
A jel' tebi jasno što je KLEIN bolji od tajvanca?


dekice ajd nabroj taksativno delove koji na tom pistolju trpe pritisak i temperaturu , a prave se od aluminijuma, posto pricamo o njemu a ne celiku

sto se klein vs. taiwan tice, nisu ni svi taiwanci djubre kako volis da to predstavis :)
  • 0
Postavljena slika

#104 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 08:32 PM

Ceo rukohvat izradjen od jednog dela je skoro najvazniji deo pistolja. Cekalo se decenijama da se osvoji tehnologija masovne proizvodnje koja ce moci iz komada aluminijuma da napravi ceo rukohvat. Sve prethodne varijante rukohvata pravljene iz vise sastavnih delova su imale razlicite probleme a najpoznatiji je "rasklimavanje" jer nije bilo nacina da se svi delovi tako spoje da cine na duze vreme cvrstu celinu.
Taj rukohvat je uz cev najoptereceniji deo. Mnogo vise nego sto mozete da pretpostavite :wink: .
  • 0
.

#105 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 08:55 PM

@pri3rak
Ako baš hoćeš, cevka trpi najveći pritisak i temperaturu, dok su ostali delovi ugroženi pre
svega udarima i vibracijama (što mi to nešto liči na neki ram od bajka). Konkretno, gornji
deo rukohvata, odnosno žlebovi po kojima klizi navlaka (ne samo da klizi, nego lupa baš žes-
toko) su najopterećeniji aluminijumski element. A inače ja ceo rukohvat toliko istanjen ob-
radom, da bi se stvarno zapitao da li da ga uzmeš i pucaš.
A i nisam ti naveo ovo radi rasprave o aluminijumu, već da bi rekli o korišćenju adekvatnih
materijala tamo gde treba, bilo da je čelik, aluminijum ili karbon.
Znaš, imao bi ti od dekice svašta da naučiš, ali kako pripadaš izgleda onoj grupaciji koja mis-
li da od njih sve počinje, nema svrhe dalje polemisati.
Mada, ubeđen sam da si privatno divna osoba.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#106 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2010 - 09:44 PM

@pri3rak
Ako baš hoćeš, cevka trpi najveći pritisak i temperaturu, dok su ostali delovi ugroženi pre
svega udarima i vibracijama (što mi to nešto liči na neki ram od bajka). Konkretno, gornji
deo rukohvata, odnosno žlebovi po kojima klizi navlaka (ne samo da klizi, nego lupa baš žes-
toko) su najopterećeniji aluminijumski element. A inače ja ceo rukohvat toliko istanjen ob-
radom, da bi se stvarno zapitao da li da ga uzmeš i pucaš.
A i nisam ti naveo ovo radi rasprave o aluminijumu, već da bi rekli o korišćenju adekvatnih
materijala tamo gde treba, bilo da je čelik, aluminijum ili karbon.

Pazi slazem se sa ovime ali 100%, ali ne kapiram kako to prati nit price.Covek (hard) stalno upinje da pokaze kako su samo alu ramovi prava stvar, karbon konfekcija i neka vrsta kica, bez ikakvog dodira sa ovime sto si napisao, sto generalno jeste zdrav engineering stav.

@pri3rak
Znaš, imao bi ti od dekice svašta da naučiš, ali kako pripadaš izgleda onoj grupaciji koja mis-
li da od njih sve počinje, nema svrhe dalje polemisati.
Mada, ubeđen sam da si privatno divna osoba.


Gresis :)
  • 0
Postavljena slika

#107 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 18 June 2010 - 09:49 PM

[/quote]
Pa o tome se i radi. A ovde cim pomenes aluminijum odmah prica da "stari" i samo sto ne ispari za koju godinu. Pa ostanes na putu samo sa tockovima i mehanikom :mrgreen: :mrgreen: .

Zare brate :lol: kontrolisi se sta pises, poslednjih 20 minuta se smejem kao kreten a zena i deca me gledaju u cudu. Matrijal koji isparava =D>
To me podesti na PVA-polyvinylalcohol koji se rastvara u dodiru sa vodom, ali na svu srecu bicikle jos uvek ne prave od tog materijala :mrgreen:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#108 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 June 2010 - 09:50 PM

THIS THREAD NEEDS MORE BOOBS :P
  • 0

#109 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2010 - 10:14 PM

THIS THREAD NEEDS MORE BOOBS :P


Postavljena slika

Ako trebe jos vici :D
  • 0
Postavljena slika

#110 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 June 2010 - 10:20 PM

Ako trebe jos vici :D


I one su definitivno custom made, sasvim uz temu... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#111 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2010 - 10:25 PM

Jest i tu smo otvorili temu upotrebe silkona kod biciklista :D
  • 0
Postavljena slika

#112 HARDCORE

HARDCORE
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 19 June 2010 - 09:59 AM

**
  • 0

#113 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2010 - 10:08 AM

Ajd posto si i ti okacio sise, odgovori na ono pitanje o varu.
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika