Jump to content


Fotografije

"Ponijeri 2007" - Kakanj, BiH


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 25 June 2007 - 08:25 AM

I da, cujem od nekih drugara za ovu trku i nekako u dva dana se odlucim da otputujem do tog mesta. Do Sarajeva autobusom, a od Sarajeva voz do Kaknja, i pedalanje od Kaknja do Ponijera. Ponijeri su mnogo lepo mesto. Imaju i ski stazu, a staza za pedalanje i setanje stotinu!!!

Put je brzo prosao, osim sto su me u vozu kondukteri pokusali opeljusiti za bicikl. Hteli su mi naplatiti za bicikl gotovo tri puta visu cenu od cene putnicke karte, drama. Smestili su me sa biciklom u salonu koji je sastavni deo sa upravljackom konzolom, masinovodje i kondukteri su na toj dinoci popili oko 10l sarajevske pive, za ne poverovati...hehe... nisam platio onoliko koliko su trazili, cenkao sam se sa njima i na kraju im dao 2,5eura, ako neko jos bude koristio njihove usluge, samo se trudite da oni ne saznaju da ste stranac, i jeftino cete proci! :wink:

Na onom suncu i nije mi bilo bas lako tegliti stvari sa sobom i voziti uspon. Radovala me cinjenica da je na svakih 2-3km bila cesma pored puta, te nisam nosio vodu tada preko potrebnu!

Kao takmicar imao sam bezplatan smestaj! Drustvo, 10+!!! Provod zagarantovan. Vecina tih takmicara je bila pijana noc pre takmicenja. Pojelo se oko 20kg mesa sa rostilja. Meni je to sve bilo novo. Cevapi i pivo noc pre trke, hehe...

Organizacija same trke, losa! Staza nije bila markirana, tako da i kada sam je dan ranije pjeske obisao nisam obisao 40% staze. Nisu nam obezbedili vodu pored staze, delimicno sam dehidrirao. Na slikama cete videti potok koji su svi prolazili noseci bicikl. Nisam znao za taj potok do same trke. Prvo sam fulio stazu, i vozio vozio, te mi neki lovci koji su izdaleka sve to posmatrali rekli da su ostali otisli desno, je'em mu misa... juris za njima... i naidjem na taj potom pri brzini od 35+, spust pa potok, nisam mogao zakociti, kasno sam ga skontao, pokusao preskociti, polomio sam se!! Mislio sam odustati, pregledao sam bicikl i vidio da je bicikl u voznom stanju, meni nista strasno, tako da sam nastavio trku. Ostetio sam zadnjij obruc, i imam brdo masnica po tijelu, najgore su prosla ledja, sic mi se zabio u flasicu vode koju sam nosio u majci na ledjima, a sve se to odrazilo na kicku, jeb ga! Izgubio sam oko 3minute na ove gluposti.. ej 3 minute, meni licile na vecnost!!! Do kraja trke uspio sam prestic jos par momaka, ali nisam nadoknadio izgubljeno. Imao sam jos jedan manji pad, zatim izletanje sa staze u neko grmlje, lanac mi je spao pri voznji po kamenom putu....

U Sarajevo sam se vratio skupa sa nekim klubom iz Sarajeva, servisirao zadnji tocak, autobus i pravac kuci...

Kada sada ponovo sve sumiram, nije bilo lose, bilo je super!! Pozvan sam da ucestvujem na trku kroz mesec dana u Zenici isto BiH! Potrudicu se da prisustvujem toj trci, ali isto tako pokusati izbeci transport vozom.

slike:
http://picasaweb.goo... ... 2007XCTrka

eto...
  • 0

#2 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 25 June 2007 - 02:06 PM

Jesi lud! Mogao bi doći kod nas na trke, sigurno bi ti bilo bolje. 08.07. je Trofej Montenegro, opet to nije kod nas nego u CG ali opet dobro!
  • 0

#3 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 26 June 2007 - 01:46 PM

Jesi lud! Mogao bi doći kod nas na trke, sigurno bi ti bilo bolje. 08.07. je Trofej Montenegro, opet to nije kod nas nego u CG ali opet dobro!


Nemoj tako, jos uvek se osecam normalno, mislim da jos nisam "lud".

Verovatno mislis na trku na Bjelasnici!? Neznam da li da propustim taj show od prosle godine.... hehe... ma nista od toga, imam ispit 12. i 20. jula, hocu cistit godinu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika