Jump to content


Fotografije

da li dati 450 eur za novi polar viper (v-brake) ili...???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 korman32

korman32
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 05:24 PM

Zdravo,

ceo zivot sam hteo da kupim dobar bicikl ali nikad nisam imao para. sada kad sam dobio neke pare i krenuo u malo dublju analizu tematike, vidim da to nije bash jednostavna stvar. kao mali sam uvek sklapao neke mutant bicikle od ponika i bmx-ova tako da su mi se polovnjaci malo smuchili, zeleo bih neshto novo i svetlucavo a opet kvalitetno. Ipak, otvoren sam za sve vrste predloga...ako ce da mi pomognu. Spreman sam da potroshim do 500 eur i prvi koji mi je zapao za oko u toj klasi je Polar Viper 2010 V-brake....zanima me da li da dam pare za ovaj bicikl ili da trazim neshto drugo???

Moram da napomenem da volim da vozim dosta agresivno, bilo to po asfaltu, makadamu, blatu, kamenju itd...

Hvala unapred!
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 05:42 PM

Je l' mislis onaj crveni viper? Pod uslovom da ti odgovara velicina rama, ovaj ti je bolja kupovina za iste pare :arrow:

http://www.cikloberz...ow.php?id=15291

Ako nemas averziju prema polovnim, dobro ocuvanim biciklima, onda prati berzu. Mozes uzeti dobar bajs za te pare.
  • 0

#3 korman32

korman32
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 06:06 PM

Viper sam nashao u Planet Bike-u, ja sam 187cm, 80 kg., tip mi reche da je za mene XL. E sad ne znam koliko je to u colima ili kako vec. za ovaj bajs koji si mi preporuchio pishe 19", jel bi mogao samo to da mi pojasnish? Jel capriolo italijanski?
  • 0

#4 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 06:11 PM

tebi treba 19 ali taj capriolo, inace domaca proizvodnja , izgeda da ima cudnu geometriju tj na nije pravih 19. najbolje da prvo pre kupovine probas bajs da vidis d ali ti odgovara
  • 0
........

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 06:13 PM

Nazalost, mozes da otpises taj Capriolo, jer ti je ram sigurno mali. Uostalom, mozes se uveriti na licu mesta. :|
  • 0

#6 korman32

korman32
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 06:25 PM

Generalno, voleo bih da chujem shta vi mislite o sledecem. Ako ostavimo po strani sve i gledamo samo odnos cena kvalitet, da li da kupujem novi ili da jurim polovni?
Chuo sam da ima da se nadje raznih polovnih, i sa sumnjivim istorijama itd.

Voleo bih da chujem shto vishe mishljenja, jer generalno nemam pare, pa bih voleo sada da kupim neshto stvarno kvalitetno shto ce da mi traje i shto cu u buducnosti moci da nadogradjujem odnossno poboljshavam.

josh jednom da napomenem da imam da dam 500 eur.

hvala
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 06:33 PM

U ovoj temi gde je covek prijavio kradju svog ljubimca se vidila polemika na isto pitanje, pa je tema otisla malo u out. Svako razmislja drugacije, pa tako i ti valjda imas svoj stav povodom toga.
Da ne bi doslo do gusenja tvoje teme, najbolje je da se misljenja ostave po strani. Koji god da odlucis da uzmes, mi cemo ti pomoci u odabiru najboljeg za svotu novca kojom raspolazes.
  • 0

#8 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 06:34 PM

Odnos cena : kvalitet
- U 99% slucajeva je bolji polovnjak.
Pitanje morala zbog kupovine polovnog bajka sa sumnjivim poreklom- licna stvar.(Oces, neces)
  • 0
.

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 07:01 PM

Evo geometrije Agame. Ne znam da li je stamparska greska ali dimenzija "D" tj. duzina rama nikako nije 58 cm kao sto pise. Bas sada sam merio i kako god da izmerim nije manja od 61 cm. Pa me interesuje da li je to OK duzina za 19" jer mi je drumas 5-6 cm kraci a u MTB se bas i ne razumem previse?

Attached Thumbnails

  • Agama Frame Size.jpg

  • 0
.

#10 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 31 May 2010 - 07:44 PM

Gde i kako si nasao sliku? Lepa slika. Koju agamu meris? 19"?
  • 0

#11 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 08:13 PM

Evo geometrije Agame. Ne znam da li je stamparska greska ali dimenzija "D" tj. duzina rama nikako nije 58 cm kao sto pise. Bas sada sam merio i kako god da izmerim nije manja od 61 cm. Pa me interesuje da li je to OK duzina za 19" jer mi je drumas 5-6 cm kraci a u MTB se bas i ne razumem previse?

ako je ta duzina onda agama ima extra geometriju pravu race i agresivnu slicno kao i specialized ( poredjenje moj epic u velicini 19 duzina top tube-a je oko 60 ne znam sada bas tacno u milimetar) a specialized ramovi su poznati po jako agresivnoj geometriji koja ne odgovara bas svima
  • 0
........

#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 08:38 PM

Ovo sto sam naveo da sam merio je za 19 " ram. A slika je skinuta iz nekog njihovog kataloga u pdf-u cini mi se.
  • 0
.

#13 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 09:22 PM

Ovo sto sam naveo da sam merio je za 19 " ram. A slika je skinuta iz nekog njihovog kataloga u pdf-u cini mi se.

da skontao sam te na 19 sam mislio
  • 0
........




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika