Jump to content


Fotografije

Problem sa prednjim amortizerom, RST 381 TL


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 shushumiga

shushumiga
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 May 2010 - 03:42 PM

Prvo bih poželeo svima dobar dan pošto mi je ovo prvi post (nadam se ne i poslednji) :D

Dakle, na bajsu imam prednji amortizer koji je naveden u naslovu teme. Bajs je kupljen pre par godina u Partizanu i amortizer je radio kako treba do sada. U poslednje vreme jako loše održava pravac, nestabilan je i prilikom kočenja umesto da se spusti i podigne on krene gore-dole i tako par puta dok se ne zaustavi. Do pre tri godine sa ga vozio po svim terenima bez ikakvih problema a bio sam težak oko 100kg. Sada je situacija malo promenjena, imam nekih 125kg a nikakav setup amortizera nisam menjao (ako uopšte i može da se promeni). Da li je dodatnih 25kg težine moglo da prouzrokuje takvo ponašanje prednje viljuške ili je ipak ona odslužila svoje. Na par mesta sam pitao da li može da se uradi servis ili barem dijagnostika kvara medjutim rekli su mi da to ne rade.

Drugo pitanje je ako budem morao da menjam amortizer, možete li mi preporučiti nešto slično ovome (možei bolje naravno) ali da ne košta baš eurai više. U Marconiju imaju RS Tora (koji vidim da je ovde hvaljen jedino ako tora ima više modela pa ovaj konkretni ne valja a oznaku mu ne znam) za 16000 din. Voleo bih da znam da li mogu da prodjem jeftinije od ovoga a da opet to bude u rangu viljuške koju sada posedujem. Polovno zaista ne znam kako bih kupio pošto se ič ne razumem u stanje i klasična sam ovca za uvaljivanje po tom pitanju :D

Unapred hvala na odgovoru!
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 08:25 PM

Ova viljuska definitivno nije za tvoju tezinu. S obzirom da je ona iz neke 2000 godine - tesko da ces i naci nekog ko bi uopste i bio voljan da krene da servisira istu. Moj savet je - menjaj je sto pre dok ne otkaze potpuno, a onda ako si na bajku - moze svasta da bude.
Sto se tice alternative ili ti nove viljuske - zavisi koliko para hoces da izdvojis. Za tvoju kilazu amortizer treba da bude jak i izdrzljiv, dakle tipa Recon npr od RockShox-a. Ako bih birao sta da uzmem u tvom slucaju - pre Tore bih se odlucio za Suntour Epicon, jer je on definitivno viljuska koja moze da trpi.
Od polovnih varijanti - to treba pratiti po oglasima i onda kada se nadje nesto povoljno otici i pogledati - u tvom slucaju jedino da povedes sa sobom nekoga ko se u to razume da ne bi bile bacene pare.
I nemoj traziti viljusku u rangu RST 381, jer ta i takve vrste viljuski jedino sto dobro rade jeste da otezaju bajk. Umesto nje je bolje staviti krutu vilu - em je laksa, em nema sta da se pokvari.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 shushumiga

shushumiga
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 June 2010 - 01:30 PM

Ne bih voleo krutu viljusku, nekako sam se navikao na amortizovanu pa bih ostao na njoj. Ove viljuske preporucene, gde ih kupiti u BGD i koji je to uopste cenovni rang?

Pozdrav!:)
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 June 2010 - 01:42 PM

U Marconiju imaju RS Tora (koji vidim da je ovde hvaljen jedino ako tora ima više modela pa ovaj konkretni ne valja a oznaku mu ne znam) za 16000 din. Voleo bih da znam da li mogu da prodjem jeftinije od ovoga a da opet to bude u rangu viljuške koju sada posedujem.


:arrow: http://www.cikloberz...ow.php?id=18696
  • 0

#5 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 01 June 2010 - 04:15 PM

Ako bas hoces da prodjes jeftino, Judy varijante se prodaju kod nas na oglasima za ispod 50e a mislim da su opet dosta bolje od RST 381 i nema sta da se mnogo pokvari kod njih (posebno varijante samo sa oprugom), samo ne znam da li bi mogle da izdrze tvoju tezinu. Ako ne vozis van asfalta, kruta vila je stvarno najbolje resenje samo ne znam gde bi nasao za A-Head (ja makar nisam uspeo da nadjem).
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika