Jump to content


Fotografije

Gde i koji - 24" (cola) gume?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 30 May 2010 - 07:02 AM

Cini mi se da bi mi najbolje odgovarao jedan MTB, sto cvrsci - moze bez amortizera, sa gumama od 24" i ramom od oko 18".

Gde da nadjem tako nesto? Hvala.
  • 0

#2 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2010 - 07:25 AM

ja još nisam video klasičan MTB sa 24" točkovima a pretpostavljam da ti to treba pošto si naveo veličinu rama (18"). Jedino možeš naći neki Freeride/Dirt/Street bajk sa 24" točkovima ali ti bajkovi nemaju ni blizu 18" u visini rama... :)

uostalom, zašto ti baš trebaju točkovi od 24"?
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#3 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 30 May 2010 - 07:38 AM

Hvala puno na odgovoru.

Moze ram od 17-19 ne mora bas 18". Visok sam 172cm iako sam mator. Ne znam zasto tacno 24", recimo, manju masu ima od 26", nizi, laksi za voznju/upravljanje. Deluje mi da cu imati laksu kontrolu nad njim jer sam ranije vozio pony/bmx. Sta god sam probao kasnije od komercijale bilo mi je uzas, 10-to brzinke, razni MTB sa 26" ... Ne idem na duge ture, idem tu po parku i gradu lomatam se po ivicnjacima, eventualno nekad do sela prosek 5km, max 25km dnevno.

Mozda uzmem i neki bmx, vidim i njih pakuju sa 22-24 cola samo to tek nema da nadjem kod nas, pa reko lakse da nadjem 24" MTB.
  • 0

#4 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 30 May 2010 - 07:55 AM

- 24" prave uglavnom za decije biciklove i za Dirt.
- Sa 172cm visine, 24" ce ti biti mali (moja cerka od 8.5 godina ga vozi)
- Izbor guma za 24" je ocajan, ako su kvalitetnije, uglavnom su siroke, za DJ/DH, a ne lake za XC.
- Puno lakse ces naci laku 26" gumu (felne takodje).
- Mozda bi za tvoje namene vise odgovarao neki City bike, koji je udoban, lako se "penje na njega" - ima nisku top tube (tu gornju cev rama, kako li se vec srpski zove)...
  • 0

#5 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 30 May 2010 - 09:19 AM

- Sa 172cm visine, 24" ce ti biti mali (moja cerka od 8.5 godina ga vozi)
- Izbor guma za 24" je ocajan, ako su kvalitetnije, uglavnom su siroke, za DJ/DH, a ne lake za XC.
- Mozda bi za tvoje namene vise odgovarao neki City bike, koji je udoban, lako se "penje na njega" - ima nisku top tube (tu gornju cev rama, kako li se vec srpski zove)...


Realno ako mi pony sa 20" nije bio previse mali, zasto bi mi mtb 24" bio mali? 26" mi je nestabilan i neudoban, ja bih detetu od 8.5 godina dao najvise 20".

Ideja za city je ok, pogledacu capriolo flying machine.
  • 0

#6 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 30 May 2010 - 11:06 AM

26" mi je nestabilan i neudoban, ja bih detetu od 8.5 godina dao najvise 20".

Mislim da nije velicina gume razlog za neudobnost i nestabilnost.
Mozda ti je ram bio veliki pa si zato imao takav osecaj.
Capriolo flying machine se kotrlja na 26-icama. :wink:
  • 0
.

#7 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 30 May 2010 - 11:30 AM

Ok, taj capriolo sam vise mislio za pijac jer deluje udobno, podseca me na veliki pony :) Da, ramovi u srbiji su uglavnom "one-size fits-all" takav sam MTB vozio. Posle sam imao 10-to brzinku i sve sam ledja pokrivio.

U sustini, posle par sati provedenih na google, saznao sam da je dirt-jump za mene, i to 24" ako moze :) Like this:

http://www.pinkbike.com/photo/1703541/
  • 0

#8 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2010 - 11:43 AM

U sustini, posle par sati provedenih na google, saznao sam da je dirt-jump za mene, i to 24" ako moze Like this:

http://www.pinkbike.com/photo/1703541/


za šta ti zapravo treba bicikl? obična vožnja po gradu, do pijace i sl. (kao što is ranije naveo) ili možda za neki Freeride/Dirt? jer nije baš svejedno... jedan tip bajka se ne može tek tako koristiti za druge svrhe...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#9 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 30 May 2010 - 06:12 PM

Ok, taj capriolo sam vise mislio za pijac jer deluje udobno, podseca me na veliki pony :) Da, ramovi u srbiji su uglavnom "one-size fits-all" takav sam MTB vozio. Posle sam imao 10-to brzinku i sve sam ledja pokrivio.

U sustini, posle par sati provedenih na google, saznao sam da je dirt-jump za mene, i to 24" ako moze :) Like this:

http://www.pinkbike.com/photo/1703541/


To je zato sto si isprobavao biciklove ne odgovarajuce geometrije, a mozda uz to i ne odgovarajuce velicine. Za tvoje potrebe ti ne treba neka XC trkacka masina, sa trkackom geometrijom, dugackom lulom, koja te jos vise isteze "da se bolje penje"...
Zbog toga bi ti DJ biciklovi mozda i bili OK, ali su oni "ovekill". Da bi bili dovoljno jaki za skakanja, padanja, njakanja, oni su po pravilu i teski ko' tuc. Urban su malo bolji izbor... I dalje mislim da je 26" bolji izbor tockova za tvoje namene...

PS: Detetu od 8.5 koje ne zna dobro da vozi, treba bajs sa 20" tockovima, da moze celom nogom da se osloni na tlo dok sedi na sicu, da bi se osecalo sigurnije. Detetu koje zna dobro da vozi, treba 24", da bi moglo da digne sic kao i odrasli, na visinu koja je optimalna za voznju, a ne za stajanje.
  • 0

#10 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 31 May 2010 - 01:55 PM

Ipak mora da se ide na 26" jer je izbor u 24" domenu nikakav :(
Videcu mozda capriolo skulls ili scott voltage - to je valjda ok!?
Hvala, ne bih vas vise zadrzavao, pozdrav.
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 02:32 PM

Ti modeli nisu udobni za svakodevnu rekreativnu voznju. Kupi neki Capriolo sa ramom 19", posto je ta velicina bas mala kod njihovih bajkova.
  • 0

#12 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 01 June 2010 - 02:30 AM

Evo ga nesto, al nema brzine :)
Posted Image
  • 0

#13 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2010 - 06:18 AM

Evo ga nesto, al nema brzine :)


to je BMX sa 24" točkovima... nije to za opuštenu vožnju po gradu, veruj mi (to kažem iz iskustva i sam vozim bmx već neko vreme), tj. to se ne može voziti tek tako po gradu jer jednostavno nije mu takva geometrija. To se koristi za extremnu vožnju (dirt/park) i veruj mi, sigurno ima oko 13-14 kila sigurno (jer je pravljen da izdrži sve i svašta, uglavnom CrMo legura), i nije moguće montirati menjač :)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#14 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 01 June 2010 - 11:49 AM

Da videh da je 24" BMX, svidja mi se na izgled. Ako sam lepo video zovu ih cruisers, sto sam ja shvatio "za po gradu"!? Jeste pretezak jer je celicni, to mi se ne svidja, preskupo za takvu "tehnologiju". Jos da ima neku brzinicu, bar 3 ...
  • 0

#15 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2010 - 12:03 PM

Jeste pretezak jer je celicni, to mi se ne svidja, preskupo za takvu "tehnologiju"


samo što to nije običan čelik :mrgreen: već CrMo (chromoly) legura koja je dosta jača od običnog Hi-Ten čelika, a pri tome i dosta lakša, zato je moguće napraviti ramove koji su neverovatno jaki, a pri tome dosta lakši nego ramovi od običnog čelika iste jačine (valjda sam razumljivo napisao)... naravno, cena tog materijala je isto "teža" :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#16 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 01 June 2010 - 01:56 PM

Pa sta znam ... pro verzija je 3 kila laksa. Ovaj je ko tuchani.

Capriolo Skulls sa sve 26", menjacem i onom viljusketinom napred ima istu kilazu kao ovaj bmx.

Super bi bio neki mutant izmedju ovog bmx-a i skulls-a npr. skulls frame i menjac, sa 24" wheels + rigid fork =D>
  • 0

#17 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2010 - 02:17 PM

Da videh da je 24" BMX, svidja mi se na izgled. Ako sam lepo video zovu ih cruisers, sto sam ja shvatio "za po gradu"!? Jeste pretezak jer je celicni, to mi se ne svidja, preskupo za takvu "tehnologiju". Jos da ima neku brzinicu, bar 3 ...

Nije to videlo kruzera. To je bajk za izvođenje trikova i sl.
  • 0

#18 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 01 June 2010 - 04:14 PM

Ma kakve mutante izmisljas? #-o
Lepo sedni, prst na celo i razmisli sta bi hteo da radis sa bajkom.n2:smiley-think005
  • 0
.

#19 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 June 2010 - 07:13 PM

To ni meni i dalje nije jasno sta zelis da radis sa bajsom: opusteno se vozas po gradu, suma, divljanje po sumi, skakanje po gradu i ostali trikovi, dirt....sta?
Ili okaci neki video sa Youtube-a sta bi ti da radis pa cemo malo bolje shvatiti.
E da i koliko para :wink: ?
  • 0

#20 sisoje

sisoje
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKragujevac

Postavljeno 01 June 2010 - 10:02 PM

Fala mnogo strpljenja imate, zaista cenim to.
Elem, recimo sumtin' like this:
[YouTube_EMBED2]M9hjb0gHoKc[/YouTube_EMBED2]

Plus odlazak do banke, poste, pijace, merkatora i banjanje na jezero sumarice 5-6 km od grada. Eventualno neka tura do 15 km u jednom smeru, do sela, ali to jednom u 15 dana - leti.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika