Jump to content


Fotografije

Predložite: gume, mazivo i pumpu...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 May 2010 - 07:58 PM

Pozdrav,

- treba mi preporuka za neke interesantne polu-slik gume, trenutno je schwalbe smart sam 26x2.1 a ja sam gledao BIG APPLE, MARATHON i HURRICANE, šta mi preporučujete (ne mora nužno schwalbe).

- takođe mi treba preporuka za neko sredstvo za podmazivanje pogona, lanca, kasete... vidim da planeta ima raznorazna weldtite sredstva pa ako su kvalitetna predložite neko, cene nisu jake pa bi kupio neko bolje sredstvo (sprej grafitno ulje pa teflon sprej, wet shyntetic lubricant, dry lubricant with teflon... čemu sve ovo služi??? )
(kad smo već kod podmazivanja, koliko "podmazivača" treba da se stavlja na lančanike, lanac... meni moji deluju suvi kao barut - nov je bajs!!!)

- pumpa, šta uzeti a da nije preskupo i da eventualno ima manometar (možda bi čak uzeo od jankovića i onaj schwalbe merac pritiska ako on ima mogućnost da ispušta vazduh dok je nakačen na ventil).

P.S. da li se kod nas mogu naći neke dobre a BELE ili crvene gume?

unapred zahvaljujem na predlozima/savetima n2:thumbsup
  • 0

profilepic.gif


#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 May 2010 - 06:31 PM

takođe mi treba preporuka za neko sredstvo za podmazivanje pogona, lanca, kasete... vidim da planeta ima raznorazna weldtite sredstva pa ako su kvalitetna predložite neko, cene nisu jake pa bi kupio neko bolje sredstvo (sprej grafitno ulje pa teflon sprej, wet shyntetic lubricant, dry lubricant with teflon... čemu sve ovo služi??? )
(kad smo već kod podmazivanja, koliko "podmazivača" treba da se stavlja na lančanike, lanac... meni moji deluju suvi kao barut - nov je bajs!!!)

Ne znam koliko voziš, kako i gde voziš. Jako bitna stvar oko podmazivanja. Ako si rekreativac koji izbegava kišne dane, onda ti treba najobičnije ulje za fine mehanizme (šivaće mašine i sl.), mada radi posao bilo kakvo ulje. Nanosi se toliko dok ne vidiš da je lanac vlažan, posle toga se višak skine krpicom i to je to. Lanac se neće duže držati podmazan ako staviš da ti sve prska po felni dok voziš. Podmazuje se samo lanac, ostalo prepusti serviseru.

pumpa, šta uzeti a da nije preskupo i da eventualno ima manometar (možda bi čak uzeo od jankovića i onaj schwalbe merac pritiska ako on ima mogućnost da ispušta vazduh dok je nakačen na ventil).

Ja lično imam već duže vremena SKS Air X-press, sa manometrom, platio sam je neku bagatelu, ali kod nas je nešto preko 20€. ima 2 rupe, pa se mogu bez budženja duvati sve vrste ventila.

P.S. da li se kod nas mogu naći neke dobre a BELE ili crvene gume?

teško. možda eventualno schwalbe sa nekom šarom u nekoj boji. možeš i kod Trbe da vidiš u Pančevu (ako se on već ne javi lično :mrgreen: )

Za izbor slikova neka ti pomogne neko drugi.
  • 0

#3 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 May 2010 - 11:57 PM

hehe, juče sam baš prošvljao po youtubetu, pogledao gomilu filmića o održvanju i podmazivanju bajka i odlučio da uzmem:
za podmazivanje lančanika i pogona: weldtite TF2 lubricant spary with teflon - 472 din
Postavljena slika
za lanac: weldtite TF2 dry lubricant with teflon - 460 din
Postavljena slika
a za čišćenje bi u dogledno vreme mogao i ovako nešto da nabavim (ili da stavim power link):
Postavljena slika

Pumpu ću da potražim, hvala na savetu. (moram takođe da pogledam negde na koliko treba da se pumpaju mtb gume...)

Za bele gume sam pitao pošto sam odgledao ovaj dole filmić, baš bi mi se slagale uz bajs :mrgreen:
[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

profilepic.gif


#4 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2010 - 06:06 AM

hehe, juče sam baš prošvljao po youtubetu, pogledao gomilu filmića o održvanju i podmazivanju bajka i odlučio da uzmem:
za podmazivanje lančanika i pogona: weldtite TF2 lubricant spary with teflon - 472 din
Postavljena slika
za lanac: weldtite TF2 dry lubricant with teflon - 460 din
Postavljena slika

Pa dobro, tvoje su pare, samo ti kupuj :mrgreen:
a ja bi sada trebao da te odgovorim da NE kupuješ ta teflonska sr*nja jer se jako brzo lanac osuši i dobijaš za sat i po potpuno suv lanac.
Teflon sprej koristim samo za zglobiće na menjačima i sl. delovima gde nemam ležajeve, mada bih ga se rado odrekao u zamenu za Brunox.

A pošto svakako kupuješ šta ti se hoće, bar nam napomeni da ne gubimo vreme kuckajući ti savete jer si (na kraju) ti najpametniji.
  • 0

#5 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 31 May 2010 - 07:03 AM

SIrius9, ni ja nisam shvatio najbolje; teflonskim uljem ćeš da podmazuješ lanac, a sprejom zupčanike?! #-o (hint: podmažeš lanac, promeniš sve brzine koje imaš na bajsu i lanac lepo "podmaže" sve zupčanike...)

Ovo "weldtite TF2 dry lubricant with teflon" imam i ja, i stvarno se lanac brzo osuši. E, sad, jeste da manje kupi prašinu i slično, ali ni to ne valja (mislim, da bude suv).

Odmašćivanje lanca: powerlink te košta 54din (sramov u Capriolu), a ovaj "degraser" preko 1000 (ako sam zapamtio prošlogodišnju cenu dobro). Plus, mislim da ćeš mnogo bolje i lakš očistiti lanaca ako ga skineš, nego sa ovim.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 May 2010 - 10:38 AM

Odeš u Planet i kupiš giyo ili tako nekako krštenu pumpu, neugledna aluminijumska, negde oko 1000 din. Nikad ništa bolje nisam imao.
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 10:58 AM

Teflonski ti je bolje da koristis za stapove amortizera. A za lanac, od laksih maziva

Postavljena slika

336 din

Ta kvazi masinica za pranje lanaca je cisto bacanje para. Kostala je u Planetu kao djavo. Skines lanac, ubacis u plasticnu teglicu (ili malu flajku), sipas neko sredstvo za odmascivanje, protreses, operes i lanac kao nov. Kad se osusi, podmazes i teras dalje.

Imas odlicne gume, custom varijantu samo za Cube, ne bih to menjao. Skroz bela guma je po meni bzv. :arrow: klik

Giyo pumpice su odlicne, a cene su im smesne.
  • 0

#8 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 11:02 AM

Stole gde ima da se kupi to ulje?
Ja koristim neko ulje koje je majka koristila za siv.masinu. Jel ok to da se koristi?
  • 0
.

#9 Urosh

Urosh
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationNis

Postavljeno 31 May 2010 - 11:05 AM

Imas u PlanetBike-u , u svim prodavnicama ja mislim.
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2010 - 11:07 AM

Teflonski ti je bolje da koristis za stapove amortizera.

taj amortizer što on ima NIKAKO!

Ja koristim neko ulje koje je majka koristila za siv.masinu. Jel ok to da se koristi?

To ulje je extra!
  • 0

#11 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 31 May 2010 - 11:19 AM

Ko vozi po prasini, kao ja (10 meseci godisnje), ni pod razno ne bi trebao da koristi ulje, vec samo ova "suva" maziva (Rock&Roll, White Lightning, taj teflonski ili slicno).
- Prednosti su sto se ne skuplja prasina, (koja sa uljem stvara polir-pastu), ako dirate lanac, ne svinjite se.
- Mana je kratkotrajnost. Ja to resavam podmazivanjem pred svaku voznju i problem je resen.

Probao sam zimi da koristim ulje - zakljucio sam da mi se cak i po vlaznom i po blatu vise svidjaju suva maziva.

Znaci - moja preporuka je leti koristiti nesto suvo, sto nije ulje, a od jeseni do proleca, sta vam je drago...
  • 0

#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 11:25 AM

Odeš u Planet i kupiš giyo ili tako nekako krštenu pumpu, neugledna aluminijumska, negde oko 1000 din. Nikad ništa bolje nisam imao.


To misliš na ovu sa slike što je okačio Stolegrom?
viewtopic.php?f=14&t=1980&start=0
Koliko vam traju do sada te pumpe?
Ja sam hteo da uzmem 04s za nekih 300 i koji dinar ali nije bilo u radnji iako je pisalo da ima u NS. Ne daje mi se više para kad sve te pumpe imaju neke gumice koje se ne mogu nabaviti posebno i kad odu možeš sve da baciš. Na staroj Giyo istina neka plastična jeftina mi je to otišlo pa ne može da zahvati vazduh, a otišlo je i ono (šta god) što drži vazduh, pa se on vraća u nazad te se ne može pumpati auto ventil niti lopta, može samo presta ili dunlop. Za hiljadarku već ima (ali kao i da nema) ona velika ručna na popustu sa manometrom koji mi je neophodan, ali to ko zna gde ima ako ima, ne mogu da idem u BG i obilazim sve njihove maloprodaje zbog pumpe. A iz principa neću da uzmem ono što oni trenutno imaju u radnji, ono daj šta daš, znači isto neki plastikaner ali za 500-600, radije ću da se mučim s ovom neispravnom dok ne nađem rešenje. Ova 04s može do 120 psi i malecka je pa bi bila zgodna za prenosnu/pomoćnu, a kući neka ozbiljna.
Ima li neka slična kombinacija za preporuku ali iz Capriolo asortimana, video sam tamo razno-razne ali nisam upućen.
  • 0

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 11:39 AM

Odeš u Planet i kupiš giyo ili tako nekako krštenu pumpu, neugledna aluminijumska, negde oko 1000 din. Nikad ništa bolje nisam imao.


To misliš na ovu sa slike što je okačio Stolegrom?
viewtopic.php?f=14&t=1980&start=0
Koliko vam traju do sada te pumpe?


I dan danas je kao nova. Mozes njome auto i presta ventil, do 8 bara (tako kaze specifikacija). :)
  • 0

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 12:45 PM

a ja bi sada trebao da te odgovorim da NE kupuješ ta teflonska sr*nja jer se jako brzo lanac osuši i dobijaš za sat i po potpuno suv lanac.

Jao bre ljudi, po koji put moram istu pricu :D :D .
Sprej uglavnom sluzi da teflon rasprsi po lancu. Teflon je sam po sebi suv i TREBA lanac da bude suv posle pola sata-sat od podmazivanja.
Podmazao lanac pre voznje ili podmazao pa vozio posle 3 dana, isto je. Lanac je podmazan.
Da se zadrzava manje na lancu nego ulje, tacno je. Ali je i tacno da podmazuje bolje nego ulje. Pa kako ko voli...
  • 0
.

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 May 2010 - 12:55 PM

To misliš na ovu sa slike što je okačio Stolegrom?


Aha, baš ta srebrna. Imam je od početka 2006 i do sad je napumpala traktorsku gumu; nedavno sam je rasklopio i malo podmazao, više da vidim šta ima unutra nego što joj je trebalo podmazivanje - i to je to.
  • 0

#16 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 May 2010 - 01:39 PM

A pošto svakako kupuješ šta ti se hoće, bar nam napomeni da ne gubimo vreme kuckajući ti savete jer si (na kraju) ti najpametniji.


De dobro, nemoj odma da se ljutiš. ja postavio pitanje, vidim nema odgovora pa odlučio sam da prošvrljam po netu. Isto tako je neko mogao da kaže, što nisi pogledao na netu, imaš tamo sve objašnjeno, nego smaraš tu nas za svaku sitnicu bezbeze pitanjima, pa da si ga slaninom podmazao opet bi bilo OK :mrgreen:

saveti su uvek dobro došli, pozitivni i negativni, ti si protiv teflonski sredstava, OK, niko ti ne zamera :D a kad je cena u pitanju, već kad sam dao 700 eurića za bajs onda ne vidim razloga zašto bi štedeo na lubrikantima, možda nisu kao mašinsko ulje ali mislm da ta razlika u ceni opravdava komoditet upotrebe ovih "suvih" sredstava. U svakom slučaju ja ću isprobati, uzeću malu bocu TF2 pa da probamo, uostalom pa to su 2 piva u nekom lokalu u centru!!!
Pala mi je na pamet i ideja da pozajmim od komšije neko sredstvo isto sa teflonom, on je plastičar i prska time kalupe na mašinama da se plastika ne bi lepila, pojma nemam kako se zove ali znam da miriše na vanilu :D ćisto za probu :mrgreen:
DirtWash mašinica definitivno jeste preskupa...
A jeste videli ovo, dobra je fora :
[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0

profilepic.gif


#17 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2010 - 03:10 PM

već kad sam dao 700 eurića za bajs onda ne vidim razloga zašto bi štedeo na lubrikantima

Nije do štednje, nego do bacanja para. Pare se mogu i pametnije trošiti.
Ja lično koristim neko obično ulje za suvo i neko wet (viskoznije?) ulje za vlažne uslove (kišu, blato i sl.).
Za štapove amorta ništa. Za sitne zglobove menjača TF2 sprej, u nedostatku Brunox-a.
Za sve ostalo Weldtite mast. Za fine i skupe stvari Campagnolo mast.
Za pranje lanca fairy + voda kada se pere ceo bajk.
Za pranje štapova amorta suva krpa.

Bužiri se ne podmazuju nego se menjaju sa sve sajlama da bi se očuvali šifteri -bolje čuvaj pare za ovo.

Ti bi da se odjednom izuješ za sve te lubrikante i perače, ja sam toliko para dao na NOKON bužire i rešio sebe čestog menjanja sajli i bužira. Ovako promenim unutrašnje crevo i sajlu jednom godišnje :wink:
  • 0

#18 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 06:00 PM

Nedavno sam je rasklopio i malo podmazao, više da vidim šta ima unutra nego što joj je trebalo podmazivanje - i to je to.


Stole i Mix, hvala za info o pumpi, očigledno je to onda kvalitetnije od onih najjeftinijih plastikanera. Možda je i zbog aluminijuma, možda kod mene nije problem u gumi već se tuba malo deformisala, ko zna... Lakše mi je sad da se odlučim kad pročitam konkretna iskustva nego ono klasično što uvek nađeš po internetu, svako preporučuje ono što ima i samo napiše imam ovo i super je :). Još samo da je bude kad budem išao do NS ili BG.
Kaži mi još samo čime treba podmazivati nisam video da je to iko pominjao po forumu, a znam da neka ulja nagrizaju gumu pa... Ovu moju sam od frustracije svim i svačim, baš me briga 200 din je bila, sipalo se i mašinsko za šivaće mašine i motorno i tovat mast, zejtin :mrgreen: .
  • 0

#19 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 May 2010 - 08:15 PM

Za štapove amorta ništa. Za sitne zglobove menjača TF2 sprej, u nedostatku Brunox-a.
Za sve ostalo Weldtite mast. Za fine i skupe stvari Campagnolo mast.
Za pranje lanca fairy + voda kada se pere ceo bajk.
Za pranje štapova amorta suva krpa.
Bužiri se ne podmazuju nego se menjaju sa sve sajlama da bi se očuvali šifteri -bolje čuvaj pare za ovo.
Ti bi da se odjednom izuješ za sve te lubrikante i perače, ja sam toliko para dao na NOKON bužire i rešio sebe čestog menjanja sajli i bužira. Ovako promenim unutrašnje crevo i sajlu jednom godišnje :wink:

super ovo ću da zapamtim,
inače NOKON bužire sam video pre par godina u nekom stranom mtb časopisu, beše to nesretna ljubav na prvi pogled jer kad sam krenuo da ih tražim svi su me belo gledali :mrgreen: jesi ih kod nas negde pazario, to je još uvek retka stvar ovde...
  • 0

profilepic.gif


#20 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 31 May 2010 - 08:40 PM

E jedno malo blesavo pitanje. :]

Da li je neko prskao gume na bicikli onim sredstvom sto se prskaju gume na kolima da budu crne, sjajne i MASNE :D ?

Shvatam da ne bi moglo da im steti, samo da pazim da ne dotakne rotore :)
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika