Jump to content


Fotografije

Electra ili slicno zensko biciklo


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Magrit

Magrit
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 23 May 2010 - 01:59 PM

Pozdrav svima !
Razmisljam da kupim sebi novo biciklo.
Trenutno imam manjeg Scotta (odgovara mojoj visini od 160cm), ali bih ipak sada nesto udobnije, i povoljnije za kicmu.
Gledala sam malo po internetu i najvise su mi se dopali Electra bicikli, a koliko vidim, mogu da se kupe i kod nas. Cena im je oko 400 eura, a meni se najvise dopao ELECTRA HAWAII 3i LADY red.
I jeste, bas je zenski, i mislim da to meni treba. Gradsko biciklo, 3 brzine, i uzivanje u voznji u smilu da mogu da gledam i okolo a ne samo ispred sebe :)
Ako biste bili ljubazni da me malo posavetujete, da li takvi bicikli uopste vrede te pare, na sta treba da obratim paznju pri kupovini i sl ?

Unapred hvala
  • 0

#2 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 May 2010 - 07:43 PM

Niko nema komentar na ovo, a 58 puta pogledana tema? :-k n:krstixf7
  • 0

I chill harder than you party. 


#3 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 28 May 2010 - 07:56 PM

...u prvom redu, poželjeću dobrodošlicu...
=D> =D> =D>
...na pravom si mjestu...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#4 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 28 May 2010 - 08:15 PM

Meni licno su ti Electra biciklovi nebuloza, nek' se niko ne vredja...
Mislim da bi puno efikasniji i laksi za upravljanje i vozenje bio na primer neki od zenskih modela Trek city biciklova. Na primer, Navigator WSD, koji spada u njihove najjeftinije modele tog tipa i trebalo bi da je u navedenom budzetu.
Nadam se da moze da se nadje, Treka ima po Srbiji, ne znam samo kako stoje sa city modelima...
  • 0

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 May 2010 - 08:27 PM

rekao bih da sam upravo taj video u jednoj od prodavnica, ali nisam siguran.
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 May 2010 - 08:30 PM

Ja bih rekao nesto ali nisam imao blage veze kako izgleda,ali nislim da je nomad upravu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 mchrile

mchrile
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 28 May 2010 - 08:53 PM

Da nije ovaj bajk u pitanju? Vidjen u oktobru u Novom Sadu ("Fanatik"), bio je na snizenju.

http://www.cikloberz...hp?img=3989&t=n
  • 0

#8 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 May 2010 - 09:55 PM

Moj drug nebiciklista se loži na te Electra bicikle i hteo bi da kupi. Jeste da izgledaju fensi, ali mislim da su vrlo nepraktični. Nisko sedište, predebele gume, 3 brzine (mislim da neki modeli nemaju ni te 3 brzine).
Posted Image
Ja ga ubeđujem da je bolje da kupi neku trekking Nakamuru u Inter Sportu za ~20K dinara.
Ove Electra-e su za fenseraj da vrtiš krugove oko Ade i da te svi gledaju i ti rasteš od ponosa, ali mislim da to nijedan ozbiljniji biciklista ne bi vozio.
Posted Image
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 28 May 2010 - 10:06 PM

Ima Capriolo odgvor na Electrine modele - Flying machine. I bas sam se pitao, kupuje li neko to? :roll:
  • 0

#10 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 May 2010 - 10:56 PM

Devojka visoka 160 cm i da ima problema sa kičmom - kaže da već ima Scotta, ali bi nešto udobnije za kičmu, al da bude u stilu "city bike". Ako je jedina prepreka kod ovog bajka to što ima neudoban i nizak sic - pa valjda se sic može podići i eventualno staviti ona gel navlaka ili tako nešto, zar ne?

Možda ne bi bio loš neki savet u vezi sa položajem tela? 8-[

Bila je već neka slična tema:

http://www.cikloberz... ... =14&t=1655
  • 0

I chill harder than you party. 


#11 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 29 May 2010 - 03:33 AM

Da nije ovaj bajk u pitanju? Vidjen u oktobru u Novom Sadu ("Fanatik"), bio je na snizenju.

http://www.cikloberz...hp?img=3989&t=n


Da, na ovako nesto sam mislio...
  • 0

#12 stepa

stepa
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 May 2010 - 05:17 AM

Dakle bicikli ovog tipa kao Electra spadaju u tzv. kruzer "cruiser" bicikle i ljudi ne koriste takve bicikle za trening ili rekreaciju vec kao zamenu za pesacenje od mesta A do mesta B i to na kracim relacijama to je bicikl kada hoces uvece u kafic da izadjes a neces taksijem ili zelis da budes primecen i drugaciji od ostalih. To su generalno spori i teski bicikli ali NISU neudobni imaju siroko sediste i gume vrlo nisko teziste itd. pa su stabilni i tesko mozes da padnes jer uglavnom sedis nisko pa ako samo ispruzis malo noge vec su na zemlji. da ne duzim ako hoces da se rekreiras biciklom to nije dobar izbor, ali ako hoces da se lakse prebacujes po terenu koji nije brdovit i sl. a uz to da gajis neki sasvim drugaciji imidz, onda je OK.
  • 0

#13 Magrit

Magrit
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 May 2010 - 06:29 AM

Hvala svima na savetima !!
U medjuvremenu sam otisla u PlanetBike, i kada sam videla Electra Hawaii biciklo, prva pomisao je bila "Bogovi, pa previse je zensko.... toliki cvetovi, ne vidi se biciklo, i sta ako ga ogrebem !!!"
Pa sam shvatila da to nije za mene. Pogledacu ove Trek modele, izgledaju jako zanimljivo, i jos malo posetiti radnje.

Inace, ovaj Electra model ima 3 brzine, bas je udoban za sedenje, siroko postavljene rucke, visok volan i sve to ..... za tetke, kao sto sam ja :) Ali da je mnogo za to 41.000 din, mnogo je.
  • 0

#14 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 May 2010 - 11:14 AM

na ovoj drugoj temi što sam kačio link neko reče da na Adi ima neki čiča što iznajmljuje takve bajsove za 100-200 dinara pa možeš da probaš : )
  • 0

I chill harder than you party. 





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika