Jump to content


Fotografije
- - - - -

EVO ME OPET


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Postavljeno 20 May 2010 - 08:13 PM

NE HRANITI TROLOVE!
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#22 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 20 May 2010 - 08:22 PM

prijatelju, shvacen si ko Milos Bojanic na farmi


Žao mi je, nisam kvalitetan sagovornik, ne gledam farmu.
Neko je rekao: "shvaćen si", što treba da odražava grupu, srećom poklonik sam antičkog stava da kriterijum nije u mnozini.
Ima i još jedno lepo viđenje, a to je da je površnost ozbiljna mana.
Elem, idem ja na pauzu, a vi nastavite sa pismenim. Kad se odskoči od SMS stila MOŽDA ćemo nastaviti.
Uračunata je, naravno i posledica da ću ubuduće pedale okretati sam (a do sada su to VAŽNI činili umesto mene, jer mi je majka u godinama koje nisu više za veće napore)
U mom svetu pravilo je da Vas na kraju lepo pozdravim. Pa eto!
Pozdrav, dragi ljudi.
Bdw i dalje ste bolji od onoh sa kojima sam češće i više od Vas i drago mi je što ste tu. Ali može bolje.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#23 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 May 2010 - 08:30 PM

Bur, propustih da ti kažem - dobro došao nazad. :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#24 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 20 May 2010 - 09:15 PM

...nema šta...

dobrodošao, i dobro nam se vratio...
=D> =D> =D>
...i što manje problema (sa laptopom) imao...

POZDRAV!!!
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#25 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 20 May 2010 - 10:32 PM

Neka tebe sa nama ! :wink:
  • 0
DEVONI

#26 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 May 2010 - 05:51 AM

prsla vaza!!!
  • 0
Potpis

#27 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 09:45 AM

Bur-a nikad nisam upoznao, ali bih po pisanju rekao da ima malo vise godina od proseka ovde na cikloberzi, tj. preko 40, ili jos nesto preko toga. Po pretposlednjoj recenici iz njegovog posta, rekao bih da covek radi-provodi vreme sa osobama koje nisu bas u normali-samo ne znam na koji nacin, mozda zdravstveno, psihicki?
Tako da ako zelite da razumete coveka, detaljnije procitajte postove, ili ga upoznajte, ili kad budete odrasli bice Vam jasnije povezivanje misli.
Bez namere da ikog uverdim ili prozivam, zivot nije uvek povrsno ceretanje tek onako da vreme prodje.....
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#28 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 12:39 PM

Bur-a nikad nisam upoznao, ali bih po pisanju rekao da ima malo vise godina od proseka ovde na cikloberzi, tj. preko 40, ili jos nesto preko toga. Po pretposlednjoj recenici iz njegovog posta, rekao bih da covek radi-provodi vreme sa osobama koje nisu bas u normali-samo ne znam na koji nacin, mozda zdravstveno, psihicki?
Tako da ako zelite da razumete coveka, detaljnije procitajte postove, ili ga upoznajte, ili kad budete odrasli bice Vam jasnije povezivanje misli.
Bez namere da ikog uverdim ili prozivam, zivot nije uvek povrsno ceretanje tek onako da vreme prodje.....

zeggerr =D> !!! provalio si i ja i Bur i mnogobrojni ljudi koji se vozaju sa nama radimo na Psihijatriji u KC Novi Sad od toga imamo i doktora , med.tehničara-sestara, spremačica,portira itd. Još uvek nema niko dijagnozu(za sada :mrgreen: ) naj mladji član je 30 god ,a oko 50 god možda i stariji član, ako ne računamo decu mislim na našu decu koja se isto tako vozaju , i to po celoj Srbiji.
  • 0
DEVONI

#29 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 21 May 2010 - 01:54 PM

drago mi je :D a ja nisam inspektor :lol: zivot me je naucio da slusam ljude dok govore (kako govore, pricaju), i dok pisu. moji klinci su suvise mali da bi vozili samnom,a ne zelim da ih vozim u 'sedistu' iza mene na bajku po Beogradu... ali ima vremena, izvescemo bezbroj kilometara zajedno, nadam se i mi kad se upoznamo.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#30 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 23 May 2010 - 08:19 AM

drago mi je :D a ja nisam inspektor :lol: zivot me je naucio da slusam ljude dok govore (kako govore, pricaju), i dok pisu. moji klinci su suvise mali da bi vozili samnom,a ne zelim da ih vozim u 'sedistu' iza mene na bajku po Beogradu... ali ima vremena, izvescemo bezbroj kilometara zajedno, nadam se i mi kad se upoznamo.

Moje mlađe i Devonijevo starije dete imaju po 10 godina. Razmišljamo o tandemima za sledeću sezonu.
Imaš li ideju kako se to tretira, da li bi to mogla biti rupa u zakonu?
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#31 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 23 May 2010 - 10:08 AM

ako sam dobro shvatio iz 'ovog' novog zakona, zabranjeno je biciklom vuci bilo kakvo prikljucno 'vozilo' ali nisam dokucio nista u vezi sa tandem biciklom. pitanje je da li su uopste strucnjaci ista u zakonu napisali o tome. ako neko nesto zna o tome, onda je to Zare (Klein), on je zakon detaljno proucio. moja zena je pravnik, ali slabo zna o saobracajnom zakonu.
ja jos ne razmisljam o zajednickim voznjama sa mojim klincima jer su suvise mali. stariji ima 3 godine, a mladji tek 4 meseca, ja 38 godina; jos smo mladi bice prilike da mnogo toga uradimo zajedno.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#32 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 24 May 2010 - 04:29 PM

ako sam dobro shvatio iz 'ovog' novog zakona, zabranjeno je biciklom vuci bilo kakvo prikljucno 'vozilo' ali nisam dokucio nista u vezi sa tandem biciklom. pitanje je da li su uopste strucnjaci ista u zakonu napisali o tome. ako neko nesto zna o tome, onda je to Zare (Klein), on je zakon detaljno proucio. moja zena je pravnik, ali slabo zna o saobracajnom zakonu.
ja jos ne razmisljam o zajednickim voznjama sa mojim klincima jer su suvise mali. stariji ima 3 godine, a mladji tek 4 meseca, ja 38 godina; jos smo mladi bice prilike da mnogo toga uradimo zajedno.

Hvala ti, pitaću Žareta.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#33 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 May 2010 - 06:36 PM

ako sam dobro shvatio iz 'ovog' novog zakona, zabranjeno je biciklom vuci bilo kakvo prikljucno 'vozilo' ali nisam dokucio nista u vezi sa tandem biciklom. pitanje je da li su uopste strucnjaci ista u zakonu napisali o tome. ako neko nesto zna o tome, onda je to Zare (Klein), on je zakon detaljno proucio.


Nije zabranjeno vući prikolicu:

Član 92

Bicikl, moped i motocikl u saobraćaju na putu mogu da imaju priključno vozilo sa dva točka namenjeno za prevoz tereta, priključeno tako da je obezbeđena stabilnost vozila u kom ne smeju da se prevoze putnici. Priključno vozilo ne sme biti šire od jednog metra, a na zadnjoj levoj strani mora imati poziciono svetlo crvene boje ili trouglasti katadiopter ako je vuče bicikl.


Dvojac se sa aspekta zakona posmatra isto kao bicikl, samo što je u pitanju posebna vrsta bicikla, kao npr. drumaš, mtb i slično, pa se shodno tome primenjuju i odredbe :wink:

Jedino što u ovom slučaju jeste glupo je što ne možeš u onim fabričkim prikolicama za bajs koje su namenjene za prevoz dečice da ih voziš... Valjda će se setiti da i to izmene za 20 godina :roll:
  • 0

I chill harder than you party. 


#34 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 24 May 2010 - 07:48 PM

Hvala Markus, da nezatrpavamo Bur-ov topic, bas na to sam mislio-prikolice za vozikanje dece.....
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#35 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 May 2010 - 11:43 AM

Malo sam razmislio, pa bih izvršio korekciju: postoje tricikli (pa i bicikli) kojima bi mogla po važećem zakonu da se prevoze lica, jer tehnički gledano to što imaju integrisano nije prikolica ("priključno vozilo"), već integrisani deo tricikla, baš kao tandem:

Postavljena slika

ili nešto u ovom fazonu http://www.workcycle... ... t-bicycles

Na taj način je recimo sasvim legitimno vozati ljude rikšom po gradu.

U famoznom članu 91 ZOBS se navodi da je zabranjen prevoz lica koja su pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, iz čega se nameće zaključak da sam prevoz lica NIJE zabranjen, osim u ovom slučaju i u slučaju da se radi o priključnom vozilu. Prevoz lica u priključnom vozilu je inače zabranjen i za motorna vozila... tako da recimo da je zakonski izvodljivo da vozate decu, samo ako to ne bude u prikolici i ako ne upravljaju oni vozilom, već vi : )
  • 0

I chill harder than you party. 


#36 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 27 May 2010 - 10:23 AM

Malo sam razmislio, pa bih izvršio korekciju: postoje tricikli (pa i bicikli) kojima bi mogla po važećem zakonu da se prevoze lica, jer tehnički gledano to što imaju integrisano nije prikolica ("priključno vozilo"), već integrisani deo tricikla, baš kao tandem:

Postavljena slika

ili nešto u ovom fazonu http://www.workcycle... ... t-bicycles

Na taj način je recimo sasvim legitimno vozati ljude rikšom po gradu.

U famoznom članu 91 ZOBS se navodi da je zabranjen prevoz lica koja su pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, iz čega se nameće zaključak da sam prevoz lica NIJE zabranjen, osim u ovom slučaju i u slučaju da se radi o priključnom vozilu. Prevoz lica u priključnom vozilu je inače zabranjen i za motorna vozila... tako da recimo da je zakonski izvodljivo da vozate decu, samo ako to ne bude u prikolici i ako ne upravljaju oni vozilom, već vi : )

Hvala ljudi, smisao je upravo u tome da klinci mogu da učestvuju iako ih je zakon prterao do 12-te godine. Ne upravljaju. Tandem je rešenje.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika