Jump to content


Fotografije

Serbian off-road challenge TARA 2010


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
102 odgovora na ovu temu

#21 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 01 August 2010 - 07:34 PM

@soc2010
Jel ovo što je na snimku y.tuba prvi deo ona staza iznad manastira Rača, pored onog izletišta i one rečice 8) prepoznao sam teren. Lepa staza!
  • 0

#22 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 02 August 2010 - 05:19 PM

@soc2010
Jel ovo što je na snimku y.tuba prvi deo ona staza iznad manastira Rača, pored onog izletišta i one rečice 8) prepoznao sam teren. Lepa staza!

Upravo tako ! Od manastira Rača, pa do vodopada Lađevac (oko 2.2 km) ide jedan od najzanimljivijih delova I etape i trke uopšte (mostići, stepenice, stene i kamenje, vodopadi, izletišta, izvori,...)
  • 0

#23 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 09 August 2010 - 08:23 PM

Ostalo je još svega šest dana do isteka roka za pretprijave ! Do sada imamo prijavljene takmičare iz Srbije, Hrvatske, Austrije, Bosne,...
  • 0

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 August 2010 - 08:01 AM

Koje je procena vremena vožnje maratona po danima?

I da li će se proglašavati (nagrađivati) prvi i drugi dan + generalno za oba dana ili kako?
  • 0

#25 berg

berg
  • Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 August 2010 - 10:40 AM

Zamolio bih organizatora, da omoguci uvid u listu predprijavljenih timova. Ovde ili na prezentovanom linku...
  • 0

#26 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 August 2010 - 11:47 AM

Takođe me interesuju nagrade. Ne bih se mučio 2 dana i da se oporavljam nedelju dana samo zbog medalje.
  • 0

#27 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 12 August 2010 - 12:05 PM

Takođe me interesuju nagrade. Ne bih se mučio 2 dana i da se oporavljam nedelju dana samo zbog medalje.


Kakvo mučenje? To je uživanje, svašta :)
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#28 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 12 August 2010 - 06:16 PM

Koje je procena vremena vožnje maratona po danima?

I da li će se proglašavati (nagrađivati) prvi i drugi dan + generalno za oba dana ili kako?


Gruba procena vremena vožnje je za I etapu - 4h 30 min, a za II - oko 3h 30 min (za challenge kategoriju)
Što se proglašenja tiče, proglašava se generalni pobednik trke, na kraju drugog dana.
  • 0

#29 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 12 August 2010 - 06:21 PM

Zamolio bih organizatora, da omoguci uvid u listu predprijavljenih timova. Ovde ili na prezentovanom linku...


Spisak takimičara uskoro...
  • 0

#30 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 12 August 2010 - 06:31 PM

Takođe me interesuju nagrade. Ne bih se mučio 2 dana i da se oporavljam nedelju dana samo zbog medalje.


Na nagradama još uvek radimo. Obezbedili smo dosta turističkih aranžmana na Tari, Zlatiboru, Mokroj Gori,... (npr. 7 dana na Tari u apartmanima JP NP tara za dve osobe (4puta), vikend u hotelu Zlatiborska noć (2puta), vikend u seoskom domaćinstvu Milekić u Zaovinama,.....

Na novčanim nagradama posebno radimo, ali s obzirom da nam je ovo prvi put da pravimo ovako nešto ima dosta skeptika.... Uskoro ćete imati i te informacije
  • 0

#31 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 12 August 2010 - 09:51 PM

Vidim da se zakuvava..! Ja sam ovih dana sasvim slučajno na Tari pa bih voleo da malo vidim barem neke delove staze - da li možete okačiti trekove za GPS? Misliim, sumnjam da mogu da ispratim to na mapi, iako donekle poznajem teren. To bi možda dobro došlo i za samu trku, ćisto kao bekap, khm khm..! Verujem da će biti dobro obeleženo i sve to, ali svašta je moguće..!

Ja ustvari ne znam ni da li ću moći sam „Čelendž” da vozim (dva outa na Taru u roku od nedelju dana bi bilo mnogo..!) ali ako ima neko od „matoraca” mojih približnih kapaciteta koji je bez partnera za sada, javi se!
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#32 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 06:35 AM

Što se proglašenja tiče, proglašava se generalni pobednik trke, na kraju drugog dana.

Pobednik ili pobednici (svakako mislim na parove) pošto sam video razne kategorije?
Ako bi ja došao, vozio bih mešovitu kategoriju (M+Ž)
  • 0

#33 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 09:04 AM

Ako bi ja došao, vozio bih mešovitu kategoriju (M+Ž)

Znači, ti i Vanesa dolazite!? Baš bi mi bilo drago. :P Deki će voziti sa Markom (sinom),a Norica i ja idemo kao "tehnička i moralna podrška". Nas dve ćemo da se vozikamo okolo za svoju dušu. :wink:
  • 0

#34 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 09:21 AM

Da, i to mora danas da se iskristališe, pošto nisam kući za vikend i to svodi da nam je danas poslednji dan za predprijavu...

Još jedno pitanje koje mi se nameće:
Šta ako se nekom u paru nešto nepredviđeno desi i da li se može zameniti član para do dana trke?
npr. šta ako se ja (ne daj Bože) razbolim?

Kontam ja da ima dosta posla (a možda i problema) u organizaciji, pogotovo što je ovo prva ovakva trka u Srbiji, ali ja moram znati neke stvari pre nego što se upustim u ovo... no hard feelings...
  • 0

#35 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 09:46 AM

Pa ništa... ako se ti (ne daj Bože!) razboliš, eto, Mark će imati svog para (Vanesu), pošto on ima problem te prirode (nema tim). Šalim se! :D
Gamzzy, odlično pitanje! I mene to zanima, s obzirom da idemo sa dvoje dece, ne bih volela da bude nekih neprijatnih iznenađenja... :roll:
  • 0

#36 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 13 August 2010 - 05:25 PM

Ha, baš ću Vanesu da usporavam. Rekao sam da treba još nekom oldtajmeru da se pridružim! Šalu na stranu, ionako ne verujem da ću voziti, jer ću i pre toga biti na Tari izvesno vreme pa ću je izgustirati, he he.

Što se tiče pravila, mislim da u sličnim takmičenjima u svetu moraju dva prijavljena takmičara da završe, ako jedan ispadne onda oba ispadaju, to je suština timskog poduhvata.
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#37 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 05:38 PM

Što se tiče pravila, mislim da u sličnim takmičenjima u svetu moraju dva prijavljena takmičara da završe, ako jedan ispadne onda oba ispadaju, to je suština timskog poduhvata.

Mislio sam konkretno na predprijavu, ali još možda pola sata rade pošte (kako bih mogao uplatiti prijavu) a od sutra ujutru do nedelje uveće nisam kući, pa svako dalje pretprijavljivanje ne dolazi u obzir, a 40€ je po meni stvarno previše za tako nešto...
  • 0

#38 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 13 August 2010 - 06:52 PM

Što se proglašenja tiče, proglašava se generalni pobednik trke, na kraju drugog dana.

Pobednik ili pobednici (svakako mislim na parove) pošto sam video razne kategorije?
Ako bi ja došao, vozio bih mešovitu kategoriju (M+Ž)


Proglašenje če biti u svakoj kategoriji posebno s tim što ćemo morati malo da pretumbamo kategorije (zbog malog broja prijavljenih timova) Izvesne su kategorije CHALLENGE - men, master i OPEN -men, master, mix. I proglašenje se vrši na kraju druge etape.
  • 0

#39 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 13 August 2010 - 06:57 PM

Da, i to mora danas da se iskristališe, pošto nisam kući za vikend i to svodi da nam je danas poslednji dan za predprijavu...

Još jedno pitanje koje mi se nameće:
Šta ako se nekom u paru nešto nepredviđeno desi i da li se može zameniti član para do dana trke?
npr. šta ako se ja (ne daj Bože) razbolim?

Kontam ja da ima dosta posla (a možda i problema) u organizaciji, pogotovo što je ovo prva ovakva trka u Srbiji, ali ja moram znati neke stvari pre nego što se upustim u ovo... no hard feelings...


Ako neki član tima nepredviđeno nije u mogućnosti da vozi trku može ga zameniti drugi vozač, s tim da se promena prijavi najkasnije 24 časa pre starta prve etape (09.30 h 03. septembra 2010.)
  • 0

#40 soc2010

soc2010
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBajina Bašta Tara

Postavljeno 13 August 2010 - 07:07 PM

Što se tiče pravila, mislim da u sličnim takmičenjima u svetu moraju dva prijavljena takmičara da završe, ako jedan ispadne onda oba ispadaju, to je suština timskog poduhvata.

Mislio sam konkretno na predprijavu, ali još možda pola sata rade pošte (kako bih mogao uplatiti prijavu) a od sutra ujutru do nedelje uveće nisam kući, pa svako dalje pretprijavljivanje ne dolazi u obzir, a 40€ je po meni stvarno previše za tako nešto...


Rok za uplatu nije nedelja 15.08. već 20.08. (petak) - piše na sajtu trke i propozicijama.
Taj razmak postoji kako bi se takmičari koji eventualno odustanu mogli da povuku prijavu blagovremeno.

Nezvanično :) , biće produžen rok za pretprijavu do utorka
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika