Jump to content


Fotografije

problem sa 8 brzina


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 04:03 PM

Ili da predjes na 9faz, dok jos ima lanaca. :mrgreen:
  • 0

#22 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 May 2010 - 06:23 PM

Pazi jel' mi veruješ da prelazim upravo zbog dostupnosti i izbora delova :), konkretno kasete ali da najmanji kreće od 11T, što kod freewheela više ne postoji. Inače bi mi i sedmofaz sasvim odgovarao.
  • 0

#23 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 May 2010 - 10:53 PM

Ili da predjes na 9faz, dok jos ima lanaca. :mrgreen:


Yep, a kod srndacjala mozes i da biras lanac ukoliko je to sram pc-951 :lol:

No ide lepo vreme Hungari nisu daleko, novi pasos je sav spreman za upotrebu i nema potrebe si dozovliti zavisnost od nekoga koga doslovce zabole uvo za svoje lokalne klijente :)
  • 0
Postavljena slika

#24 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2010 - 02:36 AM

Vala baš. Ne znam kakvo je stanje u Rumuniji, čega ima i po kojim cenama, baš me zanima. Samo bezveze, nemam pasoš, a ni biometrijsku ličnu kartu pa verovatno nije mali trošak da se sve to izradi. A Temišvar mi inače tu blizu, 50ak km, sad se otvara konačno i taj granični prelaz, baš bi bilo dobro za vožnju, ovde po okolini sam se smorio, znam već na pamet svaku rupu na putu :).
  • 0

#25 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2010 - 12:36 PM

Znas kako, vise se ne secam bas troska, ali tu je negde reda 2-3000 dinara.Mogucnost da bez cimanja za promenu ne dises malo stranog vazduha je priceless i bez konteksta biciklistickih delova :)
  • 0
Postavljena slika

#26 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 18 May 2010 - 01:31 PM

Samo bezveze, nemam pasoš, a ni biometrijsku ličnu kartu pa verovatno nije mali trošak da se sve to izradi.

LK ~1.200, pasoš 2.000; izvod iz knjige državljana 500din, rodni list ~250din (poslednja 2 trebaju ne starija od 6meseci; ili ako imaš "trajni" rodni list - uvedeno sad od marta, tako da on svakako nije stariji od 6 meseci :D). Sve ukupno oko 4.000 din ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2010 - 03:14 PM

Hvala vam za ovaj info, da znam okvirno koliko bi koštalo to zadovoljstvo, pošto je stvarno odlična prilika za vožnje. Videćemo kad otvore, zapravo možda je već i otvoren prelaz, zaista ne znam, a živim ovde :mrgreen:. Pogotovo zadnjih dana nisam izašao iz kuće, od kad je udarilo ovo pasje vreme :( .
  • 0

#28 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 18 May 2010 - 09:08 PM

haha nemogu da verujem ispalo je kako sto ste rekli nigde nemogu da najdem sram 850 sve se potrosilo ima samo sram 830 i po neki KMC i HG50. E sad vako hteo bi da se osiguram nesto znaci stvari stoje vako:
-imao sam pozadi 7mo faz sa KMC lanac sve je bilo ok
- stavio sam nazad 8mo fax shimano i zadrzao stari KMC lanac
kad vozim ne preskace mi ali cujem da mi lanac kako vi kazete krlja ovo krljanje se desava i ako na prazno vrtim pedalje. Dal je do lanac, dal da ga menjam da uzmem neki za 8 brzina. Stari KMC merili smo ima 0,75 zazor. hocu da budem siguran dal je do lanac ili sta da radim
  • 0

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2010 - 01:01 AM

Za zazor misliš istegnutost lanca? Ako ste tačno izmerili i 12 karika je istegnuto za samo 0.75 milimetara onda je lanac u redu, nije još zreo za zamenu i ima fore dok ne bude 1.6 mm. Lanci za 7 i 8faz su isti. Ali ako ne naleže dobro pa krcka (čuje se, a i oseti pod nogama) onda se izgleda ipak navikao na staru kasetu, samo ne znam zašto i kako. Meni se to dešavalo, ali s razlogom jer je star i istegnut tri mm pa kad ga dignem na treći ili četvrti nazad (18T i 21T koje skoro i nisam koristio) onda je krckalo. Poslednje dve vožnje (ukupno stotinak km) sam namerno uglavnom vozio napred velika a pozadi četvrti (18T) i rapidno se potrošio i prilagodio lancu te je sad upotrebljiv i ne krcka :).
Ako je malecka razlika možda će da se uvoza i smiri posle 100-200 km, ali ja bih na tvom mestu svakako stavio i nov lanac jer je kaseta nova pa da to lepo od starta legne i da se ne troši i ne prilagođava starom lancu.
  • 0

#30 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 19 May 2010 - 01:09 PM

da da promenicu ga sepak da legne sve kako treba
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika