Jump to content


Fotografije

Novi Bike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 DjoleSS

DjoleSS
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 13 May 2010 - 08:53 PM

E sad kao i vecina pocetnika prvo u planu mi je neki normalan bike.Sad tu ofc ima problem, finansije :P.Uglavnom imam budzet od oko 130 eura.Da, da, znam da nemam gotovo nikakav izbor ali.....nema vise i gotovo.Sta mi predlazete za te pare?Razmatrao sam ne Capriolo-ve modele, u uzi izbor je usao Adrenalin, imate li vi bolju preporuku.E i da napomenem, hocu nov, ne polovan bike.Svi prjedlozi su dobro dosli :D :D :D
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 May 2010 - 08:58 PM

U nižoj cenovnoj klasi obično bolje prođeš s Polarom.

Pošto nemaš mnogo izbora, gledaj da ima što više Shimano tourney delova na njemu i da kočnice nisu plastika i da se ne ugibaju na sve strane i ne daju osećaj da radiš s nedokuvanom testeninom (hint - probaj kako rade kočnice na nekom modelu od 400€ pa poredi s tim :) ) Ako nema takvih modela, dobre kočnice su zgrab-pust, zgrab-pust, loše su žmljek, žmljek.

Takođe, u toj cenovnoj klasi obično dobiješ polovan bajk ~2x bolji od novog.
  • 0

#3 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 13 May 2010 - 09:00 PM

Uzmi pre Cobru nego Adrenalin. U pitanju je isti bajs, samo što na Adrenalinu imaš amrotizer koji ne služi ničemu - nekvalitetan, a otežava ti (ionako težak, čelični) bajs. Ram, menjači, kočnice, pogon... sve je isto. Najveća mana ovih bicikala je upravo ram: em je od čelika (bolji su od legura aluminijuma); em na njega možeš da montiraš samo stare (opet loše) amortizere (sa promerom 1").
Ako ikako možeš da se skupiš do Monitora - kod njega je oprema ista kao na ova dva, ali ram je Alu, i sutra možeš da staviš neki normalan amortizer (1 1/8")...


Edit:
A možeš da poslušaš i Mixitrona; ali ne znam kakva je ponuda (i cene) u Sarajevu...
p.s. kočnice su krš, moraš da kočiš sa 4 prsta - ali sve je to podnošljivo ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#4 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 14 May 2010 - 06:06 AM

ko što reče Darkman Kobra. do skoro sam je vozao i nije se pokazala loše voziko sam se s njom nekih 6 godina od toga menjo samo kasetu i lanac godišnje prelazio oko 7000 km za te novce KOBRA. sa tim bikijem prošo Guču , Taru , Višegrad čak i Mokru Goru to jes Šargan i 100.000 puta Novi Sad-Kać biki bez greške (što jes dereglija ima oko 15 kg ali koliko para toliko muzike) :mrgreen:
  • 0
DEVONI

#5 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2010 - 06:30 AM

Sakupi jos 20e i kupi monitora....
Bas sam pre neki dan sa drugaricom gledao monitore i imas ih za 15.590... A monitor je solidan bajs bas zbog alu rama i sireg vrata (1 1/8), A head sistema..
  • 0
Postavljena slika

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 May 2010 - 07:54 AM

Ja vozim Adrenalin od 2007,i sluzio me je savrseno...jes' da se sad raspada jer mu nisam promenio nijedan deo,a izvozao sam ga,ali bash izvozao,oko 15 000 km sa njim,znaci svugde,sto znaci da za tih 130 e,bajs sluzi...e sad sto ljudi kazu,zaista ti ne treba taj amort,a cobra ima istu opremu,znaci nju..za 130 e,sumnjam da ces naci nekog boljeg polovnjaka u dobrom stanju,jer za te pare nude se samo krsevi kojih ljudi zele da se otarase...
Bluboki je dao dobar predlog...snadji za jos dvae's evrica,i uzmi monitora..bajs ima alu ram,a i momci su ti dali ostale razloge sto je bolji od gore dva navedena... :wink:
  • 0

#7 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 May 2010 - 09:15 AM

Kupis monitora, kroz par meseci sakupis jos nekih 30ak eura, kupis amort, a ako si samo rekreativno, Suntour xct v2 ce ti biti extra :twisted:
  • 0
Postavljena slika

#8 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 14 May 2010 - 09:38 AM

Kupis monitora, kroz par meseci sakupis jos nekih 30ak eura, kupis amort, a ako si samo rekreativno, Suntour xct v2 ce ti biti extra :twisted:

:idea: =D>
Najbolja moguca varijanta!
  • 0
.

#9 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 May 2010 - 12:37 PM

Zdravo drugari,
Ako mi dozvoli @DjoleSS, iskoristiću njegovu temu da vas pitam koji je od sledeća 4 bicikla najbolji za moje potrebe. Bitan mi je kvalitet i dugotrajnost, jer ne nameravam da ga prodajem. Visok sam oko 175cm i težak oko 70kg. Imam nameru da bicikl vozim i po gradu i po zemljanim neravnim putevima.
Ovako. Izbor se sveo na:
1. Cube Aim 20˝ iz 2009.
2. Merida Matts 20-V 20˝ (2009)
3. Scott Ascpect 60 (2009)
4. Scott Reflex 10 (2008)

Dakle, Cube Aim je najskuplji i košta oko 370€. Ovi ostali su jevtiniji i staju oko 250-300€. Koji je najbolji izbor kada se uzme odnos cena kvalitet i da li Cube zaista vredi te razlike u odnosu na ostale bicikle? Odnosno, da li je meni potreban takav bicikl kao što je Cube Aim za vožnju od 10-20Km dnevno? Znači biće tu i malo tvrđe vožnje. Hvala unapred na savetima i slobodno preporučite neke druge bicikle koji bi mogli biti alternativa onim gore.
  • 0

#10 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 01:05 PM

Od ova cetiri ja bi Meridu uzeo.
A alternativa je nov POLAR MIRAGE!
On ce ti odraditi sve sto si naveo a kostacete jeftinije od drugih!
Mozes da ga pogledas na http://www.planetbike.co.rs/.
  • 0
.

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 May 2010 - 01:14 PM

Sto kaze milos polar nudi bolju opremu za iste pare od nekih zvucnijih preizvodjaca.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 May 2010 - 03:15 PM

Dobro, bolja oprema je na Polar Mirage. Znači, Merida 20-V vs. Polar Mirage = 0:1? Podsećam da je cena ove meride jednaka sa Polar Mirage. Onda je bolje da kupim Polar?
Moram još da vas pitam. :lol:
Koja je prednost disk kočnica u odnosu na V-brake? Da li je održavanje komplikovanije i skuplje? Šta se najčešće menja kod tih kočnica? Ustvari, kažite vi meni da li da dam 1k dianara više za disk kočnice ili su dobre i v-brake? :D

dopuna:
A Scott smo skroz eleminisali :?:
  • 0

#13 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 03:21 PM

Ako su cene tacne, onda je scott reflex best buy. :)
  • 0

#14 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 17 May 2010 - 03:26 PM

Koja je prednost disk kočnica u odnosu na V-brake? Da li je održavanje komplikovanije i skuplje? Šta se najčešće menja kod tih kočnica? Ustvari, kažite vi meni da li da dam 1k dianara više za disk kočnice ili su dobre i v-brake? :D

Ako voziš po kiši i blatu; ako voziš neki ozbiljan downhill i sl. trebaju ti disk kočnice. Ako voziš rekreativno, po biciklističkoj stazi, ili po nekim "mirnim" offroad putevima/stazama, uglavnom po lepom vremenu - kvalitetan V brake ti je sasvim dovoljan.
U prevodu: diskovi su malo teži; održavanje je malo komplikovanije (još malo više ako je hidraulika u pitanju), ali bolje koče u svim vremenskim uslovima.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#15 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 May 2010 - 03:47 PM

@stolegrom
I ja se vrlo nadam da je cena za Scott Reflex kao što je na planetbike
Evo slike
Postavljena slika
@Darkman
Hvala. Jednu stvar sam bar rešio. Biće definitivno v-brake. 8)

dopuna: Eh, sad vidim da je ram XS (valjda extra small) za Scott Reflex :?
Nisam zvao prodavnicu, ali možda imaju sa većim ramom.
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 03:56 PM

Taj Scott nije kao sa onog linka. Meni odma bilo sumnjivo (bas jeftino za onakav bajk). :|
  • 0

#17 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 04:53 PM

Ja kada vidim takve nerealno jeftine cene samo iskuliram.
Uvek se nadje neka stavka koja menja sve, u ovom slucaju XS ram.
@atomic
Ne treba ti disk kocnice, a i za 1 000din vise tesko da mozes da nadjes disk kocnice koje ce stvarno kociti, zato definitivno da bude v-brake.Ako se ne varam Mirage ima PROMAX v kocnice koje mene za sada veoma dobro sluze. :wink:
  • 0
.

#18 pavle93

pavle93
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationNis

Postavljeno 17 May 2010 - 07:10 PM

@stolegrom
I ja se vrlo nadam da je cena za Scott Reflex kao što je na planetbike
Evo slike
Postavljena slika
@Darkman
Hvala. Jednu stvar sam bar rešio. Biće definitivno v-brake. 8)

dopuna: Eh, sad vidim da je ram XS (valjda extra small) za Scott Reflex :?
Nisam zvao prodavnicu, ali možda imaju sa većim ramom.


Jeste, cena je ta, ali ima jedna stvar:
Ne bi ga oni davali za tolko male pare da imaju sve velicine. Pogledaj sta ima od delova, da li bi ga ti dao novog za 20 000? To im je ostao jedan model, e samo sto se pogodilo da je velicina XS, mogla je da bude i neka druga.
Cisto sumnjam da imaju i neku drugu velicinu [-X
  • 0
2010: 4215 km
2011: 6021 km
Google Picasa album: http://picasaweb.goo...avle.specijalac
Putopisi sa mojih ciklotura: http://pavlerandjelovic.wordpress.com/

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 17 May 2010 - 07:53 PM

Ne znam sta polemisete oko velicine i sl, kad taj bajk i ne vredi vise. :?
  • 0

#20 atomic

atomic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 317 posts
  • LocationKikinda

Postavljeno 17 May 2010 - 09:09 PM

Ostavljamo scott po strani. Da li mogu da konstantujem da se slažete da je Polar Mirage Pro best buy za tu cenu? Pošto na netu ne mogu da nađem nikakve specifikacije za Mirage Pro, molio bih vas da, ako znate, napišete ovde ili me uputite na mesto gde mogu da nađem koje delove ima na sebi. Želeo bih da ih uporedim sa onom Meridom (ako uopšte ima potrebe). Računam da su ramovi negde jednakog kvaliteta kod one Meride 20-V i Mirage-a. Je li to tačno?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika