Jump to content


Fotografije

Javno izvinjenje - Servis Cannondale viljuske


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
14 odgovora na ovu temu

#1 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 12 May 2010 - 08:12 PM

Ovom prilikom bih hteo da se izvinim javno jednom Zeljku iz Panceva.Evo o cemu se radi:
negde u februaru sam primio jedan Cannondale na kompletan servis viljuske,uz obrazlozenje da je vec bio kod nekog majstora koji nije uspeo nista da uradi sa njim,i posto je cuo za mene da radim pomenuti,poslao ga u Pozarevac.Posle pregleda sam ustanovio da viljuska ispusta vazduh,i da je uljani kertridz u veoma losem stanju,tako da sam nagrnuo da servisiram prvo uljani kertridz jer mi se on ucinio kao slucaj kome treba posvetiti vise paznje.Posle dve nedelje borbe da ga sredim,ustanovio sam da od tog "sredivanja" nema nista,jedina mogucnost je bila samo zameniti za novi koji nije ni malo jeftin(iz tog razloga sam potrosio dve nedelje da pokusam da ga popravim).Poslao sam meil Cannondale fabrici u Holandiji,a oni me uputise na Cannondale-ovog dilera za Srbiju.Znajuci da Cannondale diler u Srbiji ima samo njihove bajseve a ne delove,bio sam pomalo skeptik,slican meil sam uputio i Hrvatima kao i Slovencima samo da bih bio siguran da ce pomenuti kertridz stici u neko "normalno" vreme.Ali braca Hrvati kao i Slovenci me otkacice pod obrazlozenjem "Izvinite,ali zasto idete preko nas kada imate dilera u Srbiji"?Tako da sam morao kompletnu pricu da nastavim sa vec pomenutim dilerom kod nas.Posle skoro tri nedelje cekanja samo u vezi cene(nisam jos narucio pomenuti deo samo sam cenu hteo da cujem) pozvao sam da pitam da li je najjzad stigla cena za kertridz,i dobih informaciju da je isti krenuo iz Svajcarske bez toga da me obaveste o ceni.A sta sam drugo mogao nego da progutam knedlu,i rekoh:"OK...cela prica ide najjzad na bolje".Pre svega ovoga sam naravno proverio cenu na u Austriji ,deo je kostao negde oko 300 evra MALOPRODAJNA cena,racunajuci da ne moze da bude vecih oscilacija izmedju "tamo" i "ovde".Ali...(sad postaje interesantno)kada je najjzad stigao "kod nas" i kada sam saznao cenu,samo sto ne padoh u nesvest od cene.Naravno da sam odmah pozvao Zeljka,i saopstio mu da ce deo kostati "malo" vise,gde je covek pristao jer nije imao druge alternative isto kao i ja,a ja ne zaradih nista,samo sam sracunao telefonske razgovore koji su me kostali u vezi kertridza.Dobih ja taj deo posle par dana,i sav srecan otvorio sam pakovanje,kad....sve je bilo tu,osim jedne GLAVNE matice koja je veoma retka kod nas,i za koju sam znao da cu veoma tesko naci.Ponosan vlasnik Zeljko se taman poradovao(isto kao i ja) da ce voziti svoj bajs najzad za par dana,ali bez pomenute matice nisam mogao da nastavim servis.To je VEOOOOOOOOOOMA retka matica koja se ne nalazi po radnjama,jer je u pitanju navoj 0.5(oni koji poznaju temu,znaju da se to kod nas NIKAKO ne nalazi).I najjzad...pre par dana sam isao za Austriju,bio u radnji u kojoj sam radio 8 godina,i naravno nasao pomenutu maticu.Trenutak kada sam je imao u rukama je bio za mene dzek-pot,mojoj sreci nikad kraja!!!!Vratio sam se u Pozarevac,bese to nedelja,i otisao do servisa da potrosim celih 5 minuta da zavrsim nocnu moru koja je trajala skoro 4(cetiri) meseca.Napakovao sve,stavio pomenutu maticu,probao viljusku,i....NE MOGU DA VERUJEM!!!NOVI kertridz je imao vazduha unutra,tako da je viljuska kada je "zakljucana" imala hod od kojih 8-9 milimetara sto nisam mogao da prihvatim kao ispravno.Naravno da sam bio van sebe pogledao sam gore,i video "stvorenje" sa dva roga i trouglastim repom i rece mi"EJ....PA JA NECU DA STANEM OVDE,PRAVICU TI JOS PROBLEMA"Djavo nema mira...a sta sam mogao da uradim nego da zasucem rukave rasturim PONOVO(po 18 ili 19 put)viljusku,promenim ulje,i sve ponovo spakujem.I naravno posle pomenute operacije,ona je zakljucavala kako ja hocu,a ne kako hoce "rogonja za trouglastim repom".Pokazah mu ja srednji prst,ali ode on negde dalje...
U ponedeljak sam hteo sto pre da posaljem bajs putem Panceva,i pritom zaboravio par stvari:nisam ocistio viljusku od ulja koje je padalo od slinih servisa,nisam naduvao gume(?!?!?!?!?!)AKS(firma preko saljem bajseve i primam) je zalepio prijemni list tacno preko Top-Tube-a i na bajsu je ostao lepak koji se veoma tesko odstranjuje,i jos par sitnica koje "bodu" oci nama biciklistima.Trebao sam mu reci da ce bajs ostati kod mene jos jedan dan na "generalno" sredjivanje,a ja sam pozurio da "usrecim musteriju" a postigao sam kontraefekat kojeg nisam nikako zeleo.
Ne mogu sad posle svega da vratim celu pricu na pocetak,nasao sam (naravno) novog dobavljaca za Cannondale delove,i skreno se nadam da se ova nocna mora nece vise nikada ponoviti.
A hteo bih jos nesto...prosle godine sam zavrsio dosta servisa na Cannodale viljuskama,slobodno mi recite kako ste zadovoljni servisom,ima li mana,zamerki ili necega za sta ja nisam obavesten.
Iskreno se nadam da nisam pogresio temu sto sam je stavio u "SERVIS"...
Ne zamerite mi ako sam pogresio.
  • 0

#2 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 12 May 2010 - 08:24 PM

jbt covece, svaka ti cast kako ti imas zivaca za ovo, ja bi poludeo... em nema para em ludis, a musterija koja ceka par meseci sigurno nije zadovoljna... ZEMLJO SRBIJOOOOOOOOO [-o<
  • 0
Potpis

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2010 - 08:38 PM

E Toni, Toni.......a lepo si pomenuo da si u Austiji radio 8 godina u radnji za bicikle........koji te je DJAVO ( sto bi ti rekao "rogonja" ) naterao da se vrnes ovamo :?: :?: :?: #-o
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 12 May 2010 - 09:19 PM

Sta cu braco...
ja volim svoju zemlju,kakvi god da budu dobavljaci u njoj...
Ma ja sam uvek bio pozitivac...
Vozicemo mi i taj Cannondale i Cube i...sta god,makar u starackom domu...
  • 0

#5 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 12 May 2010 - 09:30 PM

Covece ! zlo.
Mada ja sam kod istih cekao selnu za prednji menjac 4 nedelje a bila je u magacinu 7 metara dalje. Naravno u medjuvremenu sam kupio ali ovo je tipicno za srbiju..
  • 0

#6 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 12 May 2010 - 09:50 PM

Jedno je voleti svoju zemlju a sasvim drugo biti svestan da u toj istoj zemlji živiš s neodgovornim ljudima...to je Srbija! Mislim da 99% normalnih ljudi kod nas ima dozu strepnje i neverice kad posluje u Srbiji i kupuje nešto od nekog dobavljača (roba tipa "mačka u džaku") -kao slučaj kod tebe, kada kažeš: "...sve je bilo tu osim jedne matice..."
Meni, svojevremeno kada je dolazila neka roba iz Slovenije, ovde na granici su mi otvarali pakete i krali delove! Zar je toliko teško biti čovek od reči, i stajati iza nje!?
Rambo Amadeus je jednom u svojoj "eko kampanji",izjavio: "od kako je čoveka na ovoj zemlji najteže je bilo menjati njihovu svest!?
  • 0

#7 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 May 2010 - 10:01 PM

Srbija, dokle god se tako ponasaju firme nece nam ici bolje, ja neke delove koji recimo isto kostaju kod nas i preko neta ili su malo skuplji preko neta, radije kupim preko neta jer znam da se necu sa njima zezati kao budala i da ce biti korektni.
  • 0

#8 staford

staford
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationRUMSTERDAM

Postavljeno 13 May 2010 - 05:39 AM

Covece svaka ti cast na trudu i zivciranju
i ja sam ljubitelj CANNONDALE-a
uvek cu ga voziti i nadam se da necu imati sa
njim probleme kao sto nisam i do sada
  • 0
May the force be with you!

#9 PlanetBike

PlanetBike
  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 May 2010 - 02:33 PM

Postovani,

Buduci da je gospodin Toni - Ciklopia izneo svoju stranu price, dozvolite da ja iznesem moju verziju, ispred firme Planet Bike.
Prvu informaciju o ovom slucaju dobijam 23. Marta i to od Cannondale-a, prosledjuju mi mail koji je Toni poslao direktno na njih. Kontaktiram Tonija i saljem mu CD sa tehnickim detaljima svake viljuske i kodovima rezervnih delova. 6. Aprila od Tonija dobijam porudzbinu za delove sa originalnim siframa proizvodjaca i odmah saljem porudzbinu u Cannondale kako bi oni sto pre spremili robu. Posle par dana dobijam odgovor da ce roba biti spremna 13. Aprila. Toni insistira na sto hitnijoj isporuci, jer ga musterija ceka, ja mu dajem koliko roba kosta u Holandiji, ali mu objasnjavam da ukoliko treba hitno dovesti robu, troskovi transporta za tako malu vrednost plus spedicija carina i ostalo ce izaci jako puno. I pored toga Toni trazi da mu dam koliko to kosta i ja provodim sledecih 7 dana gnjaveci CND da mi da tacne dimenzije i tezinu paketa, zatim DHL i Fedex oko troskova transporta itd., ne bi li Toniju dao ponudu koliko ce to sve da ga kosta. U medjuvremenu CND je spremio redovnu isporuku bicikala za Planet Bike i ja odmah ubacujem delove za Tonija u tu kamionsku posiljku znajuci da ce transport da bude mnogo jevtiniji i da je roba tu za 2 dana. Ne zovem Tonija (moja greska) da ga obavestim, jer racunam da ako je spreman da uopste razmislja o avionskom transportu, sto je sa usputnim troskovima bar 150-200 evra dodatnog troska onda ce mu sigurno ova mnogo jevtinija varijanta biti super.
I tako roba mi stize u ruke 27. Aprila, zovem Tonija sa radosnim vestima a on kaze: -Pa ja ti to nisam potvrdio ja sam samo hteo da cujem cenu!
Sada ja gutam knedlu i kazem sebi, jeste sam si kriv, nisi dobio pisanu potvrdu porudzbine od kupca, nisi trazio avans jer je specifican deo, nisi… sve u zelji da sto pre usluzim kupca i zbog toga sto se komunikacija uglavnom odvijala telefonski. Ipak Toni 29. Aprila kupuje jedan deo od dva koje sam porucio za njega, drugi deo jos uvek sedi u magacinu i ko zna kada cemo ga prodati.

Tacnosti radi, buduci da Toni sugerise da je preskupo platio ovaj deo, Toni je deo platio 31.200 dinara dakle oko 312 evra sa sve pdv-om. Regularna maloprodajna cena u Srbiji bi bila oko 10% veca dok je Toni dobio dilersku cenu. Pod drugim okolnostima ovu informaciju nikada javno ne bismo objavili. Kolika je cena u drugim drzavama niti znam niti me interesuje, znam da je transport bio manje od 10%, da smo kao firma uz troskove carine i PDV-a zaradili celih 30 evra na ovom delu, ako je nekome to skupo neka kupi gde mu je god drago. Uz sve namete u ovoj drzavi 312 evra i nije preskupo, ako napolju deo kosta oko 300 evra kao sto Toni kaze. Regularna maloprodajna cena u Srbiji bi bila oko 10% veca dakle oko 340 evra.
Sto se nas tice, od momenta kada je roba porucena, pa do isporuke, proslo je 20-ak dana, sto nije previse za ovakav specifican deo. Zasto je kupac cekao 4 meseca na popravku bicikla to samo Toni zna. A sto se tice famozne MATICE, taj deo, kertridz, je isporucen u originalnom CND pakovanju dakle on dolazi BEZ MATICE. Kada se Toni javio, rekao mi je da ne moze da veruje da na ovaj kertridz ne pase matica koju ima na staroj viljusci, dakle Toni je imao staru maticu kod sebe, pa se ispostavilo da je porucio kertridz za model viljuske 09/10, dok je na servisu imao neki stariji model. Ali to je vec njegova stvar, svu dokumentaciju je dobio i dostavio mi sifru dela koji zeli, nije me ni jednog trenutka obavestio koji tacno model viljuske ima na servisu bio je u fazonu “ja sve znam, ja imam diplomu od CNDa”. Ja to sve postujem, ali onda nemoj da za sve sto je tvoj propust okrivis drugoga. Sto se kertridza tice, tako ga je isporucio CND i ja sam imao par slicnih slucajeva, gde smo kod potpuno novih bicikala sa Lefty viljuskom, morali da skidamo viljusku i dopunjavamo kertridz kako bi regularno “zakljucavao”. Jednostavno, CND tako isporucuje kertridz i to nema nikakve veze sa Planet Bike-om. Stvarno me nervira i vredja da neko sugerise da se ja Ili bilo ko u nasoj firmi bavi prevarom, da vadimo matice iz kesica ili slicno!? Ne znam sta jos, mozda smo izvadili i ulje iz kertridza da napakostimo Toniju!?

Izvinjavam se za dugo izlaganje, za kraj bih samo hteo da preporucim coveka sa kojim mi saradjujemo po pitanju servisa CND viljuski, radi se o vrhunskom majstoru koji je inace metalostrugar po profesiji i privatno je zaljubljen u CND, a uvek u saradnji sa nama ima odredjene rezervne delove kao na primer semeringe na lageru. Za Tonija iskreno ne znam kakav je majstor jer nisam imao prilike da se uverim, ali za ovog coveka mogu da tvrdim da je umetnik i da ga toplo preporucim.
Evo podataka:
Zoran Klisaric iz Novog Sada, [email protected] 063/535-416

S, postovanjem
Zoran Jovanic, sef kontrole kvaliteta, Planet Bike
  • 0

#10 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 13 May 2010 - 04:03 PM

Ja se stvarno izvinjavam Planet Bike-u ako se nasao uvredjen,jer ovim mojim izlaganjem sam hteo najvise da se izvinim svojoj musteriji Zeljku u vezi mojih propusta,a nikako vec pomenutoj firmi.Ni jednog trenutka nisam ni pomislio da je neko "istocio ulje" niti da je neko "ukrao maticu",to je licno Cannondale-ov propust,susretao sam se sa dosta problema dok sam radio u Austriji.
Ni jednog trenutka nisam bio ljut na Planet Bike,imate svoje troskove za robu,svoje marze,svoje propuste(kao i svako od nas),rekli smo u nasem zadnjem telefonskom razgovoru da je greska obostrana i da je necemo ponavljati(mislim na Planet Bike i svoju firmu).Planet Bike i moja firma imaju dugogodisnju saradnju i mislim da ne bi trebalo istu kvariti zbog jednog nesporazuma(opet kazem i tvrdim da imam licno JA dosta gresaka sto se tice celog problema)
Famoznu "maticu" koju sam jurio dve pune nedelje nisam ni mislio da je "uzeo" Planet Bike,to je ponovo greska Cannondale-a,jer ako vec skupo prodaju taj kertridz,trebalo bi da je isporucuju sa maticom,pogotovo sto model od 2007-8 nije kompaktibilan sa modelom iz ove godine.
Pomenutog Klisarica licno znam,cujemo se povremeno,upoznali smo se pre tri-cetiri godine, i razmenjivali iskustva oko problema koje pravi nas "prijatelj" Cannondale.Decko je skroz na mestu,a kakav majstor sto se tice Cannondale viljuski,to zaista ne znam.
Ja i dalje tvrdim da su viljuske koje proizvodi Cannondale u samom vrhu,desava se da dodje neka "koska" kao sto je bila ova,ali ja i dalje imam poverenja u tu firmu,i dalje cu servisirati njihove proizvode sa velikim zadovoljstvom.
Izvinjavam se na ovom dugom izlaganju,ne zelim nikoga da blatim,jer nisam taj covek,imao sam dosta propusta do kojih nece vise doci,i jedan veliki pozdrav
  • 0

#11 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 13 May 2010 - 04:15 PM

...Pre svega ovoga sam naravno proverio cenu na u Austriji ,deo je kostao negde oko 300 evra MALOPRODAJNA cena,racunajuci da ne moze da bude vecih oscilacija izmedju "tamo" i "ovde".Ali...(sad postaje interesantno)kada je najjzad stigao "kod nas" i kada sam saznao cenu,samo sto ne padoh u nesvest od cene.

Tacnosti radi, buduci da Toni sugerise da je preskupo platio ovaj deo, Toni je deo platio 31.200 dinara dakle oko 312 evra sa sve pdv-om.



...Ne mogu sad posle svega da vratim celu pricu na pocetak,nasao sam (naravno) novog dobavljaca za Cannondale delove...

...Planet Bike i moja firma imaju dugogodisnju saradnju i mislim da ne bi trebalo istu kvariti zbog jednog nesporazuma...



U nastavku ćete gledati:
- ko je koga zavrnuo za cenu
- ko ima novog dobavljača a ko nastavlja saradnju
- ko je sve prolupao od učenja ceo dan (it is AJ :evil: )

Idem da napravim Posted Image :mrgreen:


p.s. Egzotika u našoj zemlji = katastrofa u najavi... valjda će biti bolje jednog dana :cry:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#12 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 13 May 2010 - 05:14 PM

e kad bi samo znali muke oko uvoza koje se desavaju vi bi popadali u nesvest, do sada je bilo komplikovano a sad je tek show, javice se covek iz planeta pa ce da kaze ! a o ceni DHL-a i carinskim stopama tek nemam koment... kad se porucuje samo jedna stavka kao sto vecina musterija trazi i svima je hitno naravno ! cena je nenormalna ! ovo znam jer i ja radim u firmi koja se bavi uvozom...
  • 0
Potpis

#13 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 02:36 PM

p.s. Egzotika u našoj zemlji = katastrofa u najavi... valjda će biti bolje jednog dana :cry:


Egzotika je razlog sto nikada necu imati Canondale bike (ram jos ajde de, ali amort - nema sanse [-X ). 300E za kartridz, + ulje + gumice+rad... Za te pare vec novog Fox-a mozes da kupis! Ko ne veruje, moze i da se uveri: http://www.chainreac...x?ModelID=47093. Uz to se kupovinom Fox-a ili RS-a dobije cela viljuska, a ne samo pola :twisted:

Zato se pogotovo u Srbiji vredi drzati klasike, Fox (ili RS ko vise voli). Iz istog razloga, ne nameravam da ikada uzimam Mavic-ove ili Industry 9, ili Crank Brothers tockove - pukne ti zbica ili neki problem sa nablom - i eto ti pauze od par meseci dok ponovo mozes da vozis (i uz to te jos i skupo kosta).

Sto se samog Planet Bike-a tice, tamo ni ne ulazim, od kako su me izbacili napolje jer sam se u bike radnju usudio uneti bicikl (Marin Mount Vision sa mesanom XT/XTR opremom) - "Ostavite ga napolju, na ulici, sta mislite kada bi ljudi uvozili kola u salon automobila..." Tog momenta sam zavrsio sav biznis sa njima. Srecom RIS i Fanatik ne prave pitanje oko unosenja bike-a od par hiljada, pa ipak ne moram sve sto mi treba da donosim iz inostranstva.

Sem toga, nelogicno zvuci da Canodale-u treba ~2 nedelje da "locira i pripremi deo za posiljku". Da je to Canondale u Srbiji mozda bi i bilo logicno, ali Canondale napolju?

Lepo je sto kod nas i dalje ima ljudi sa savescu i entuzijazmom. Steta sto ih nema vise...

PS: ne znam da li ce nekoga to imalo utesiti, ali iz pouzdanih izvora sam saznao da dva zvanicna Foxova servisa u Izraelu ne koriste originalno Fox-ovo ulje... Da, znam da ne mora da bude originalno da bi dobro radilo, ali kada je originalno, onda znam da je Fox proverio da je to "odgovarajuce". Ovako, treba da se uzdam u nekog majstora, koji je iz nekih razloga zakljucio da je to odgovarajuce ulje - a ni ne kaze ti koje, da mozes da proveis... Za treci servis nemam "inside information", pa ne mogu i za njih da komentrarisem.
  • 0

#14 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 05:56 PM

E ovo za "ostavite bajs napolju" u Planet Bike potvrđujem, mada u par navrata sam uspeo da ubacim bajs u samu radnju.

Ne vidim u čemu je problem da se jedan bajs uveze u onoliki prostor koliki imaju u ulici Novosadskog sajma, pa čak i dva, nije da nema mesta, u kom su fazonu sa tim? Svaki put kada uđem osvrćem se preko ramena i pitam se da li ima šanse da u troskoku iskočim kroz izlog i potencijalnog kradljivca zakucam u stilu Majkl Dudikofa u filmu Američki nindža...
  • 0

I chill harder than you party. 


#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2010 - 05:58 PM

Sto se tice Bg-a, u Planetu na autokomandi sam uterivao bajs bez problema. U Capriolu u Resavskoj, takodje.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika