Jump to content


Fotografije

Cannondale Fatty Ultra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 06 June 2007 - 08:59 PM

Imali neko iskustva sa ovim amortima?

Attached Thumbnails

  • FattyUltraDLR.jpg

  • 0
Nemanja Glisic

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 June 2007 - 09:11 PM

Cannondale je veoma specifican sto se postavke bajka tice, amortizera pogotovu, prvo fatty, pa lefty - kod njih nema sredine -ili ga volis ili nemas zelje ni da ga probas.
Imao sam prilike da to iskusim, ali sam se zadrzao na klasicnom konceptu. Meni se nije svidelo. Oni koji ih voze kazu da su odlicni, kruti, ali mislim da amortizer ne moze da se meri sa recimo Fox-om, i sl. U prilog tome govori i specijalan MAGURA - in kertridz za fatty amortizere, koji kosta negde oko 250 USD, ali za koji kazu kada se ugradi - to je potpuno nov amortizer i bajk.
Lefty je malo drugaciji od prethodnika, ali se tu samo treba navici na cinjenicu da drugog stapa - nema i da je uprkos tome kako izgleda - tocak ipak u sredistu ose!
Dalje, za njih ovde nema rezervnih delova, od ove sezone Planet je krenuo sa uvozom kompletnih bajkova, slali su i na specijalizaciju Relju, sto je pohvalno i sasvim normalan korak.. Da li ce to znaciti i zvanicni servis za njih - ne znam. Kod njih je sve maglovito.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 07 June 2007 - 05:44 AM

Na bajs koji idu ovi amorti ,ne mogu da se stave drugi, zbog vrata.Jesam u pravu?
  • 0
Nemanja Glisic

#4 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2007 - 07:08 AM

Da, vrat na Cannondale ramovima je širi, pa samim tim i vrat viljuske, a takođe i lula mora da ima širi prečnik
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#5 Kona

Kona
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 10 June 2007 - 02:10 PM

Moze da se stavi, ali idu adapteri...imas i solje koji su ujedno i adapteri.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika