Jump to content


Fotografije

vila sram POMOC


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 10 May 2010 - 07:54 AM

Meni su pre par godina (dok sam jos uvek davao servisima da mi "diraju" bicikl), previse skratili vrat nove novcate vile (RS Pike). E, posto je to bio njihov zez, a bilo im je skupo da mi daju drugu novu viljusku, narucili su novi steerer (koji je mnogo jeftiniji od cele vile) i zamenuli skraceni.

E sada, da li domaci servisi imaju novi steerer i da li su spremni da ga narucuju, i da li se to isplati, sa obzirom da to nije vila od 500 ili 1000E, nisam siguran (meni licno deluje da je najjeftinije i najsigurnije prodati tu vilu nekome ko ima manji ram, pa mu ta duzina pasuje i kupiti drugu sa duzim vratom).

Ja sam generalno protivnik budzenja i karabudzenja, pogotovo kada se radi o kriticnim komponentama, pa ti ta varenja ne bih preporucivao [-X , bez obzira da li je tehnicki izvodljivo ili ne. Ovo svakako spada u kriticne komponente.
  • 0

#22 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 15 May 2010 - 01:17 PM

bió sam kod tipa sto vari i argonski mi je zavario prsten na vrhu vile i ojacao ga je sa cev koju je umetnuo unutra. argonski je vario obostrano i zatipio je unutrasnju cev da bude jaci var. taj var drzi oko 50 kg po mm2. tim je ostovjio prvo mesto na takmicenju i zavarivanju u srbiji sa argonom. vari aluminijum, magnezijum, bakar, o gvozdju i celiku da ne pricam, vari cink, bronzu, ima neku leguru aluminijuma AlMnSio5. najtvrdja i najelasticnija legura aluminijuma koja postoji. njom vari aluminijum i koristi kao dodatak varu. dalje radi tako sto elektricnim lukom topi oko 1 mm materijala sa jedne i sa druge strane i spaja ih u takvom obliku, nesto kao livenje. var se ne vidi uopste. sta da vam kazem kad je on bio predstavnik ne secam se koje nemacke kompanije. predstavljao ih je sa tim masinama za varenje. ako je nekom potrebno varenje bajkova od bilo kog matrijala ili bilo kog dela javite se. uputicu vas na njega.
  • 0
Posted Image

#23 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 May 2010 - 01:34 PM

Jel mozes sada da ucukas jeza unutar vrata vile? I koliko je kostala ta operacija? n:write
  • 0

#24 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 May 2010 - 01:39 PM

I koliko je vila sad teška (ili teža od prvobitne)?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#25 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 15 May 2010 - 01:44 PM

ako moce da cepidlacimo u na gram, manje od 100 grama. dodao sma prsten visine 3 cm i umetnuta je unutra cev koja je tankozidna, ali je kao ojacanje koja je osto toliko.
  • 0
Posted Image

#26 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 15 May 2010 - 02:06 PM

Ma to sam mislio, otprilike nešto. Sad uživaj u vožnji :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#27 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 15 May 2010 - 02:08 PM

da, samo ce da u pocetku bude malo straha, ipak, znam st aje teorija, ali nemam iskustva sa varenjem. n:bicycle2 n:blackeye n:smil42d2 n2:Dizzy
  • 0
Posted Image

#28 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2010 - 02:11 PM

nemam iskustva sa varenjem


Al na svu sreću, nisi ti ni vario! :D :D :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#29 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 May 2010 - 02:39 PM

Neka ti var dobro drzi i neka je sa srecom [-o<
  • 0

#30 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 15 May 2010 - 03:42 PM

Neka ti var dobro drzi i neka je sa srecom [-o<


hvala, ako je samo deo kako mije rekao, da je sada var jaci od samog vrata, onda je odlicno. n2:5525
  • 0
Posted Image




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika