Jump to content


Fotografije

menjac ne menja brzine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 xmaster

xmaster
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 29 April 2010 - 05:55 PM

18.4. sam u uscu kupio bicikl capriolo anaconda sa prednjim diskom a nazad v brake. posle 5,6 dana menjac mi se zabio u felne zbog udarca. odneo ga kod majstora, platio 2100 dinara i on mi ispravio malo ram nazad i stavio nov menjac. prekjuce sam ga podigao a danas menjac odjendom ne menja brzine. znaci koju god ja stavio on je idalje u 7. zatezao sam sajle i gledao na youtubu podesavanje menjaca zadnjeg, pa srafio neke rafove itd. sada mi stoji u sestoj i ne pomera se. inace imam onaj menjac od 700 din shimano ja mislim tx50. u cemu je problem?
  • 0

#2 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2010 - 06:37 PM

ako imaš nov menjač sigurno nije do toga... a reci mi, kad si podešavao menjač i kad si hteo da menjaš brzine, da li je polugica šiftera pružala veći i veći otpor kako si menjao brzine ka "nagore" (7-6-5-4-3-2-1) ili je pri svakom pritisku isti :?:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#3 xmaster

xmaster
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 29 April 2010 - 07:00 PM

danas sam izasao oko 12:40 i vozio i sve je bilo ok. onda sam oko 12:55 sisao sa ivicnjaka visokog mozda 20cm i odjednom vise nije hteo da menja. prebacio se u 7. inace isao sam pravolinijski a tako sam i sisao sa trotoara tako da nisam mogao nikako da ga udarim. kada menjam na 1,2,3,4,5 to je tako lako. ranije je bilo teze. mogu da slikam polozaj menjaca i sve ostalo ako ce to pomoci. a podesavao sam ga tek kada sam se vratio kuci oko 13:05. znaci u jednom trenutku sam osposobio 6 i 7 brzinu ali sam ga posle oko 13:40 opet podesavao i od tada mi je samo u 6. inace kada ga prebacim u 7 sajla je tako labava. od 1 do 3,4 sajla je zategnuta. da li to ima neke veze?
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2010 - 08:22 PM

Kad spustis menjac u 7. sajla treba da bude blago zategnuta (za nijansu manje nego u drugim brzinama) sto kod tebe nije slucaj. Najbolje da svratis do servisa koji je menjao menjac da rese problem.
  • 0

#5 xmaster

xmaster
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 29 April 2010 - 08:58 PM

svratio bih ja ali mi taj covek uopste ne uliva poverenje. da li da probam opet da zategnem sajlu?
  • 0

#6 xmaster

xmaster
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 April 2010 - 01:43 PM

sam sam ga namestio ali sad samo nece u 1. u sve druge ide! bio je problem samo sto je ona obloga od sajle ispala :lol:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika