Jump to content


Fotografije

BEOGRADSKA COCA-COLA BICIKLIJADA 2010.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#41 100ka

100ka
  • Members
  • Pip
  • 28 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2010 - 11:19 AM

Pozdrav svima!
Baš sam tražio po netu nešto vezano za biciklijadu pa sam naleteo i na ovaj forum.
Pre neki dan je neki čova iz organizacije biciklijade pričao da je prvobitni termin pomeren na 12:30 zato što je trasa dugačka 12,30km :mrgreen:
Sve informacije vezane za biciklijadu možete pročitati ovde:
http://www.b92.net/s... ... _id=428835
Očigledno da je to to pomeranje termina imalo za cilj da nas sačuva od pobesnelih četvorotočkaša :P

Vreme sutra :(
http://www.hidmet.go...gnoza/index.php
  • 0

#42 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 08 May 2010 - 02:10 PM

auuu izem ih u organizaciju :roll:
  • 0
Posted ImagePosted Image

#43 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2010 - 05:08 PM

eee ljudi de se nalazimo sutra..... aj se nadjemo negde gde nece biti guzve... na primer na zelenom vencu......
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#44 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2010 - 07:39 PM

a u koliko sati pocinje biciklijada ? negde pise u 11h,negde u 12:30.... :cry:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#45 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 08 May 2010 - 07:41 PM

ja danas gledam reklamu bajaga stoji sa bajkom i kaze u 12h
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#46 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 09 May 2010 - 08:55 AM

Pancevu kisa a gledam rts 1 tamo vedro :twisted:
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#47 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 09:02 AM

opusti se,pao je jedan pljusak i nece biti vise :mrgreen:
barem tako kaze wheater2umbrela :)
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#48 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 09 May 2010 - 11:16 AM

ljudi sorry sto se nisam pojavio (a pokrenuo last minute), morao sam hitno van grada prethodnih nekoliko dana, danas stigoh :(
  • 0

#49 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 09 May 2010 - 12:19 PM

Evo ja sam se vratio sa "kišijade" :D

Juče sam se lomio da idem, odlučio da ne idem, i na kraju ipak otištao. Od poznatih tu su bili Mixi, Mile, Stole, Force i nekoliko njegovih drugara (zaboravio sam imena, sorry :( ); zatim DH ekipa (Dušan je prišao ispod sata i pita "Jeste li vi sa Cikloberze?" - respect od mene :) ), ako je tu bila Marra sa 2 kikice/repića ili slično onda sam i nju video... nekoliko Stoletovih drugara sa druge strane Dunava, i njih sam upoznao...

Sama Biciklijada kao manifestacija? Pa, meni je zanimiljva :) Super je osećaj kad je grad zatvoren zbog nas, kad neki lik zatrubi brodskom sirenom u tunelu :D, kad kilometar ispred i ize tebe ide kolona biciklista... :) Video sam par padova, što spontanih, što zabijanja u zadnji točak, ništa ozbiljno. Vozača i bicikala je bilo najrazličitijih; od čeličnih Delti i Scouta; preko tandema (da li beše Kovjanić - nisam siguran) pa do ljudi sa Lijama i sl. opremom. Samo je kiša pokvarila druženje; prvi talas je samo pokvasio put dok smo bili kod Sava centra; ali kod Ušća je počeo pravi spektakl :evil: Krošnje okolnog drveća nisu puno pomogle, pa su mokri biciklisti počeli da se razilaze... ja lično mokar od glave do pete, kroz sve slojeve garderobe :? Sreća pa živim blizu, kako će ljudi iz Pančeva, Borče i sl. da se vrate kući - nadam se da imaju preobuku :)

Sve u svemu, nije mi žao što sam došao i pokisao; nadam se da ćemo sledeće godine imati spremne CB dresove, i da će nas biti još više - ja dolazim sigurno :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#50 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 May 2010 - 01:24 PM

Gomila je učinila svoje - uspelio smo da se pogubimo na početku, ali smo se pri kraju nekako ispronalazili u većem broju nego na početku. Organizacija je spektakularno podbacila, poslednja trećina ili četvrtina kolone je bila bez pratnje policije (valjda su se smorili...) i vozila je kroz otvoren saobraćaj: ako niko nije stradao, dobro je.
Od brzine 10-15 km/č, naravno, nije bilo ništa :mrgreen: Oluja na kraju balade nas je definitivno ubila u pojam, krili smo se ispod maslačaka i pretvartali se da smo suvi. Veeeeliki respekt za par koji je stajao na toj kiši kod cilja i ljubio se u nedogled - njima je bilo odlično =D>

Organizatoru definitivno preporuka da napravi 'malu biciklijadu' jer je zaista loš trip voziti među decom koja vrludaju kako stignu i nemaju predstavu o svetu iza i sa strane. Uostalom, zar za ovakve stvari ne postoji starosna granica?
  • 0

#51 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 02:58 PM

Bilo je ... hmmm ... mokro (do gaća) :mrgreen:

- početak
http://www.cikloberz...hp?img=3843&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3844&t=n

- Cikloberza:
1. zaboravih nick a lepo mi reče čo'ek #-o ----> Mile
2. Mix
3. ovo mi liči na Stoleta (nisam siguran, nismo se zvanično upoznali :) )
4. Darkman
http://www.cikloberz...hp?img=3845&t=n

- tunel
http://www.cikloberz...hp?img=3851&t=n
http://www.cikloberz...hp?img=3852&t=n

- pljusak broj 1
http://www.cikloberz...hp?img=3849&t=n


- cilj i pljusak broj 2 (onaj koji nas je sve dotukao :mrgreen: )

Mix: Ja? Šta ja? Bitno da bike ne kisne!!!
http://www.cikloberz...hp?img=3848&t=n

- njima je lepo
--> obratite pažnju na par iza lika u žutoj kabanici (uleteo mi u kadar :) )
http://www.cikloberz...hp?img=3850&t=n

Eto, ko nije bio propustio je da dobije dozvolu za rekreativnu vožnju bicikla n:happy0045 n2:0002trtum3

Takođe, oni koji su na kraju krenuli domu svome (Darkman, Mix ... ) putem koji ne vodi preko Brankovog mosta propustili su one lepe trenutke kada te bus koji prolazi dodatno zalije blatom i vodurinom :D
  • 0

#52 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 09 May 2010 - 03:18 PM

Hej, pa ima me i na fotkama :D

Na 3. slici, skroz levo je Mile, a između Mixa i mene je Stole, u pravu si :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#53 popedja

popedja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 03:31 PM

Na 3. slici, skroz levo je Mile

Jes, editovao sam post.

Btw, evo šta kaže agencija Beta

BEOGRAD, 9. maja 2010. (Beta) - SSesta Beogradska Koka-kola
(Coca-Cola) Biciklijada pod sloganom "Pobeda svih rekreativaca"
okupila je danas visse od pet hiljada gradjana Beograda i Srbije,
saopsstili su organizatori.


Gde li su našli tih 5000 biciklista??!! Mislim, lepo zvuči ali ...

Trasu dugu 12,3 kilometra biciklisti su pressli za sat vremena. Vozili
su od Trga Republike, preko Deccanske, Terazijskog tunela, Brankove
ulice i Brankovog mosta, Bulevarom Zorana DJindjicha do Tossinog
bunara, Glavne ulice u Zemunu, Karadjordjeve i dalje Bulevarom Nikole
Tesle do platoa na Usschu gde je bio cilj.

"Visse od pet hiljada ljubitelja vozznje biciklom od 15 do 85 godina
uzzivalo je vozechi poznatom trasom od Trga Republike do platoa na
Usschu. Jednu od najmasovnijih sportskih gradskih manifestacija
organizovala je Asocijacija Sport za sve, uz podrssku Skupsstine Grada
i pokroviteljstvom kompanije Coca-Cola i Coca-Cola Helenic (Hellenic)
Srbija", sopsstili su organizatori.


Prema statisticckim podacima, 0,55 odsto Beogradjana koristi bicikl.
:( #-o n2:smiley-sad029
  • 0

#54 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 May 2010 - 03:35 PM

Ta-na-na-naaa! Stigao sa fronta! (tacnije, oko 16:15)

E, ovako:

Kao sto se i vecina ljudi neckala, ici - ne ici, tako i ja. Kad sam cuo da je moje drustvo krenulo iz Sefkerina (a vec su uspeli da pokisnu i to dooobro) preko Panceva na biciklijadu, rekoh ima da idem, makar sekire padale. n:dwarf
Na Trgu pronalazim drustvance sa cb-a, Darkman je vec nabrojao, da se ne ponavljam. Tu je bilo malo djuskanja, montirana bina, klinci od 10-ak godina peglaju AC/DC, Rage Against The Machine, Kiss i sl...Gitare vec od njih. n2:1963_headbanger_playing_an_electric_guitar :D
Doslo vreme za pokret, uljudno se ubacujemo na kraj kolone, jer znamo kako se vozi kroz tunel, brankovom ulicom itd...Opsta biciklisticka nekultura izbija na videlo. Ne znam ko je, ali sto je lik objasnio sa brodskom sirenom u tunelu, svaka mu dala! n2:x3a3h1 n:character0071 Ako je slucajno neko od forumasa, nek se javi, da ugovorimo nabavku, ima par zainteresovanih. :mrgreen:
Famozni deo do mosta i preko prolazimo bez vecih problema, nije bilo lomljave kao prosle godine. Na krivini kod Hajata, eto ti kise...Malo...Pa malo vise! Darkman i ja pravimo pauzu, navuci jaknu/kabanicu, ko sta ima. Tu je nam je mix i ostatak ekipe umakao. Kroz ceo bulevar Z. Djindjica lemala nas je kisa, a cim smo zaokrenuli ka Zemunu, razvedravanje i sunce pocinje da przi. U Zemunu ne sme da pada kisa! n:fighting0030 Peloton se sabija u uskoj ulici. Bilo je i par lomljava. Pametni su hteli da eskiviraju trotoarom, te su neki pobrali parkirana kola. n2:1081 n:bicycle2
U bul. nikole Tesle ekipa iz Sefkerina i Panceva me stize, jer su oni u startu kasnili, zbog nevremena. Tu se vozikamo bez problema, do pred kraj, gde cela festa skrece ulevo, iz 3 trake na travnjak. Poslednjih par stotina metara je bilo blokirano, valjda da ne bi i mi uleteli u trku sa automobilima.
Verujem da se drumasi nisu obradovali, meni bilo sve jedno, gazim MTB-om. \:D/ Tu nam podelise i vozacke dozvole za bicikl. n2:rules
I samo sto smo se parkirali pored spomenika na Uscu, otvori se nebo, a ostatak je prica za sebe. Ko nije bio, ne zna sta je propustio. n2:smiley-sad029 Bezanija pod drvece, sakrivanje pod sopstveni bajs. Neki su i dokumentovani na slikama :mrgreen:, zahvaljujuci popedji, koga sam prepoznao po bajsu, ali je vec bilo kasno. :| Masa se tu razilazi, svako na svoju stranu, pa ko bolje prodje po onom pljusku. Mi, sa leve obale Dunava smo zamakli u garazu TC Ušće, a tamo kao u banji; ne mozete da verujete kako je toplo. n2:beach Blejali smo tu neko vreme, susili se, okrepljivali, zezali. n2:cakesmileyn n2:redbull Napokon, kad se razvedrilo, krenuli smo polako kucama svojim.

Sve u svemu, neplanirano i zanimljivo. n:kolce

IMG_0870.JPG

IMG_0877.JPG
  • 0

#55 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 May 2010 - 04:07 PM

Prokleti edit. :evil:

Slika 1 - Covek u kosturskom dresu: Dragan iz Kg-a, koji je juce ispedalao do Panceva, da bi se danas pojavio na biciklijadi. =D>

Slika 2 - U gro planu, sa bordo kacigom, mali Flixi koji je potegao iz Sefkerina sa starijim kolegama. '96 godiste. Inace, ovo mu je drugo ucesce na biciklijadi. Bio je i na prosloj. =D>
  • 0

#56 rista

rista
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 05:29 PM

Mislim da je organizacija totalno zatajila!Prvo kao neki program,a samo je vreme izgubljeno i nista specijalno nije vidjeno.Policija je samo do Usca radila kako treba a u TOŠINOM BUNARU SAM VIDEO ZA MALO GAZENJE JEDNOG BICIKLISTE!!!
I smatram da se tura treba podeliti na osnovnu,kao sto je danas bila i neku duzu za nas koji bi se malo vise vozili i druzili se.Ideja svega je da se promovise biciklizam,a mislim da je danas to skroz promašeno(kapiram da je kiša dosta toga zeznula)ali bilo je i Sunca i to poprilicno!Tako da bih voleo da cujem,procitam vaša mišljenja i sugestije!
p.s.
Sledecoj Biciklijadi mogao bi Marlboro da bude sponzor!!! [-X
  • 0

#57 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 05:41 PM

Juče sam se lomio da idem, odlučio da ne idem, i na kraju ipak otištao. Od poznatih tu su bili Mixi, Mile, Stole, Force i nekoliko njegovih drugara (zaboravio sam imena, sorry :( ); zatim DH ekipa (Dušan je prišao ispod sata i pita "Jeste li vi sa Cikloberze?" - respect od mene :) ), ako je tu bila Marra sa 2 kikice/repića ili slično onda sam i nju video... nekoliko Stoletovih drugara sa druge strane Dunava, i njih sam upoznao...

tja tja,sve permutujete :mrgreen: bilo je''izvinite,ovde je cikloberza'' :D
nebitno,malo sale,drago mi je sto sam vidjen onako uredan :) i lep i sladak :)
e sad,ocekivana kisa je bila mnogo jaca nego sto je iko zamislio :)
ali jedan veliki + za promoterke Coca-Cole :)
citavih 2 paketa(citaj 24 flase od 0.5 sadrzi paket) i jedno 76 limenki Coca Cole Zero je naslo novi dom u mom rancu :),naravno tu su bili i ostali proizvodi :)
pozdrav momci :wink:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#58 d22

d22
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 09 May 2010 - 06:30 PM

Spomenuo bih u krajnje negativnom kontekstu i obracanje Blaze kao voditelja programa na samom kraju pri dodeli nagrada ucesnicima. Pitanja koja je postavljao klincima, dobitnicima nekih od nagrada, su bila krajnje neprimerena kao i komentari. Ogromnu zamerku upucujem zbog ovoga organizatorima koji nisu nasli za shodno da ga upozore na ponasanje, smatram da zbog ovoga duguju veliko izvinjenje svim prisutnima a posebno klincima koji su izlazili na binu i njihovim roditeljima.
  • 0

#59 rista

rista
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 06:40 PM

D22 totalno se slazem sa tobom,jer Blaza fura svugde isti stil humora koji je negde primeran a negde,kao danas krajnje neukusan!
  • 0

#60 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2010 - 08:21 PM

par slika od mene :P

Attached Thumbnails

  • bicik.jpg
  • biciklija.jpg
  • biciklijada.jpg

  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika