Jump to content


Fotografije

Pomoć i savet


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#21 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 07:57 PM

+ novi lanac (za 9-faz).
  • 0

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 09:14 PM

...izgleda da će morati baš tako, plus novi lanac za devetofaz... ne mogu da nadjem ništa za te suntour šiftere, ili bar nešto što bih mogao do kraja da razumem...proveriću još jednom koji je broj brzina na mojim šifterima...ali verovatno će stvari da teku ovako:nova kaseta+nova nabla(ili novi točak)+ novi lanac+novi šifteri a onda verovatno i nove kočnice(ručice kočnica su mi na nosaču menjača)...ili sve na tavan do sledeće godine...
  • 0

#23 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 09:24 PM

Posto ti je freewheel 7faz i sifteri su ti sa "sedam brzina". Ne mogu biti drugi. :wink:
  • 0

#24 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 09:58 PM

ili sve na tavan do sledeće godine...


Ako imas neki drugi bajk s kojim bi pedalirao moze i to, ali ako nemas to bi bilo najgore resenje.
A sto mora da bude XT nazad mozes da se odlucis za malo skromniju varijantu sa 8-fazom (24brzina) i tako ce te iskostati manje i menjac i sifteri.
Ako mozes naci nesto od ovoga polovno jeftinije ce te kostati ali ako sve uzimas novo kostace te:
-Z. menjac oko 850 din (Acera)
-Rucice menjaca + kocnice oko 1850din (Acera)
-Kaseta(z.zupcanici) oko 600 din (neki najjeftiniji)
-Lanac oko 600 din (neki najjeftiniji)
(cene su sa Planet Bike-a)
Znaci za oko 40e(ali moze lako biti i 50e) mozes da fino sredis bajs. Pazi sam XT te kosta sigurno trecinu od ovoga.
  • 0
.

#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 April 2010 - 10:23 PM

Upravo tako neki setup ja merkam i mislim da je sasvim ok. Baš tu Aceru sam mislio:
Postavljena slika
Inače zanima me ko zna, je l' i telo od aluminijuma ili samo ručica?
Osmofazne kasete idu od 1000 pa na više koliko vidim.
  • 0

#26 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 22 April 2010 - 10:38 PM

..jesu mi suntour shifteri sa 7 brzina #-o neka kombinacija grip shifta i thumb shifta, i baš sam se navikao na njih... xt menjače već imam, a možda je bolje da odstoje da ne bih pravio bike oko njih :lol: i da mi ostane neki dinar...videću u planet bike, ali ni opcija nekih polovnih delova nije loša, već sam pogledao nešto, samo koliko je to pouzdano?
  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 April 2010 - 06:14 AM

..jesu mi suntour shifteri sa 7 brzina #-o neka kombinacija grip shifta i thumb shifta, i baš sam se navikao na njih... xt menjače već imam, a možda je bolje da odstoje da ne bih pravio bike oko njih :lol: i da mi ostane neki dinar...videću u planet bike, ali ni opcija nekih polovnih delova nije loša, već sam pogledao nešto, samo koliko je to pouzdano?

15 eura deore shifteri se vec neko vreme vrte po oglesima,15 eura neka 9-faz. kaseta,i lanac nov oko 15 eura,zadnja nabla kasetna nova makar 15 eura,strikanje tocka 5 eura,i zbice ako moras da menjas oko 360 dinara neke obicne ali ne najgrdje.Toliko te minimum moze izaci prelaz na devetofaz.Znaci oko 65 eura.Teraj bajk ti tako ako je sve ispravno pa polako deo po deo i eto fine biciklice.A nisi rekao dali ti je uopste ram od aluminijuma.Posto ako nije neznam na cega ces da okacis taj xt.Mada imam ja kuci jedan KTM CRMO koj ima kuku za menjac.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 09:50 AM

E sad pitanje je da li na tih 65e treba dodati i z. menjac posto Omega nije rekao da li ima taj Xt ili planira da kupi.Pa mu to dodje +15e(min), zatim ako se odluci za polovne mora da plati i njihovu dostavu otprilike 3*300din(ako slucajno nije sve kod istog prodavca). Na kraju to iskosta 90tak evra! A po mom misljenju realno gledano ne isplati se tolika investicija na bajk koji ima stock menjace za 7faz jer su i pogon,kocnice,ram itd u tom ili nizem rangu.
  • 0
.

#29 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 10:56 AM

... xt menjače već imam, a možda je bolje da odstoje da ne bih pravio bike oko njih :lol: i da mi ostane neki dinar...


rekao je čovek da ih ima :D :D :D :D :D
  • 0
easy life, easy ride

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 03:51 PM

Zahvalan sam svima koji su bar nešto napisali, nisam bio svestan kompleksnosti problematike..menjače imam, imam čak i jedan prednji deore viška samo botom swing, a što se rama tiče mislim da nije alu ram(?), ali ima neku kuku na koju je nakačen sadašnji menjač...što se novca tiče mogao bih izvesnu sumu da odvojim(ne odjednom, naravno) pa da opremim bicikl u nivou xt, (ljudi ionako troše pare i namnogo gluplje stvari)ali onda se verovatno otvara pitanje da nije pametnije kupiti drugi već opremljen...možda je najbolje da lagano prikupljam delove ya sledeću sezonu a za ovu da pritegnem postojeći pa da vozim...usput nisam ni znao da zadnji xt ne može na svaki ram...
  • 0

#31 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 04:27 PM

S obzirom da imas menjace, a trebas dokupiti jos par delova za pristojnu sumu novca (koji nisu preterano skupi), mozda treba poslusati Vordu i napakovati to. U svakom slucaju, lako je prebaciti opremu na novi ram. :wink:
  • 0

#32 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 05:34 PM

... xt menjače već imam, a možda je bolje da odstoje da ne bih pravio bike oko njih :lol: i da mi ostane neki dinar...


rekao je čovek da ih ima :D :D :D :D :D


Uff, nisam video.

Onda je bolje da poslusas Davora i Stoleta i da mu stavis deore opremu.
A ako vec pocnes da upgrejdujes bajk verovatno ces hteti da promenis i prednju vilu(preptostavljam da imas prednju suspenziju?Koja je ?) Pazi moze se desiti da ram ne podrzava novije vile odnosno nema odgovarajuci promer.
  • 0
.

#33 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 05:45 PM

Koliko vidim imaću dosta posla...ehe...i svaki put se otvori novo pitanje: nova kaseta (9faz) znači zahteva i novi pogon ili ne? Recimo da uzmem kasetu i lanac, moram li da zamenim odmah i pogon ili mogu postepeno da menjam? Ako menjam postepeno, koji je najbolji redosled, a da mogu istovremeno da vozim bicikl? I, hm, verovatno glupo pitanje :oops: , na kom se mestu tačno nalazi oznaka pogona da ne lutam medju svim oznakama na raznim mestima...
  • 0

#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 05:50 PM

Vile na biciklu su bez amortizera, ako to podrazumeva suspenziju...vožnja mi je pretežno po trotoaru, asfaltnom putu i slično, takvu i planiram samo produžavam trajanje i učestalost(skoro svakodnevno)i eventualno neki nasut put...
  • 0

#35 Milos91

Milos91
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 231 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 06:28 PM

Vile na biciklu su bez amortizera, ako to podrazumeva suspenziju...vožnja mi je pretežno po trotoaru, asfaltnom putu i slično, takvu i planiram samo produžavam trajanje i učestalost(skoro svakodnevno)i eventualno neki nasut put...


Da li je razumno sastaviti bajk sa Xt i deore opremom za voznju po trotoaru, asfaltnom putu i slično :?:
Pokusavas da na yugovu skoljku postavis delove skinute sa X5.
  • 0
.

#36 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 06:46 PM

Jedino što pokušavam je da poboljšam bicikl da bih ga vozio aktivno i svakodnevno :) , a ne treba mi trkački ili neki od onih road biciklova...na kraju krajeva menjače mogu valjda i da zamenim za prikladnije, a nikad se ne zna da li i mogu i da počnem da vozim po drugačijem terenu...zato sam se i obratio na forumu za pomoć ne bih li nešto saznao i naučio kako da što bolje opremim i upotrebim bicikl... 8)
  • 0

#37 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 April 2010 - 07:37 PM

aj okaci sliku bicikla da vidimo d ali tu opste nesto moze sa novijm delovima da se poboljsava ili ako ne moze da lepo to vozis dokle moze a usput skupljas doe po deo za novi bicikl
  • 0
........

#38 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 23 April 2010 - 07:55 PM

I hoću samo nemam baš neki aparat, osim na telefonu nešto bezveze...to ću i da uradim sutra-prekosutra...
  • 0

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 24 April 2010 - 09:14 PM

Probao da slike bicikla prebacim, ali em su bile sa telefona, em prevelike...svejedno čini mi se da ću krenuti u akciju prikupljanja delova o svoj bicikl ću da pritegnem i da odvozam ovu sezonu...mada, šta bi se moglo kupiti polovno za nekih 400e, sad mmi pade nešto na pamet ta opcija?
  • 0

#40 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 24 April 2010 - 09:18 PM

da biras druze polovnjaka i to dobrog za te pare.Pa to bi bilo najbolje ako mozes.Mada ovo je zemlja gde i nije lako odvojiti toliki novac za bajs.Ganjaj ti to bicikleto i nabijaj kondiciju,pa kad dodje nesto bolje ima da letis.
  • 0
puno znoja,malo krvi




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika