Jump to content


Fotografije

’’FAM Kup’’ MTB Maraton Jastrebac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#41 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 12 June 2010 - 05:39 PM

Naravno 8) \:D/
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#42 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 June 2010 - 06:22 PM

Zavrsio se i ovaj prvi Jastrebacki maraton...na pocetku se pola sata malo kasnilo sa startom, prvo su krenuli takmicari koji su vozili VELIKI maraton, potom sa razmakom SrEdNjI, i na posletku oni koji su odabrali mali maraton.
Ja cu izneti utiske sa srednjeg, jer sam njega vozio, a oni koji su vozili ostale 2 distance neka daju svoje utiske. Nominovanih 44 km srednjeg se ispostavilo da je prakticno 50km
Staza je bila teska, sa vise dugih ( kilometarskih ) uspona i spustevima, jedan od spusteva je isao uskom singletrack stazicom, pa je i to bilo vise za tehniku nego za odmaranje :) Trasa ispresecana izvorima i vodom, tvrda, rastresita, zemljana podloga ( a nesto malo i asvalta - 2-3 km ) - bilo je tu svega sto ova planina ima da ponudi.
Obelezavanje staze uglavnom vidljivo, osim ( bar meni ) na nekoliko mesta - s tim sto se licno nisam ni jednom zagubio, ali sam par puta pomislio da mozda i jesam, dosta ljudi je promasivalo odvajanje srednjeg od velikog maratona, kasnije je tu postavljen decko koji je upozoravao takmicare na ovo racvanje ( moram da priznam da nije bilo njega - ko zna da li bih i ja na vreme video tu markaciju ). malo ispod te tacke, takodje je bilo slabije obelezeno skretanje levo u brdo, pa je i tu bilo lutanja od strane pojedinaca.
Ono sta moze da se prigovori je da je iako je temperatura bila visoka, vode za osvezenje je bilo veoma malo na samoj stazi, a bila je preko potrebna. Na jednoj tacki je bila i ogranicena na pola bidona, pa za neki sledeci put to svakako treba ispraviti i obezbediti takmicare. Neki su na asvaltnom delu ulazili u dvorista i tocili vodu u nedostatku.
Sve u svemu, jedno sasvim sigurno takmicenje koje je od ucesnika trazilo da daju maksimum snage i vestine - bar kada je srednji maraton u pitanju, a siguran sam i veliki. Takodje bi trebalo razmisliti i produziti mali maraton, koji je oko 20km, sto je realno malo na mozda nekuh 30-35 km
Nisam ostao da vidim rezultate, ocekujemo ih, kao i slike - ja ih nemam sa ovog dogadjaja.
Kada sredim bajk i ostalo, ubacicu GPS fajl srednjeg maratona u bazu, za one koji hoce da isti preuzme ili odvozaju kasnije...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#43 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2010 - 07:30 AM

Evo i sličica:

http://www.facebook.... ... 965584666d

http://www.facebook.... ... 1432047494
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#44 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 14 June 2010 - 09:40 PM

Misa je zaista odlicno opisao srednji maraton. I moje zamerke su nedostatak vode, i netacna duzina staze u propozicijama. Nije mi jasno kako je do toga doslo, pogotovo sto sam pre starta cuo komentare da je duzina netacna, ali nisam obratio mnogo paznje na to, tako da sam od 42-og kilometra do kt4 konstantno mislio da sam promasio stazu. Staza je lepa, sa izuzetkom onog uspona gde je vecina vozaca vecim delom gurala. Taj deo staze bi definitivno trebao da se koriguje sledeci put.
Sve ostalo je bilo super, generalno je ovaj maraton na mene ostavio jako pozitivan utisak.
Nekoliko slika i od mene:
http://picasaweb.goo...feat=directlink

Ocekujemo jos slika, snimaka i naravno rezultate.
Pozdrav! n2:thumbsup
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#45 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 June 2010 - 07:47 PM

Rezultati:

mali maraton:
Dodaj prilog  mali maraton.pdf   25.23KB   332 downloads

SrEdNjI maraton:
Dodaj prilog  srednji maraton.pdf   26.39KB   388 downloads

VELIKI maraton:
Dodaj prilog  veliki maraton.pdf   25.76KB   431 downloads

Veoma simptomaticni ( ne u smislu da nisu tacni ) rezultati velikog maratona...ako se pogleda odnos takmicara koji su zavrsili i onih koji nisu...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#46 markowe

markowe
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 416 posts

Postavljeno 21 June 2010 - 12:04 PM

Rezultati:

Veoma simptomaticni ( ne u smislu da nisu tacni ) rezultati velikog maratona...ako se pogleda odnos takmicara koji su zavrsili i onih koji nisu...


A čekaj, što je toliko njih diskvalifikovano? To više ukazuje na neki kiks sa organizacijom nego uzroke vezane za same takmičare...
  • 0
Move along now, nothing to see here...

#47 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2010 - 01:42 PM

kolko sam ja cuo razlog je lose obelezena staza pred kraj, svi koji su disq su umesto da odu ne jos jedan uspon pa onda spust pred cilj ili tkao nesto, direktno otisli nekim putem na cilj, tako da je to bila velika greska organizatora jer nije samo 2-3 ljudi pogresilo vec mnogo veci broj
  • 0
........

#48 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 June 2010 - 09:37 AM

Eto zasto ne volim takmicenja! Da se covek samo jedi... #-o :mrgreen:
  • 0

#49 vladimir

vladimir
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 June 2010 - 10:43 AM

...kad od nas 32 koji su startovali 6 zavrsi veliki maraton ,znaci da je "decko" opusteno napustio mesto , gde je trebao da usmerava takmicare.Tuzno je sto se to desava kad zavrsite uspon od 12km ,i na 42km maratona ste,pa skrenete za markacijom koja vas vodi ka stazi srednjeg maratona.Onda naletite na dva momka(koji nemaju vode) i oni kazu kako je gore "decko"otisao sa mesta i nastavljate izbedaceni uzbrdo nekih 8-9km .Ukupna predjena km je bila 54km.
Jastrebac je predivan i nadam se da ce sledece godine svi propusti biti ruzno secanje.

PS Kad predjete kolima 620km kolima iz Zrenjanina ili 1000km iz Niksica i budete DNF koletktivno,malo je neprijatno :|

SVE KRITIKE SU DOBRONAMERNE!!!

PS No2 Posto je lako kritikovati ,evo i malo pohvala,drustvo odlicno,osoblje planinarskog doma ljubazno,Jastrebac predivan i definitivno se vidimo sledece godine :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika