Jump to content


Fotografije

Pucketanje XT pogona!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 27 May 2007 - 01:27 PM

Kao sto to i sam naziv teme otkriva, tokom pedalanja, pucketanje iz pravca pogona postaju ne podnosljiva. Pogon XT hlw2. Uglavnom se javljaju tokom pedalanja u suprtnom pravcu gravitacije 8) . Iskljucio sam mogucnost da pucketanje dolazi iz nekog drugog dijela. Pogon nisam otvarao, cekam kljuc. Takodjer, prilikom spusta tokom vibracija, pucketanje dolazi do izrazaja. Svaka sugestija o iznalazenju resenja za prevazilazenje problema je dobro dosla. Licno imam na umu par razloga zbog kojih bi to moglo biti, ali nisam siguran da li je to to! Naravno, iskljucio sam mogucnost o teoriji malih ljudi koji kuckaju unutar pogona.. 8)

Sta ostali misle, sta li bi to moglo biti :?:
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 May 2007 - 03:58 PM

mislim da je patrona
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2007 - 04:31 PM

Krckanje u pogonu moze da se javi iz vise razloga, jedan je kako je i Nidza rekao patrona.
Dalje, moze da se javi kod spoja kurble i prstena koji drzi lancanike.
Takodje ukoliko je sistem sa integrisanom patronom, moze se javiti kod lagera na krajevima rama.
Treba takodje proveriti da se nisu opustili srafovi lancanika, prsten koji steze patronu ili intregrisanu patronu.
Generalno, ukoliko nije kod lagera problem ili u samoj patroni, uzrok je prljavstina. Treba sve lepo skinuti, ocistiti detaljno, podmazati navoje patrone i navoje u ramu i vratiti sve na svoje mesto. Dobro stegnuti i onda na voznju :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 27 May 2007 - 09:54 PM

Bem mu misa... nadam se da nije patrona, slomicu se dok dodjem do tog dijela. Ostaje mi ipak sacekati kljuc, pa na posao...

tnx na postovima :D
  • 0

#5 vajs

vajs
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Postavljeno 28 May 2007 - 07:27 AM

99% je pesak između navoja i rama ili je sitna nečistoća ušla kod ležaja. klasična stvar za pogone i šoljice. Sve treb akako je Miša rekao skinuti doibro odmastiti produvati kompresorom i namastiti.
  • 0

#6 dread

dread
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 30 May 2007 - 11:19 AM

na istom pogonu, situacija sa iritirajucim puckanjem reshena chishtjenjem i podmazivanjem i pogona i pedala... ne znam shta je konkretno bilo od ta dva, ali pucketanja vishe nema.....
  • 0

#7 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 14 June 2007 - 08:40 PM

Definitivno da je sitan pesak koji se nalazio izmedju navoja(plasticna cijev) i rame bila uzrok pucketanja.

Ocistio i sada... he.. lebdim...

Veliko hvala na svim savetima, nemate pojma kako je to bio iritirajuci zvuk!!!
  • 0

#8 dejan80

dejan80
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 June 2007 - 11:19 PM

Danas i kod mene sli;an zvuk, sa istog mesta.

Medjutim bila je pedala....huh! dobro je!
  • 0

#9 dejan80

dejan80
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 15 June 2007 - 02:18 PM

Definitivno da je sitan pesak koji se nalazio izmedju navoja(plasticna cijev) i rame bila uzrok pucketanja.


Jedno pitanje, kako je najbolje očistiti ovaj deo. Tj. da li WD ili voda mogu da udju u patronu, ne znam kako je ona zaptivena. Ja bih ga naprskao WD-om i produvao kompresorom. Smem li tako?
  • 0

#10 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 15 June 2007 - 03:04 PM

Definitivno da je sitan pesak koji se nalazio izmedju navoja(plasticna cijev) i rame bila uzrok pucketanja.


Jedno pitanje, kako je najbolje očistiti ovaj deo. Tj. da li WD ili voda mogu da udju u patronu, ne znam kako je ona zaptivena. Ja bih ga naprskao WD-om i produvao kompresorom. Smem li tako?


Ja sam svoj produvao kompresorom. Mislim da voda moze uci. Kad su sitni sitni kamencici, a kasnije postali pesak, uspeli uci, mislim da ce voda jos lakse. Mada kada ga rastavis Dejo neces verovati da je to moguce! Ja sam sve ocistio petrolejom, i super je ispalo.
  • 0

#11 dejan80

dejan80
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 June 2007 - 02:09 PM

Znači da ne prskam ni sa čim. Ok, hvala na odgovoru
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika