Jump to content


Fotografije

Informacija o servisu......


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 alienproject

alienproject
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 April 2010 - 04:41 PM

E ovako: vozim Polar Viper, i posto pocinje sezona..... mislim nece vise biti snega i sl. uradio bi servis.... Zivim u Bg-u i zeleo bih da znam gde bih mogao da uradim servis, po kojoj ceni, i ako neko zna da mi kaze sta se sve podrazumeva pod SERVISOM..... Hvala unapred i pozzzzzzzZZZZZZzzzzzz!!!! :D
  • 0
*|WbD|*|aLiEnPrOjEcT|*

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 April 2010 - 05:09 PM

Servis je popravka ili zamena stvari koje ne funkcionišu kako treba ili su crkle.

Ako si završio sezonu s ispravnim biciklom - on je i dalje ispravan (osim ako ti nije stajao negde napolju, onda si mu hard-kor opštio s kevom); podmaži gde se podmazuje (tamo gde je i pre bilo masno :mrgreen: ), dopumpaj gume - i vozi. Mislim da je bzvz dati pare majstoru da ti obriše bicikl i podmaže lanac i menjače - to uradi sam za dž, al zato kad se nešto stvarno zajebe (vidi dole), onda pravo u servis, a ne da to vučeš mesec dana jer si pukao lovu na podmazivanje ;)
E sad, ako ti se ni za to ne prljaju ruke, molim, izvolite :)

Dakle, ako ima nešto da škripi, zvecka, pucka, krcka, zapinje, neće gore, neće dole, neće napred, neće nazad, klima - onda je to za servis. E sad, ima nekoliko korektnih servisa po gradu, reci iz kog si dela grada pa da te pošaljemo u najbliži.

A 'oće sneg i u aprilu...
  • 0

#3 alienproject

alienproject
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 April 2010 - 05:41 PM

Ma nece valjda... smorio je sneg..... Ja sam sa Vidikovca.... nego me samo kopka to da li treba da se menja ulje u kocnicama.... viljusci i da li njima treba neko sezonsko odrzavanje..... Imao sam i problem sa prednjim diskom (klasika: kanulo ulje, pa pocelo da skripi) i zbog toga bi isto isao do servisa, verovatno bih promenio plocice.... Ovo sve pitam zato sto je bajs stvarno extra, i odlucio sam da bas vodim racuna o njemu, ali za ono si upravu (podmazivanje, ciscenje, naduvavanje- sve to mozes sam), nego je meni samo bitno da li ja trebam da redovno odrzavam kocnice i amortizer, a to ne bih bas mogao sam (mislim ne bih zeleo, jer bi mogao da zabrljam), a pogresan korak tu bi mogao mnogo da me kosa..... x)
  • 0
*|WbD|*|aLiEnPrOjEcT|*

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 April 2010 - 06:00 PM

Koliko se secam, vec je bila tema u kojoj si se zalio na prednju kocnicu.

viewtopic.php?f=3&t=2759&p=42174&hilit=disk#p42174

A uz to, imas i

viewtopic.php?f=3&t=3011&p=49141&hilit=disk#p49141
viewtopic.php?f=3&t=969&p=7060&hilit=disk#p7060
http://www.cikloberz... ... =ulje disk

Neces valjda pored svega toga, baciti pare na nove pakne? :wink:
  • 0

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2010 - 06:08 PM

Ne postoji neko pisano pravilo, ali jedno od vidjenja ti glasi recimo ovako.

Pre pocetka sveke sezone treba raditi "generalku" Vecina servisa to ima u ponudi, ali taj termin svako posmatra na svoj nacin, tj ne postoji standardan niz usluga koji potpadaju pod taj termin.

Ono sto ja sebi radim pred pocetak sezone je sl. :

Otvorim nable, ocistim pregledam konuse, kuglice i soljice, ako nesto od pomenutog ne valja isto zamenim (ako soljice ne valjaju jelte leti nabla => pletenje), stavim novu mast zatvorim itd.

Stavim tockove na stalak i eventualno centriram (zadnji skoro pa obavezno)

Skinem i ocistim pogon + vizuelna inspekcija sajbni, ugl nepotrebno do neke n-te promene lanca.Izvadim patronu, ocistim navoj, probam kako vrti pod prstima i vratim ako je sve smooth, ako ne dolazi nova.

Operem lanac i kasetu.

Skinem viljusku i ocistim soljice vrata viljuske, stavim nov mast.

Pregledam kocine (pakne) ako je potrebno zamenim novim. Ocistim kljesta detaljno i uspricam tf-2 u osovinu istih.

Posmazem sajle sa tf-2.

I manje vise to je to ... Posle ide redovno odrzavanje do sl sezone ...

Sto se tice kocinca da bilo bi pozeljno da ti neko ocisti disk i plocice.Ulje nema potrebe da menjas.

Sto se amrotizera tice, na viper-u nema smisla posebno se baviti njime jer je viljuska zgandrlj koji je dovoljno brisati i podmazivati stpove sa tf-2 posle voznji a kad rikne kupis neku bar malo renomiraniju.
  • 0
Postavljena slika

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 April 2010 - 07:08 PM

Dakle, obnovi Stoletove linkove, a što se tiče ostalog, kako stari kažu, ne popravljaj ga ako nije pokvareno. Najbolje ti je da voziš preko cele godine, onda nema servisa pred sezonu, nego se svaki problem rešava neposredno nakon pojavljivanja a i ti i bicikl ste stalno u formi :)
  • 0

#7 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2010 - 09:28 PM

@pri3rak
Ako neka kuglica ne valja, menjaš samo tu ili sve (zbog onih mikrometarskih razlika)?
A ako nisi serviser, a umeš da ispleteš točak od nule i centriraš, svaka čast, blago tebi :).

I ja sam imao nedavno prolećnu detaljnu proveru i ustanovio da je sve dotrajalo, pogon i lanac mora hitno, čim idem do grada, a zbog malog oštećenja zadnje šoljice čeka me skoro sve ostalo #-o , zabole me glava kad pomislim. A sve je povezano, ne bih opet Quando i sl. već nešto bolje da potraje. Prešao bih onda i na osmo ili devetofaz, više zbog dostupnosti i izbora kaseta i lanaca nego zbog potrebe. To je onda naravno kaseta umesto freewheel-a, pa menjač za to, i šifteri... pozamašna svota, moraće i sa defektnom šoljicom da sačeka dok ovaj freewheel dotraje i dok budem imao pare.
Tako da i mene interesuju servisi (BG i NS), konkretno samo pletenje, ima li neke razlike, treba li da idem na neko određeno mesto ako neko to radi malo bolje. Pošto znam da ni ne radi svako, jedini put kad sam menjao nablu pre dve godine sam morao da jurim majstora iz prve smene.
  • 0

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2010 - 09:42 PM

@pri3rak
Ako neka kuglica ne valja, menjaš samo tu ili sve (zbog onih mikrometarskih razlika)?

Realna varijanta menjas samo ostecene kuglice
Idealna varijanta: menjas sve (sto nije nikakav problem ako si pazario jeftine kuglice, pakovanje ima ~100 komada a cena nesto tipa 20din (iskreno ne secam se bas najbolje bilo prosle godine u planetu nesto skoro pa besplatno, doduse i shimano kuglice su bile bas pristupacne :D )
Geek varijanta: ostecene bacis, ostale meris pa odstranjujes one van mere :D

@pri3rak
A ako nisi serviser, a umeš da ispleteš točak od nule i centriraš, svaka čast, blago tebi :).


Nisam serviser, a umem bas od nule.Prosle godine sam ih ~20 napleo sto za sebe sto za drugove.Generalno nije nikakav problem, sve sto ti treba od znanja imas na net-u (skoro je neko okacio i knjige na tu temu, i vec se socno zivciram sto nikako da skupim vremena da ih do detalja iscitam) sa tim jos kupis alat i materijal i krenes.

Servisiranje bicikala je (u najvecem broju slucajeva) prilicno jednostavan posao, nemoj ga gledati sa nekakvim posebnim strahopostovanjem.

BTW covek koji ne zna da isplete i ubaci felnu u centar sebe nikako ne moze nazvati serviserom, tako da bas svaki to radi i ume. U BG-u za preporuku su Partizan (zeks & bo''ban) i Terrano (profa), sa ostalima nemam iskustava pa mogu drugi da pricaju.
  • 0
Postavljena slika

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 April 2010 - 09:51 PM

Nisam serviser, a umem bas od nule.Prosle godine sam ih ~20 napleo sto za sebe sto za drugove.Generalno nije nikakav problem, sve sto ti treba od znanja imas na net-u (skoro je neko okacio i knjige na tu temu, i vec se socno zivciram sto nikako da skupim vremena da ih do detalja iscitam) sa tim jos kupis alat i materijal i krenes.


Arioth je okacio 2 jako dobre knjige. U jednoj imate objasnjenje kako da napravite i potreban alat. n:fighting0027

http://www.cikloberz... ... ija#p47634

:)
  • 0

#10 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 04 April 2010 - 10:04 PM

Zao mi je sto offujem al ljudima koji toliko paznje posvecuju bajsu poput pri3rak-a mislim da u najmanju ruku treba pokloniti neki od bar 5k :P
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 April 2010 - 06:30 AM

Zao mi je sto offujem al ljudima koji toliko paznje posvecuju bajsu poput pri3rak-a mislim da u najmanju ruku treba pokloniti neki od bar 5k :P


n:bicycle n:party0016 n:happy0005 n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#12 MareErceg

MareErceg
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 05 April 2010 - 08:18 AM

Ako smem da se nadovezem jednim pitanjem....
Ovo mi se desilo i prosle godine posle 2,3, il 4 x 100km
otprilike....
Juce posle nekih 50ak km, Puckanje u predelu pogona
i na dalje do kuce, znaci bar jos 20,30km.
Prosli put majstor mi je skinuo ceo pogon pogledao
"pa ne vidim da imas neki problem...jedino ti je lanac malo zardjao,
pa mozes da stavish nov ako hoces..."
Ok, pretpostavljam da je usput malo ocistio i stavio nov
lanac...
Posle toga je sve bilo ok do juce... i sad se pitam da li da
kupim kljuc za skidanje pogona i da pokusam da ocistim sam
ili...
Do sad nisam to radio al` mi se cini da bi mogao
i sam to da odradim..samo da kupim alat :)
Ima li neko predlog tipa i ja to radim sam
pa da uz neku kaficu, pice na moj racun
itd. ovih dana sedne s` mene da mi malo pojasni
uz prktican prikaz.... [-o<
pozzz
  • 0
Samo je jedan Petar

#13 MareErceg

MareErceg
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 05 April 2010 - 08:18 AM

Tipicno kampanjski :D
  • 0
Samo je jedan Petar

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 April 2010 - 10:24 AM

A da skines pedale, ocistis navoje, podmazes, i vratis sve na mesto? Al ovaj put dobrooo pritegnes pedale! :)
  • 0

#15 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 April 2010 - 04:03 PM

i sad se pitam da li da
kupim kljuc za skidanje pogona i da pokusam da ocistim sam
ili...


Ma nemoj, Mare. Samo ponekad podmaži lanac :lol: .
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#16 MareErceg

MareErceg
  • Members
  • Pip
  • 27 posts

Postavljeno 06 April 2010 - 10:26 AM

Hvala kolege na savetima :D ...pokusacu samo da se
izborim sa jb. prehladom...
pozzz :)
  • 0
Samo je jedan Petar




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika