Jump to content


Fotografije
- - - - -

Javno se zahvaljujem nepoznatom biciklisti :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 April 2010 - 10:18 PM

Danas na Adi, kao za bedak, moj ortak otisao da vozi bajk sa jos jednim likom.... naravno budale otisle bez para, opreme, bez icega :)... i pukne im guma.... i zvali oni nas da im priteknemo u pomoc....

Spakujemo se mi u roku od 10-15 min i zaputimo se pravac Ada.. :)

Ja poneo neke svoje rezervne gume (prethodno krpljene) koje su stajale jedno 6 meseci :)) Kad stigosmo tamo pocesmo da menjama... al za bedak, svaka flekica na tim gumama popustila i svaka ispusta....

Mi reko sad cemo da krpimo opet.. al nema shmirgle.. :) al nije ona ni tolko vazna nego pocheh ja da pitam bajkere ima li neko shirglu.. :) i kaze jedan nemam, nemam i produzi...

Ja onako smoren pogledam ortake, kad da vidis, isti se vraca i pita: "sta je bilo momci, pukla guma?"
Mi onako smoreni: "pa da... a nemamo ugma... sve prpuystaju."

Kad odjednom chovek izvadi gumu celu, novu iz torbice i reche: "izvolte momci...".
mi onako zabezeknuti gledamo, zahvaljujemo se choveku i pitamo ga koliko para da mu damo.... bilo nam glupo.... A chovek zapedala i reche: "sreshcemo se mi opet :), pa cemo na pivo:) " i ode...

DA ZAVRSHIM

Zelim iskreno da se zahvalim choveku koji je danas na Adi, kod rampe za automobile, dao gumu koja nam je bila neophodna... Ako je nekim slucajem clan CikloBerze, i procita ovo, nek se javi :))))

I ako se opet sretnemo idemo na pivo :)))))))) n:party0016

HVALA!!!! n:bye

izvinjavam se na ovolikom textu :)))
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 10:23 PM

Lepo je cuti da jos ima normalnih ljudi! Sve pohvale za doticnog kolegu! =D> A drugovi, nek se uzmu u pamet, sledeci put ni do prodavnice bez pribora za krpljenje. n:download :wink:
  • 0

#3 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 April 2010 - 10:36 PM

to sam i ja rekao :)
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 03 April 2010 - 06:11 AM

Stvarno za svaku pohvalu =D>

Jedini put kad sam ja stao da pomognem dvojici biciklista-penzionera, ispostavilo se da im treba pumpa za presta ventil koju ja nemam :evil:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 03 April 2010 - 08:07 AM

Svaka mu cast. Ispao je covek...
Ja sam sa druge strane jednom gurao bajs 10 km do kuce pored mene je proslo x biciklista i niko ni da pita... Pukla je tom prilikom zadnja guma a ja nista nisam imao od opreme. Videlo se kako mi se zadnja guma patrlja tj. vuce i niko ni da pita ...
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 April 2010 - 08:09 AM

Nikada, ali NIKADA ne nositi kao rezervu krpljenu gumu!
Isključivo novu. Nije ni skupa nova unutrašnja guma. Štaviše jeftinija je nego da kupiš flekicu i rizikuješ hoće li ipak pustiti...
  • 0

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 03 April 2010 - 09:45 AM

Zato UVEK nosis pored rezervne gume i pribor za krpljenje :wink: . Sta da radis kada si vec jednom busio gumu a desi ti se opet defekt? Tu jedna rezervna guma, bilo nova bilo polovna, nista vise ne znaci.
  • 0
.

#8 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 April 2010 - 11:13 AM

Slazem se sa Gamzzyjem ja uvek nosim jednu novu i pribor za krpljenje, mada da kucnem u drvo (kuc kuc) krpio sam gume sa weldtite lepkom i weldtite flekicama ili tip-top flekicama i dobro drzi, jedna guma cak ima osam flekica po sebi i jos uvek drzi. Jeste da nije skupa unutrasnja ali ovo je ipak jeftinija varijanta :mrgreen:

Svaka cast bajkeru koji vam je pomogao, nazalost takve situacije postaju retkost, a bilo bi logicno da je normalno nekome pomoci.
  • 0

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 03 April 2010 - 12:23 PM

Pre godinu ili dve sretnemo ja i drug dvojicu "klinaca" na 20-tak km od grada na ne bas prometnom putu sa probusenom gumom. Stanemo da vidimo kad oni nemaju nista sem pumpe. Mi na drumasima a onaj sa busnom gumom sa MTB-om. Nase gume mu ne vrse posao. Krenemo mi da im zakrpimo gumu kad oni lepili unutrasnju gumu zvakom ](*,) ](*,) ](*,) . Zvaka se tako zalepila da ne mozes da je skines ali normalno ne drzi pritisak ni u ludilu.
Drug je nosio pribor za krpljene i gumu a ja 2 rezervne gume. Skinu oni nekako tu zvaku, mi za lepak a on se totalno osusio. Morali smo da ih ostavimo na putu da cekaju pomoc koju su davno pre toga zvali da im donese novu gumu.
Sto je jos najgore, jedan od njih kao nesto "trenira" u Radnickom a posao covek na voznju bez icega #-o .
  • 0
.

#10 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 03 April 2010 - 12:48 PM

Krenemo mi da im zakrpimo gumu kad oni lepili unutrasnju gumu zvakom ](*,) ](*,) ](*,) . Zvaka se tako zalepila da ne mozes da je skines ali normalno ne drzi pritisak ni u ludilu.


Xaxaxaxa zvakom to ni meni ne bi palo na pamet :D :mrgreen: :D

Elem Driver , jedan lik i ja , otisli bez ichega u kosutnjak na neku bezveznu kratkotrajnu voznju i Driver-u pukne guma , i sta sad niko nema pribor (ni ZVAKU :lol: ) i ja dobijem ideju n2:loony da skinemo tocak primontiramo nekom na ledja ko ranac i uradi mi to izvucemo pantljike iz kapuljaca nekako privezemo to stavimo paket maramica izmedju ledja i osovine da ne bi mnogo zuljalo , ortak je bio ORIGINAL Nindza kornjaca :D imam negde i sliku videcu da postavim ako nadjem ali ne sto je moja ideja je bila carska :|
  • 0
Posted ImagePosted Image

#11 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2010 - 12:58 PM

Elem Driver , jedan lik i ja , otisli bez ichega u kosutnjak na neku bezveznu kratkotrajnu voznju i Driver-u pukne guma


i oni krenuli da menjaju u servis a ja bike na rame i kroz koshutnjak idem bez prednjeg tochka :)))

ko god me je pitao sha se desilo rekao sam mu: "ma ode tochak u provaliju, jedva ziv ostadoh..." :) heheheh svi me gledali onako bolesnoo :))) heheheh

al zato vozja je bila super.... samo ko god da mi je menjao gumu nije izvadio trn iz spoljashnje :)))) kukuuuu :))))
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#12 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 03 April 2010 - 07:53 PM

Nikada, ali NIKADA ne nositi kao rezervu krpljenu gumu!
Isključivo novu. Nije ni skupa nova unutrašnja guma. Štaviše jeftinija je nego da kupiš flekicu i rizikuješ hoće li ipak pustiti...

ja uvek ali uvek nosam dve gancik nove gumice pa da me bog vidi! :-]*
  • 0
DEVONI

#13 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 04 April 2010 - 07:25 PM

Evo i obecane slike ista ninja kornjacha :mrgreen:

Postavljena slika
  • 0
Posted ImagePosted Image

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 April 2010 - 07:37 PM

Evo i obecane slike ista ninja kornjacha :mrgreen:


A koja od njih 4? :mrgreen: Da je bar zveknula zadnja, nekako bi se dovukao kuci na felni. n:bicycle2 :)
  • 0

#15 petrovicivan

petrovicivan
  • Members
  • PipPipPip
  • 123 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2010 - 08:02 PM

Tip koji vam je dao gumu je Sale montažer, moj drug :)
videćete ga na obrenovačkom jer je rešio da skine neki kg ;)
  • 0

#16 Downhiller

Downhiller
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 183 posts
  • LocationVidikovac

Postavljeno 04 April 2010 - 08:22 PM

Eto reshen sluchaj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
Posted ImagePosted Image

#17 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2010 - 08:58 AM

zahvali se saletu onako onako od srca od nas... i reci mu da ga ceka pivo :)
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#18 Daniel89

Daniel89
  • Members
  • PipPipPip
  • 110 posts

Postavljeno 07 April 2010 - 09:29 PM

Ja koristim malo skuplje resenje koje se zove "JOE^S Super Sealant",sipas i nemislis.
Ove sezone imam n:bicycle vec 1500 i koji km a gume sam duvao kad sam ih montirao.
  • 0

#19 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 April 2010 - 06:19 AM

Ja koristim malo skuplje resenje koje se zove "JOE^S Super Sealant",sipas i nemislis.
Ove sezone imam n:bicycle vec 1500 i koji km a gume sam duvao kad sam ih montirao.

Moraš imati tubeless sistem da bi to koristio ili da sipaš direkt u unutrašnju...
  • 0

#20 Daniel89

Daniel89
  • Members
  • PipPipPip
  • 110 posts

Postavljeno 08 April 2010 - 03:26 PM

Sipao sam direktno u unutrasnju,ima na bocici skala i napisano koliko se sipa za koju vrstu i sirinu gume.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika