Jump to content


Fotografije

Pomoc oko Trek-a 3700


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 bosko_86

bosko_86
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 09:27 AM

Pozdrav svima,potrebna mi je jedna pomoc:
Moi drug ima Trek 820 i mnogo mi se svideo bajs.Kada sam otisao da ga kupim nije bila velicina za mene 22.5'',a neki manje ne dolazi u obzir zato sto sam visok 205cm.Prodavac mi je ponudio Trek 3700 u toj velicini i bio je skuplji za 50eur.E sad me interesuje vase misljenje kakav je to bajs?Meni je on potreban za rekreativnu voznju po asvaltu na primer:30km dnevno i jednom nedeljno 100km.Da li cu se pokajati ako dam 350eur za njega i hocu li dobiti ono sto meni treba?
U napred hvala svima i pozzz n:bicycle
  • 0

#2 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 11:11 AM

Je li te cena za nov ili dobro ocuvan bicikl? I ako je za nov, 350eur je preskupo za paket opreme na Treku 3700. [-X Sto se tice velicine.

trek3700 geometry.jpg

Kao sto vidis, u velicini 22.5, duzina rama je 60cm, sto odgovara osobama 187-190. Dakle, tebi je kratak i to dooosta!
  • 0

#3 bosko_86

bosko_86
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 11:29 AM

Ups ja sam pogresio cenu nije 350eur nego 250eur i upitanju je nov,a sto se tice velicine znam da mi je i to malo ali ja nisam cuo da prave vece dimenzije od 22.5'' zato daj sta das.Tako ti je to kad si van standarda sta god da kupujes bajs,patike,dukser...nikad nisi u situaciji da biras sta volis,sta ti odgovara nego sta ima,pa nek ti je i malo manje . :D
  • 0

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 02 April 2010 - 11:50 AM

Za taj novac mislim da je vrlo mala razlika izmedju Trek-a,Scott-a,Polara,Capriola, stavise za taj novac bi ja pre uzeo ove manje zvucne(tj tzv 'nase' brendove')jer za isti novac nude kad-kad za nijansu bolju opremu a za tebe je bitno pre svega da dobijes veci ram tako da sa Trek-a prosiri potragu na ostale brendove jer za taj novac (a novo) je sve manje vise isti kvalitet #-o
  • 0

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 01:48 PM

Capriolo i Polar mozes da zaboravis, nemaju oni tako elike ramove. Da pojuris Scott Scale XXL, neki osnovni model, ili ako moze se nadje Merida 24". :?
  • 0

#6 bosko_86

bosko_86
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 02:40 PM

To da su mi mali Capriolo i Polar znam naprobavao sam ih se po radnjama i mislim da je 21'' najvece sto oni projzvode.Do sad sam imao neki lom od bajsa i mislim da je bio negde oko 19'' ili 20'' posle voznje svaka koscica me je bolela,kad sam probao Trek od 22,5'' to mi je bilo kao da sam vozio ferari.E sad prvi put cujem da se prave bicekle od 24'' ne mogu ni da zamislim kakav je to konfor.Gde mogu da potrazim Merida bicikle,ko je njihov zastupnik?
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 05:05 PM

Meride imas u Capriolu. Ali, mislim da oni ne uvoze 24". Neko je pitao na njihovom forumu, samo kontra situacija, zasto nemaju bajkove sa ramovima manjim od 18". Po njihovim recima, mali je procenat ljudi kojima treba takav ram, pa im se ne isplati. I sta sad, onaj ko je nizi/visi od proseka, treba da batali voznju bicikla? ](*,)
Scott imas u Planetu, ali njima tek treba da stignu dvotockasi. Ako nisu do sad.
Ili, da sacekas malo, mozda uleti neki "polovan" (tj. kao nov), koji ce ti odgovarati. Bilo ih je par puta u oglasima. I sa boljom opremom.
  • 0

#8 bosko_86

bosko_86
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 07:00 PM

Hvala u svakom slucaju na trudu da mi pomognete ali ja sam od onih koi kad naume nesto ili odmah urade ili nikad ne urade.Zato mislim da cu ipak uzeti na kraju Trek 3700 od 22.5'' necu imati strpljena da trazim,cekam neki veci bajs,a i nisam nesto vest sa cuvanjem novca zato bolje ista nego nista.
Koliko sam shvatio nije problem u kvalitetu bajsa nego je samo problem sto ce mi biti mali ali to me ne brine kad sam mogao da vozim 19'' ovaj ce mi biti super,a i na kraju navikao sam da se mucim kad vozim.
  • 0

#9 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 April 2010 - 07:05 PM

Pa ako ti je taj Trek 3700 udoban, ok je da ga uzmeš, pa nadograđuj i prilagođavaj polako. Vidi samo od koga kupuješ, morao bi da dobiješ i doživotnu garanciju na ram (javi se na PP ako si oko toga nešto u dilemi). Srećno i dobrodošao u klub Trekobožavatelja! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#10 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 08:00 PM

Ide li dozivotna garancija za modele sa dna lestvice? :-k Ako je istina, to je super. =D>
  • 0

#11 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 April 2010 - 08:20 PM

Mislim da ide na sve alu (što 3700 jeste), ali mogu proveriti i za ostale, ako nekom treba.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#12 bosko_86

bosko_86
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 09:53 PM

Na 3700 ima dozivotna garancija na ram,a godinu dana na sve ostalo kako sam ja razumeo prodavca.
  • 0

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 April 2010 - 09:57 PM

Pa onda uzimaj i uživaj. Srećno! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#14 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 03 April 2010 - 08:10 AM

Pozdrav bosko_86 i ostalim Cikloberzijancima!


Sagledavsi situaciju mogu da ponudim sledece: http://cikloberza.co...ow.php?id=15213


Za svako dodatno pitanje, pojasnjenje i diskusiju - uvek sam dostupan.


Pozdrav ljudi, srecno!

Attached Thumbnails

  • Slika015.jpg

  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#15 bosko_86

bosko_86
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 06 April 2010 - 07:36 AM

Hvala na predlogu ali sam vec kupio Trek 22.5''.Prvi utisci su mi super,a za neke ozbiljnije komentare neka prodje malo vremena da se naviknemo jedan na drugog.Hvala svima jos jednom i pozzz :D
  • 0

#16 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 06 April 2010 - 08:42 AM

Zelim ti puno kilometara na njemu :D

TREK je svakako jedna od najpoznatijih svetskih bike firmi! U TOP 5 sigurno!

Kod nas, na domacem terenu, imas i obezbedjen servis i podrsku, sto je jos jedna dobra stvar u svemu!


Srecna voznja! =D>
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika