Jump to content


Fotografije

Druid (drum)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
187 odgovora na ovu temu

#1 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 April 2010 - 05:25 PM

Nastavak ove tematike :)
viewtopic.php?f=12&t=3103

Ne znam bas da li spadam u kategoriju vasih bicikli, kad vidim slike i profi aparaturu hvata me jeza, ali ja kao rekreativac sam odradio sebi bajs i rekoh da podelim sa vama :)

dakle

pre
Postavljena slika
i posle

Postavljena slika

Uocite razliku :)

Mala pomoc,
- Servis glava, znaci svi konusi zamenjeni, tockovi centrirani itd
- Nove gume
- Nov korman, 15 cm siri nego prosli
- Nove rucice za kocnice
- Nova traka za korman
- Menjaci su nastelovani, trebalo je da se zameni pozadi kaseta msm da se zove sa 5 na 7 brzina, nekada je imala 6 ali rece majstor da je pukla ta najmanja... e sad nije moglo jer mora glava da se menja... hteo bih oko toga da cujem vase misljenje

to bi manje vise bilo to osim visecasovnog glancanja, kineskih svetala, i cateye enduro 8...

Danas sam je testirao prvi put, skoro 20 km sam prosao brdovitog terena sa prosecnom brzinom od 23 km (nisam se forsirao :) ) i ide zaista lepo, samo sto bih voleo da imam tu jos jednu brzinu...

evo jos par slikica

Postavljena slika

Postavljena slika


E sada ja imam jedno pitanje, gde naci tu kasetu sa 6-7 zupcanika a da pase na moju glavu, ovaj majstor mi rece da je to neki sistem EG (iskrivljeni su malo ovi zubi) i gde da nadjem neke kocnice posto sam vece kilaze a ostale su stare, takodje majstor nije mogao da napakuje nove...

hvala
  • 0
Potpis

#2 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 April 2010 - 06:50 PM

Fino fino,nije ni malo lose,mozda ti je ram malo veci...sta znam...Nove kocnice(koje je on imao) nisu mogle jer nemas pinove za njih(ili sta vec).Sam cepaj! n2:nowplaying
  • 0

#3 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 April 2010 - 08:37 PM

Fino fino,nije ni malo lose,mozda ti je ram malo veci...sta znam...Nove kocnice(koje je on imao) nisu mogle jer nemas pinove za njih(ili sta vec).Sam cepaj! n2:nowplaying



Nemam pojma sto nisu mogle, uglavnom rece da nisu mogle... sad jbg verovatno je bajk dosta star a tehnika se izmenjala, a nije mi ram veliki, bas mi je taman :) malo jos da spustim korman i to je to...
  • 0
Potpis

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 April 2010 - 10:01 PM

Mnogo lepsi, u odnosu na prethodno stanje! =D> n:bicycle
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 April 2010 - 10:27 PM

Bicikl je bombona. Da je moj, nabacio bih još neko (guzici) lepše sedlo i opalio po spd sistemu i udriiiiiiii...

Što se tiče tih glava i čuda... ako ne grešim, ti imaš 'prevaziđen' sistem da se zupčanici zajedno s nosačem navijaju na nablu. Ako se ništa nije promenilo po pitanju standarda navoja, onda možeš da nađeš takvu kasetu u svakoj krštenoj prodavnici (kapriolo, planet, venera). Ako cene nisu otišle dođavola, to ti je ~'iljadarka.

Druga opcija ti je da se otvoriš dve-tri 'iljadarke i kupiš novu ili polovnu nablu+kasetu+žbice+pletenje točka.

I nemo' da siluješ onaj ubogi menjač...
  • 0

#6 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 April 2010 - 10:37 PM

Ne silujem menjac ubacim u najbrzu i furam :) zanimam se sa brzinomerom hehehe, nego me nervira sto se polomim na tu najbrzu od okretanja a max speed 38... to mi malo nerealno kad citam o raznim brzinama na forumu.... jes da ja nisam u kondiciji ali nizbrdica i okrecem ko blesav bre :)
  • 0
Potpis

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 April 2010 - 10:51 PM

Da li si u brzinometru ispravno podesio velicinu tocka?

http://www.cateye.co... ... v1_E-1.pdf
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 April 2010 - 10:54 PM

A jes, nisam zagledao... jbg navik'o na mtb menjače pa mi ovi kraćušni drumski uvek izgledaju u agoniji :D

Što se tiče brzine, malo to 38, pogotovo nizbrdo, toliko bi trebalo bez ikakvog pedalanja da ide :?: Jesi li dobro uštelio brzinomer? Da ti ne prikazuje slučajno brzinu u miljama?
  • 0

#9 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 02 April 2010 - 08:07 AM

Ma nije do brzinomera, podesio sam lepo, 214je ovim tocka 700x28c, pokazuje mi kilometrazu kako treba, samo me ta brzina *ebe, idem danas malo jacim tempom pa cu da probam da izvucem 5-10 vise, samo se plasim da nije do bajsa (da ne udara negde nesto ili negde nesto koci :) ) a na kraju krajeva, ja imam 110 kila i nisam vozio bajs 3 god pa je mozda i do toga... :|
  • 0
Potpis

#10 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 02 April 2010 - 10:06 AM

Ipak je do mene :) danas sam na ravnom izvuko 47... doduse na par sekundi ali dobro je :)
  • 0
Potpis

#11 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 02 April 2010 - 11:22 AM

ja bih preporucio sitan prenos pa sve veci i veci...znaci silovanje menjaca u najavi. a kad vec dostignes 45 udaris mu po sprintu, pa jos ako neki autobus ispred tebe - udaris i do 70 :^o ja to nikad nisam uspeo :wink:

a,da...bici je kao bombonica !!! ;)
  • 0

#12 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 02 April 2010 - 11:37 AM

ja bih preporucio sitan prenos pa sve veci i veci...znaci silovanje menjaca u najavi. a kad vec dostignes 45 udaris mu po sprintu, pa jos ako neki autobus ispred tebe - udaris i do 70 :^o ja to nikad nisam uspeo :wink:

a,da...bici je kao bombonica !!! ;)


Brale to je moj sprint u najbrzoj bio :) od ovoga tesko da ce brze da bude na ovom prenosu...
  • 0
Potpis

#13 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 April 2010 - 02:58 PM

Svaka cast na ulozenom trudu, podrzavam u potpunosti sredjivanje starih ramova, prava stara skola, ja imam jedan Favorit iz 1973 i Unis sprint iz 1991 :D
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#14 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 22 May 2010 - 08:57 PM

Prodjoh skoro 1000 km od pocetka ove teme, tako da je vreme da je malo osvezim :)

prvo, veliko hvala, Zaretu i Branetu koje sam izmaltretirao jutros od sabajle :) a afokrs najvece hvala mom drugaru Stefanu koji je posao da mi cuva STRA :roll:

elem, gledasmo jedan "sumnjivi oglas" sa jos "sumnjivijom cifrom" za carreru virtuoso i to bez tockova :)

Postavljena slika

Posle petocasovnog nabedjivanja prodavca i samog sebe, sedosmo na put dugacak 200 km u poluskrusenom autu :)

Po dogovoru, cekali smo prodavca... koga nije bilo i nije bilo... i onda sam strasno poceo da razmisljam na temu lukavi prodavci i tako na tu temu :) da skratim pricu, iznosi majstor bajk, a ja od euforije samo bacam pogled, vadim pare da se covek ne predomisli i cao zdravo :)

Kraj price, ram je neogreban, kao nov, bez tockova tesko 6800 grama ! sad ostaje da nabacim lepe tockove i da furam


p.s. Polemika koja je vrlo zanimljiva je da je majstor na oglasu postavio bajk koji nije njegov, a slikan je u nekom home okruzenju, tako da kad god sam pitao za velicinu rama on je govorio da je 58, a na slici je 51 n:character0071 n:close_tema


The end, odoh ja da glancam ram :)
  • 0
Potpis

#15 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 22 May 2010 - 09:00 PM

da, tek sad shvatam da nisam napisao za one koje nisam maltretirao danas, da sam kupio bajk koji nema samo tockove !
  • 0
Potpis

#16 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 22 May 2010 - 09:27 PM

ko voli ove stare bajkove imam ja F.Moser 1976god sve ispravno ko hoce da kupi ????
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#17 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 22 May 2010 - 09:29 PM

Pa to mozes da pitas na oglasima a ne ovde, a i ne znam koje STARE BAJKOVE? ovaj drugi koji sam postavio je nov...
  • 0
Potpis

#18 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 May 2010 - 09:54 PM

Neka je sa srecom nova makina :wink: .
Nego velicina rama je dosta manja nego sto smo pricali, da li ti odgovara?
  • 0
.

#19 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 22 May 2010 - 09:58 PM

Ma Zare, ram je 58 !!! a na onoj slici je 51, a ono uopste nije slika tog bajka :) zato je bilo zabune zesce, tek Brane mucenik, on na msn-u a ja pricam prodavcem preko fona i pricam mu sta da meri i onda istovremeno gledamo sliku i ne mozemo da skontamo kako je moguce to...
  • 0
Potpis

#20 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 22 May 2010 - 10:15 PM

Vazno je da si ti zadovoljan. Sad nadji/sklopi neke tockove pa na drum n:bicycle .
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika