Jump to content


Fotografije

Stanje rama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 25 March 2010 - 08:26 PM

Nedavno sam kupio polovan ram i primetio da ima (valjda) malo korozije u unutrasnjosti cevi zadnje viljuske (http://img260.images.../p1020393o.jpg/), ali ne i na seat tube-u (http://img149.images...i/p1020394.jpg/).
Interesuje me koliko je bezbedno da se vozi ovako, i ako nije kojim sredstima i kao da to otklonim.

Ps: Da li neko zna da li se Capriolo ramovi rade u Meridinim fabrikama, posto na jednom pise HFS (sto je Meridina tehnologija, ako se ne varam)?
  • 0

#2 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 25 March 2010 - 08:32 PM

Koliko vidim sa slika, nije to ništa ozbiljno, samo vozi!!

Moj jedan cro-mo je bio 3 puta vise imao rđe u sebi i vozio sam ga go beskraja....dok mi nije puko dok sam na velikoj šajbni vozio Avalu ausic... #-o

samo štrikaj :mrgreen:

A kako da otkoloniš...hmmmm, nisam o tome ni mislio, možda neko nešto više zna...u svakom slučaju, i ramovi imaju svoj rok...kako bi drugačije kupio novi :mrgreen:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#3 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 25 March 2010 - 08:33 PM

Vozi i uživaj. Čelik treba dosta da korodira da bi postao neupotrebljiv. Kod tebe je ovo površinska korozija, koja je normalna za niskougljenične čelike..
  • 0

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2010 - 08:34 PM

Vozi i uživaj.
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2010 - 08:37 PM

A kako da otkoloniš...hmmmm, nisam o tome ni mislio, možda neko nešto više zna


Oksidi gvožđa (iliti rDŽa) su problematični jer ne formiraju inertni, zaštitni sloj (kao oksidi alumuniminimuma). Ne može bog zna šta da se uradi osim da to lepo zamastiš, kako bi što manje vlage dolazilo gde ne treba.
Uostalom, da ramovi tek tako propadaju, svaki drugi dan bi se neka baba ili deda slomila na poštaru.
  • 0

#6 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 25 March 2010 - 08:51 PM

Hvala na krajnje brzim odgovorima!
Sto se tice materijala nije celik, nego al 6061.
Ma ima kod mene farbara i imaju tu razne stvari za tako nesto, ali kad kazete da nije ozbiljno onda cu da ostavim.
A jel zna neko gde se rade Capriolo ramovi?
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 March 2010 - 09:17 PM

Htedoh da te pitam jel' Al ram al' stigoše komentari pre mene pa reko' da ne budem pametan, a trebalo je (još mislim kud ovaj ludak kupi polovan čelični ram)...

:arrow: Rđa na alu ramu može da potiče samo od patrone koja je tu bila. Alumuniminimum ne korodira (kao što rekoh u prethodnom postu).

Sve inžinjeri jbt...


Svi nadrkani ramovi se zapravo prave negde u blatnjavom polju pirinča. Kapriolo je takođe tamo, ako nemaju neki pogon ovde.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika