Jump to content


Fotografije

Stari bicikl


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 21 March 2010 - 09:31 AM

Zeleo bih da vozim bicikl po asfaltiranim putevima na Fruskoj gori. Imam stari UNIS bicikl koji koristim
vec 25 godina. Uglavnog ga vozim po gradu, par puta sam ga vozio po Fruskoj gori, tacnije do Fruske gore a na uzbrdicama vise gurao pa me interesuje da li se ovaj bicikl moze osavremeniti i da li je to isplativo.


U principu jedina primedba koju imam je neudobno sediste i slabe kocnice.

Da li se mogu ugraditi bolje kocnice jer ove u slucaju kise jedva koce?
Originalna sajla za prednju kocnicu je trajala vise od 20 godina ali sam je pokidao prilikom jednog naglog kocenja od tada koju god da kupim ne traje duze od godinu dana. Zadnja sajla je i dalje originalna.

Da li vredi ulagati u ovaj bicikl ili je bolje kupiti novi?

Kakvi su ovi Sach Huret menjaci, o njima niko nista ne prica na forumu.

Prilog slike.

Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika
  • 0

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2010 - 09:59 AM

Ako je ideja samo da se bicikl stavi u kakvo takvo vozno stanje, onda ti se isplati da ga malo sredis.Ono sto tebi treba je zamena sajli i buzira, nove pakne za kocnice i nova traka za korman.I to ce kako tako da radi, kocnice koje imas su konstruckiono veoma kilave ali takve su kakve su, jer i da kupis nove drumaske kocnice pitanje je da li bi kljesta bila dovoljno veika da uhvate felnu.Ako zelis da ga bas sredis onda se ne isplati nikako i u tom slucaju bolje kupuj novi.
  • 0
Postavljena slika

#3 djns

djns
  • Members
  • PipPipPip
  • 104 posts

Postavljeno 21 March 2010 - 01:48 PM

Ako je ideja samo da se bicikl stavi u kakvo takvo vozno stanje, onda ti se isplati da ga malo sredis.Ono sto tebi treba je zamena sajli i buzira, nove pakne za kocnice i nova traka za korman.I to ce kako tako da radi, kocnice koje imas su konstruckiono veoma kilave ali takve su kakve su, jer i da kupis nove drumaske kocnice pitanje je da li bi kljesta bila dovoljno veika da uhvate felnu.Ako zelis da ga bas sredis onda se ne isplati nikako i u tom slucaju bolje kupuj novi.


Bicikl je u voznom stanju. Gumice za kocenje su ispravne.

Prosle godine nije bio na servisu jer smo ga kod kuce rastavili (skinuli tockove i podmazali osovine) ali ranijih godina je uvek isao na proletnji servis.
Jedino sto su predlagali u Fanaticu je da zamenim pedale iako je moj utisak bio da su postojece bolje (metalne su) od onih koje su oni prodavali. Par puta je bicikl bio i u biciklistickom savezu davno dok su bili u starom prostoru kao i u novom prostoru (u suterenu) u blizini Radnicke ulice.

Ono sto ja primecujem je da kada se zadnji tocak okrece da tada skup zupcanika ne njegovoj osovini malo seta levo desno u pravcu normalnom na osovinu.

Sta podrazumeva da ga bas sredim?
  • 0

#4 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 March 2010 - 04:09 PM

Sta podrazumeva da ga bas sredim?

Da napraviš aždaju iza koje na putu ostaju tragovi plamena i blago rastopljeni asfalt :)

Vredi da središ sitnice oko kočnica i da menjaš sajle, čim ti padne na pamet da menjaš nešto skuplje od 20-30 evra lepo uzmi novu biciklu
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#5 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2010 - 04:44 PM

Ono sto ja primecujem je da kada se zadnji tocak okrece da tada skup zupcanika ne njegovoj osovini malo seta levo desno u pravcu normalnom na osovinu.

Ne bas lepa ali prilicno cesta i ne toliko bitna pojava kod freewheel-a :)

Sta podrazumeva da ga bas sredim?


Sad to zavisi od osobe do osobe, ali kod bicikla koji je toliko mator uglavnom potpunu restauraciju i prebacivanje na opremu koja je mladja barem od srednjoskolske dece :lol: Elem mnogo cimanja i mnogo novca za bicikl koji je bez ikakve vrednosti.Osim ako je u pitanju neka sentimenalna tipa uspomena na nekog onda je to cisto bacanje novca i vremena.
  • 0
Postavljena slika

#6 Vesa

Vesa
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 14 October 2010 - 08:39 PM

Koliko da znas "Ovo je Plac Majke Bozije". To ni na otpadu ne kupuju. Imas za malo novca dobrih bajseva po oglasima koji idu i uz Frusku goru.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika