Jump to content


Fotografije
- - - - -

Grupne vožnje u aprilu by Mix&Co.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
495 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 01:18 PM

Da počnemo s ovom temom na vreme.

Ovo što se zna (s moje strane) da će da bude vožnja do Obedske i vožnja do Pazove.
E sad...

Obedsku smo već komentarisali i ko je pratio zna o čemu se radi, bilo bi lepo da se vozi na godišnjicu ali nije obavezno. Pogotovo što pada na crveno slovo što će sigurno da isključi deo zainteresovanih. Ovo je zamišljeno kao celodnevna vožnja, znači treba nam vikend I stabilno vreme.

Što se tiče vožnje do Pazove, ona sama po sebi nije bog zna šta, ali pruža priliku da se skupi veće društvance raznovrsnog profila i da se malo reklamiramo i kao biciklisti i kao lica s posebnim potrebama (npr. biciklističke staze van naselja), što dsam već spominjao. Ako nisam ili ako se ne sećate, cilj nam je da dobijemo malo ili malo više medijske pažnje i da poguramo ideje koje Mile i ja krčkamo i za koje sam čuo da nismo jedini (što i nije neko čudo). Konkretno - staza do Bataje. Poželjno - staza i dalje od Bataje. Idealno - staza NS-BGD.
O stazi do Bataje se već šuškalo i ima ko bi najverovatnije bio voljan da uđe s lovom za projekt ako zagusti - samo da ga isprojektujemo.

I tako.

Nego, da uskladimo termine. Meni je gužva u prve dve nedelje aprila, ali recimo da mi je 3-4 i 17-18 OK (pogotovo 17-18). Za Pazovu, mislim da bi bilo dobro da izbegnemo vožnju kući po mraku, što bi značilo da bi oko 17č. trebali da se razilazimo. Dakle, treba nam jedno popodne.

Davajte termine i predloge.
  • 0

#2 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 11 March 2010 - 01:49 PM

Ako sredim bicikl do sredine aprila, ja bi hteo ovo do Pazove ako mi dozvolis. Ne verujem da cu srediti bajs do tada, ali nikad se ne zna. U svakom slucaju podrzavam i ako mogu svakako da bih isao.
Pozz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#3 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 01:54 PM

Da počnemo s ovom temom na vreme.
Što se tiče vožnje do Pazove, ona sama po sebi nije bog zna šta, ali pruža priliku da se skupi veće društvance raznovrsnog profila i da se malo reklamiramo i kao biciklisti i kao lica s posebnim potrebama (npr. biciklističke staze van naselja), što dsam već spominjao. Ako nisam ili ako se ne sećate, cilj nam je da dobijemo malo ili malo više medijske pažnje i da poguramo ideje koje Mile i ja krčkamo i za koje sam čuo da nismo jedini (što i nije neko čudo). Konkretno - staza do Bataje. Poželjno - staza i dalje od Bataje. Idealno - staza NS-BGD.
O stazi do Bataje se već šuškalo i ima ko bi najverovatnije bio voljan da uđe s lovom za projekt ako zagusti - samo da ga isprojektujemo.

Ako bas skupljas bicikliste raznih profila to ce biti i fenomenalna prilika da neko od njih i stvarno postane osoba sa posebnim potrebama.Batajnicki nije bas za svakog iako ravan/dosadan itd ... Na pojedinim mestima je veoma uzan,a vozaci umeju da budu i vise nego hostile itd ...

Inace u Pazovi ne znam sta se ima za videti, mnogo vam je lepsa tura do Slankamena taman za inicijalno upadanje u semu/kondiciju ...
  • 0
Postavljena slika

#4 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 02:40 PM

Sto se mene tice, ja sam za sve vrste tura, nikakav problem, samo da je subota ili nedelja 8)
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#5 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 04:08 PM

Sto se mene tice, ja sam za sve vrste tura, nikakav problem, samo da je subota ili nedelja 8)


i ja isto.... ipak je skola... a mislim da su nam ukinuli i raspuste u aprilu, tkao da.... vikend je idalan
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#6 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 04:27 PM

Ja sam vrlo zainteresovan. Ali bih napomenuo, Batajnicki drum, osim sto je prilicno los i pun rupa, jos vise je rizican za voznju. Pa ko nije naviknut na proletanje retardiranih vozaca automobila na 20cm od Vas sa cirka 110km/h (ponekad se desi da idu sporije...) neka ne ide, ili ako nas bude vise, neka se drzi sredine kolone :D
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 04:47 PM

Zato sam u najavama i stavio da je vožnja trening tempa, pošto nemamo kategoriju vožnji visokog rizika. Lepo jedan za drugim, što brže to bolje, i 'ajde. Nije poenta otići u Pazovu per se, nego tamo iskoristiti medijsku pažnju koju možemo da obezbedimo.
(Što se tiče same izložbe, verujem da će je kad-tad biti i u BG.)

Što se tiče 'tempa' za Pazovu sve između 25 i 30 je u igri. Može i brže, ali onda ne garantujem da ću moći da držim tempo, ne znam za ostale :D

PS Je li Gari, a što bih ti ja DOZVOLJAVAO da ideš? Meni, a valjda i svima ostalima, je nepoželjno jedino prisustvo onih koji će na pola puta da shvate da su se preračunali. Pogotovo u ovakvim varijantama gde nema bogznakakve 'snaćemo se' margine.
  • 0

#8 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 11 March 2010 - 05:13 PM

Dobro mix nemoj da se ljutis ako sam to pitao, ja znam zasto sam pitao. Imam losu reputaciju, i ako ce drustvu biti bolje da ja ne dodjem onda i necu. Ali ok, sto se tice tempa 30 je taman, sto kazes bice nas raznih tu. Ne treba da ide onaj ko retko vozi ulicama, a pogotovu da nikada nije isao nekim magistralnim putem i sl. i da nije osetio kako je to kada ti "na rukav" prodje sleper...
Ne treba ici sa strahom i sl. gledajte to sa vedrije strane, ako poginete bar ginete na bajsu, u strasti, u ljubavi voznje...a ne recimo sto ste se okliznuli n asapun u kadi, pali i udarili glavom u WC solju.

Pozz pa se vidimo.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#9 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 05:32 PM

...ako poginete bar ginete na bajsu, u strasti, u ljubavi voznje...


Pljuni, bre 3 X
:)

Da je opasan put, opasan je. Ali, i vozaci su oprezniji kad vide grupu biciklista. Bar mislim...
Evo koja je to deonica.

Centar Batajnice (prva crvena tacka, a sve ostale su na po 1 km) je na
44°54'21.99"N
20°16'29.71"E

b-z.jpg

Mada, i kad bi staza pocela od treceg kilometra, bilo bi i to nesto.
Oivicena su naselja a zelenim linijama su obelezeni delovi koji bi bez skoro ikakvih ulaganja mogli da se preprave u staze (trotoari, sirok put i sl.)

Belo isprekidano je buduci most prema Borci, Kotezu itd. Kazu da ce imati i stazu za bicikliste.

Poz ...
  • 0
.

#10 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 11 March 2010 - 05:58 PM

pu pu pu, daleko bilo. Naravno. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#11 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 March 2010 - 06:05 PM

...je nepoželjno jedino prisustvo onih koji će na pola puta da shvate da su se preračunali...

Khm, khm, na nekog konkretno misliš? n2:Dizzy :mrgreen:

Ako nastavim da vozim ovim tempom u 2010, o Pazovi ni ne razmišljam... ali vas sve podržavam, sakriven iza gomile knjiga #-o
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#12 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 06:25 PM

Zato sam u najavama i stavio da je vožnja trening tempa, pošto nemamo kategoriju vožnji visokog rizika. Lepo jedan za drugim, što brže to bolje, i 'ajde. Nije poenta otići u Pazovu per se, nego tamo iskoristiti medijsku pažnju koju možemo da obezbedimo.
(Što se tiče same izložbe, verujem da će je kad-tad biti i u BG.)

Što se tiče 'tempa' za Pazovu sve između 25 i 30 je u igri. Može i brže, ali onda ne garantujem da ću moći da držim tempo, ne znam za ostale :D

PS Je li Gari, a što bih ti ja DOZVOLJAVAO da ideš? Meni, a valjda i svima ostalima, je nepoželjno jedino prisustvo onih koji će na pola puta da shvate da su se preračunali. Pogotovo u ovakvim varijantama gde nema bogznakakve 'snaćemo se' margine.

E jos kad bi ti ta paznja donela lovu za taj put :) To je sve vrlo pisi propalo, jedini nacin da dobijete znacajnu medijsku paznju je da povedete nekog preambicioznog rukija i onda taj u plamenu biciklisticke strasti podleti pod sleper (3x pu daleko bilo)

Elem nikad i nikad pored sebe neiskusnog biciklistu na putevima tog tipa ne bih ni sanjao da vodim, a ako to uradis i nesto mu se desi slobodno ga racunaj sebi na dusu ... Te stvari nisu za zezanje i promociju ... Prosle zime je nas sestorica islo u Slankamen, svi do jednog vozimo stalno takve puteve ... pa opetnije bilo teorije da zbog kojecega odrzimo kolonu, ono svako blesav na svoj nacin i sad samo jedan da je ruki bilo bi mu veselo ...
  • 0
Postavljena slika

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 07:06 PM

Poenta s medijskom pažnjom je da ćemo preko sajle da pozovemo TV i novine, a odgovornost za pogibiju, jbg svako svoju dušu u džep. Kao što je napisano, štrafta nije za nekog ko 'oće da padne u nesvest (Darkmane, tebi je šalter u Kameničkoj, ne mislim ovim na tebe :D ) kad mu fijukne kamion pored uveta. Elem, ko dođe dobro došao, ko ne dođe hvala za razmišljanje. E sad što se tiče ovog što Gari pominje oko svoje podobnosti za društvo - LM, Gari, da si malo lakši na okidaču ne bi dolazio u te situacije (ako te ne puferuje razmišljanje o tome da li će te primiti društvo na vožnji na koju bi rado išao, ništa neće ;) ), a što se mene tiče sva razmišljanja tipa A će da ode da ide ako se B pojavi ili neće da ide ako B hoće su ili za moju bivšu (bivšu, ne sadašnju) ili za temu 'šta nas čini ljudima'.
  • 0

#14 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 March 2010 - 07:10 PM

Elem nikad i nikad pored sebe neiskusnog biciklistu na putevima tog tipa


Al da baš i ne mistifikujemo previše - niko ovde nije juče seo na bicikl, a klinci koji su takmičari i nemaju gde drugde da voze nego po takvim putevima. Podrazumeva se da u vožnju od 80-ak kilometara neće krenuti onaj ko za to nije spreman.

Pretpostavljam i da ćemo se i mi s novosadske strane sakupiti i dogovoriti, kad za to bude vreme.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#15 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 07:29 PM


Podrazumeva se da u vožnju od 80-ak kilometara neće krenuti onaj ko za to nije spreman.

E i ja sam to nekad podrazumevao, pa sam letos cuo i za suprotne slucajeve n:happy0045
  • 0
Postavljena slika

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 March 2010 - 09:01 PM

Sleeće nedelje (21-30) izložba će biti u TC Ušće pa koga mrzi da ide do Pazove (ili ko hoće da zna zašto će kog đavola ići u Pazovu osim da se snimi za novine i teveliziju), može da navrati :)
  • 0

#17 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 10:05 PM

E, ja sam se prijavio za voznju,ali ona je u aprilu jel tako? mrzi me da proveravam sad... :wink:

a za tu izlozbu htedoh da pitam da li ces ti mixi biti tamo i jel to tvoja izlozba... izvinjavam se sto sam out... :wink:
  • 0

#18 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 March 2010 - 10:09 PM

a za tu izlozbu htedoh da pitam da li ces ti mixi biti tamo i jel to tvoja izlozba...


O da. Mix je jedan od eksponata. Provereno. 8)
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 10:13 PM

Od 21-31 marta, jel? Ako nadjem vremena, mogao bih se pojaviti. Jos kad bi me pustili u "Ušće" sa sve bajkom, bilo bi dobro. :?
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 March 2010 - 11:34 PM

Nije moja, samo saučestvujem, ne znam više jel' u jednom ili dva primerka :) Biću tamo i likom, ako je nekom stalo da me vidi, lako ćemo se dogovoriti.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika