Jump to content


Fotografije

Sajt www.draganfurtula.com


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#1 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 10:15 PM

Ako mozete da pripomognete izradi ovog sajta bilo bi super.

Dobro dosle su saveti, ideje, sugestije, zapazanja, predlozi, kritike bilo koje vrste ako doprinose boljem sajtu i tako to.

Bice potreban poznavalac engleskog, graficki dizajner, fotograf, kopivrajter ili ti poznavalac srpskog - neko ko zna lepo da sastavi tekst na zadatu temu. (Predlazem Bubu. Ako zna sta znaci promasiti temu onda zna i sta znaci pogoditi. :) Ja sam imao dvojku iz srpskog i dosta toga sam u medjuvremenu zaboravio. :oops:
Jos sto-sta ce trebati ali resavacemo to u hodu, sto bi rekli...

Predlazem da odmah krenemo. 8) Dok se otvara domain i povezuje hosting i sl., da radimo na necemu sto ce sigurno biti na svim stranicama a to su "Header" i "Footer". Header cu napraviti pa cemo menjati, kako budemo mislili da treba.

Sta da napisemo u footer?
Obicno stoji Copywright, terms and conditions, credits ili webdeveloper i slicno.

Recimo
______________________________________________________________________
© Dragan Furtula 2010 | Terms and Conditions | Webdevelopment by: Biciklisti : )
______________________________________________________________________


Aj' laku noc.
  • 0
.

#2 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 March 2010 - 10:25 PM

Ja sam imao dvojku iz srpskog i dosta toga sam u medjuvremenu zaboravio.


Znači sad bi to bila četvorka ko kuća.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 March 2010 - 10:28 PM

Poštovani,

moj potkraćeni rezime moš'te naći na http://www.art-anima...anurosevic.html
(uzmite u obzir da stručna literatura nije navođena)
pa ako se neđe prepoznamo...

Iskreno,

Mix
  • 0

#4 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 10:46 PM

Mixi super je sajt...A sto se tice sajta Dragana Furtule pored vec ocekivanog(biografija,zanimanje,slike....) moglo bi da postoji posebni odeljak koji bi govorio OZBILJNO o svim problemima i poteskocama koje ima na putu u ovom slucaja do Himalaja iz jednog meni dovoljnog razloga a on je : govorio sam ljudima o Draganu i njegovom putovanju itd i nisam ocekivao sledece komentare : Pa sta on ce za 3 meseca da vozi do Himalaja,pa zar ce voziti u proseku samo 90 km na dan,pa to mogu i ja. Ma da covek ce da vozi do Sofije a posle avionska karta i pravac kod rodjaka u Indiju i povratak ce uslediti posle 3 mseca.Ja ove ljude zalim sto tako misle o tom coveku,smatram da nisu ni svesni tezine njegovog poduhvata i iz tog razloga bi moglo da se napravi taj prozorcic na sajtu o tome....Eto to je moj neki predlog...
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 March 2010 - 10:49 PM

Ja ne bih koristio imeprezime sistem, nadobudno* je i nije baš asocijativno. Možda himalajibiciklom?

Ako je već registrovano onda nikom ništa...


(nije ono moj sajt, ali preneću Draži pozdrave :) )


* - pogledajte ovaj fail - http://www.anaprodanovic.com/

Došla mala na onaj gorepomenuti sajt/forumski deo i krenula da svima objašnjava kako smo nepismeni, za razliku od nje. Onda se na njenom sajtu zatekoše neki esejčići :twisted:

Nebitno, ali imeprezime može samo neko gadno zaljubljen u sebe da stavi :)
  • 0

#6 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 08:48 AM

Znači sad bi to bila četvorka ko kuća.


Hvala Srdjoni na komplimentu, ali kad bi znao kako stojim sa gramatikom, zavalio bi mi keca k’o vrata. :(

Poštovani,
moj potkraćeni rezime moš'te naći na http://www.art-anima...anurosevic.html
(uzmite u obzir da stručna literatura nije navođena)
pa ako se neđe prepoznamo...
Iskreno,
Mix


Brate mili, sto me zezas? Sta sam sad zgresio pa da mi se obracas k’o nekom direktoru? Sta god da je, necu vise majke mi!!!

Da budem iskren, dok sam kucao rec “fotograf”, mislio sam na tebe. :-$ Ali, ako mozes da pomognes I oko drugih stvari, tim bolje. Secas se da smo, kad smo se zadnji put videli, pricali oko postavljanja staza na I trekova. Evo, danas prvi put vidim nesto na http://www.google.com
New! On Google Maps, get biking directions
K’o da su znali sta nam treba :D

Ako te ne mrzi, procesljaj malo da vidimo sta sve treba, pa da taj “gadget” ubacimo na sajt. (Ako imate bolji predlog, ok ... )

BTW, voleo bih da procitam "Tarag", za pocetak … Moja najomiljenija knjiga je takodje SF – “Vodic kroz galaksiju za autostopere” Douglas Adams n:happy0045

govorio sam ljudima o Draganu i njegovom putovanju itd i nisam ocekivao sledece komentare ...


Simo, slicno se i meni desilo... Pricam drustvu o njegovom putu, a oni ce meni: "Lako je njemu kad ima lovu!"
Ja prs'o ko sijalica! "Kako, bre, lako!?!" n2:smiley-angry019
"Malo se vozas, malo kuliras", i sve u tom smislu. 8)
Tek, posle 10 minuta shvatim da su me ubacili u masinu i odvalili od zezanja. :shock:

A sto se tice sajta Dragana Furtule pored vec ocekivanog(biografija,zanimanje,slike....)


:?: Ovde dolazimo do navigacije na sajtu. Koje sve stranice predlazete?

Mislim da bi prva strana trebalo da budu “News” gde bi hronoloski bile poredjane vesti sa putovanja. Tu sad dolazimo do toga da ja Dragana ne poznajem I ne bi bilo lose da neko poprica sa njim (dok jos nije u roamingu :) I pita gad a li on uopste zeli tako nesto.

Da bi ta stranica bila funkcionalna, on bi trebao s vremena na vreme, onoliko cesto koliko zeli (a ja bih voleo svaki dan) da postavlja vesti sa putovanja. Preduslov je, naravno, da ima pristup internetu.

Samo postavljanje vest ice mu biti omoguceno kroz poseban deo sajta, nazovimo ga “admin”, gde ce moci samo on (i mi kao logisticka podrska) da se uloguje I postavlja tekstove, podatke, slike itd..

Evo kako bi to izgledalo, najjednostavnije:
admin.jpg
(Pored polja "datum", bice kalendarcic pa ce samo biti potrebno da klikne na dan koji zeli.)
Tu treba dodati polje sa koordinatama za taj dan, moze polje za neku posebnu sliku, nevezanu za sike koje ce biti u delu galerija... Zatim moze polje video itd. itd.

On bi ubacivao podatke i vesti na srpskom, a mi bi mu odavde pomagali da se to prevede I da ta vest sto je pre moguce bude I na engleskoj verziji (posto bi bilo lepo da to moze cita I neko ko ne razume srpski, slazete se?...)

Znaci, predlog su sledece stranice

Vesti - News
Biografija - About
Galerija - Gallery
Kontakt - Contact
… (dodati)

:?: Kako da nazovemo stranicu na kojo bi bila putanja koju je presao I mesto na kom se trenutno nalazi?

Ja ne bih koristio imeprezime sistem, nadobudno* je i nije baš asocijativno. Možda himalajibiciklom? Ako je već registrovano onda nikom ništa...


Dakle, definitivno bi’ trebao da poradim na “strpljenju”…
Opet sam, k’o zdrebe pred rudu … Jos sinoc sam pokrenuo otvaranje domaina, i to je vec uradjeno ...
http://www.draganfurtula.com/

Iz “marketinga” sam jos gori nego iz “sprskog”. Uopste nisam razmisljao u tom pravcu a potpuno si u pravu!

Sta je tu je. Nece da se baci ovaj, vec otvoren domain, ako nista drugo, prikazacemo isti sajt na oba domaina, a sad ajde da vidimo koji domain da “ozbiljno” zakupimo!? Predlazem da Ciklo kontaktira Dragana I da mu prenese ovo nase pisanje, pa da vidimo sta ce covek da kaze.

Meni se veoma sviidja tvoj predlog!
http://www.himalajibiciklom.com/

Pozdrav, toliko za sada, odo' da kodiram ...
  • 0
.

#7 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 08:57 AM

Vesti - News
Biografija - About
Galerija - Gallery
Knjiga gostiju - Guestbook
Kontakt - Contact
… (dodati)
  • 0
.

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 March 2010 - 09:34 AM

Mile, super ti je ova akcija podrške :)

Ja imam jedan marketinški predlog: sajt je najlakše da reklamiramo preko fejsbuka (znam da mnogima nije omiljen; ali ga milioni koriste - tako ćemo najlakše da raširimo priču o ovome). Naravno, to dolazi na red tek kad sajt bude napravljen.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 10:45 AM

Mile, super ti je ova akcija podrške :)
Ja imam jedan marketinški predlog: sajt je najlakše da reklamiramo preko fejsbuka (znam da mnogima nije omiljen; ali ga milioni koriste - tako ćemo najlakše da raširimo priču o ovome). Naravno, to dolazi na red tek kad sajt bude napravljen.


Zdravo Darko, hvala sto si se pridruzio...

Podrzavam predlog. Mozda ovako nesto - Dugme koje omogucava "share-ovanje" sa sajtovima FB, MySpace, Youtube, Twiter i ostalim, slicnim...

Na engleskoj verziji sajta bi moglo da stoji i dugme "translate", pa onda taj tekst moze da bude razumljiv i na velikom broju drugih jezika, sem srpskog i engleskog ...ggl.jpg
  • 0
.

#10 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 12:47 PM

Pošto mi je pisana reč fah, mogu da ponudim lektorisanje svih tekstova na srpskom, što podrazumeva i stilsku lekturu, ne samo tehničku. Nadam se da se Mix neće ljutiti zbog mojih intervencija na tekstovima:)
  • 0

#11 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 01:05 PM

OK, hvala Snezana.

:!: Trebao bi mi sadrzaj za stranice "Biografija" i "Kontakt"

To su stranice koje se nece menjati, pa da zavrsimo prvo njih.

Znaci, 100g. teksta i nekoliko fotki za stranicu Biografija, onda ce Snezana sve to lepo da sredi, zatim svi potrebni podaci za stranicu "Kontakt"
Telefoni
emailovi
itd.

Na stranici Kontakt predlazem formu sa poljima

Ime i Prezime
Email
Poruka

Slicna forma bi isla i na stranicu Guestbook, s tim sto bi ispod forme bile izlistane (sa nase strane odobrene :) ) poruke.


ako mislite da bi trebalo jos nesto dodati na te stranice, samo napisite...
  • 0
.

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 01:19 PM

Meni daj taj engleski deo...
  • 0

#13 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 01:38 PM

Da li postoji mogućnost da u Kontaktima bude i opcija za uplatu donacija bilo preko Draganovog tekućeg računa, bilo preko PayPala (na nečije ime iz inostranstva)?

Pričala sam o tome s Draganom a povodom 12.000 potpisa koje je sakupio u ime podrške - da smo svi koji smo se potpisali dali samo po 50 dinara, imao bi preko potreban novac i put bi mu, makar s materijalne strane, bio lakši.
  • 0

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 01:50 PM

Pohvale za ideju o sajtu i sve sto ulazi u tu pricu. =D> I meni je palo napamet, neka online opcija za doniranje i sl. Dovoljno je i malo...A mnogo nas, sa pomalo, znacice mu itekako. O:)
  • 0

#15 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 02:15 PM

Meni daj taj engleski deo...


OK, cim dobijem srpski deo.

Da li postoji mogućnost da u Kontaktima bude i opcija za uplatu donacija bilo preko Draganovog tekućeg računa, bilo preko PayPala (na nečije ime iz inostranstva)?
Pričala sam o tome s Draganom a povodom 12.000 potpisa koje je sakupio u ime podrške - da smo svi koji smo se potpisali dali samo po 50 dinara, imao bi preko potreban novac i put bi mu, makar s materijalne strane, bio lakši.


Nisam do sada radio tako nesto, ali uvek postoji prvi put.

Vesti - News
Biografija - About
Galerija - Gallery
Knjiga gostiju - Guestbook
Kontakt - Contact
Sponzori - Sponzors
Donacije - Donate
… (dodati)


Pohvale za ideju o sajtu i sve sto ulazi u tu pricu. =D>


Mi ovaj sajt ustvari pravimo za nas... :mrgreen: Da imamo sta da citamo i gledamo
  • 0
.

#16 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 03:27 PM

Da bi ta stranica bila funkcionalna, on bi trebao s vremena na vreme, onoliko cesto koliko zeli (a ja bih voleo svaki dan) da postavlja vesti sa putovanja. Preduslov je, naravno, da ima pristup internetu.

Samo postavljanje vest ice mu biti omoguceno kroz poseban deo sajta, nazovimo ga “admin”, gde ce moci samo on (i mi kao logisticka podrska) da se uloguje I postavlja tekstove, podatke, slike itd..


Koliko sam razumela, Furtula nije planirao da usput koristi internet, osim kad bude gost u našim ambasadama i ponekad u gradovima. Možda bi Ciklo, kada se čuju, mogao da mu predloži "pešački" metod: da šalje SMS-ove (a mi da mu redovno uplaćujemo kredit, svako pomalo), od kojih bi se pravile vesti a sličice bi se u tom slučaju skidale sa neta, dok ne pošalje svoje.
  • 0

#17 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 04:10 PM

Koliko sam razumela, Furtula nije planirao da usput koristi internet, osim kad bude gost u našim ambasadama i ponekad u gradovima.


Dobra stvar je sto malo-malo pa neki grad. Ustvari, ne znam... Pitanje je kuda planira da ide.

Možda bi Ciklo, kada se čuju, mogao da mu predloži "pešački" metod: da šalje SMS-ove (a mi da mu redovno uplaćujemo kredit, svako pomalo), od kojih bi se pravile vesti a sličice bi se u tom slučaju skidale sa neta, dok ne pošalje svoje.


Ako njemu odgovara tako, nemam nista protiv. Zar nije u tom slucaju MMS bolje resenje? Posalje jednu sliku (ili vise) propratni text i ode na spavanje...

Ovo za slike te nisam bas najbolje razumeo. Kako mislis, "skidale sa neta". Govorimo o aktuelnim slikama za svaki dan (po mogucstvu) A kad ima vise, to moze da se ubaci u Galeriju.

:idea: Mislim da bi trebao svakodnevno da salje bar podatke sa GPS-a, start i end. Cak i ako ne salje nikakve vesti. Na taj nacin cemo tacno znati gde je i kako napreduje.

Mix se bolje razume u ovo. On je sa ovim vec radio i mozda bi najbolje bilo da on da predlog kako da to organizujemo.

Mix, koji podaci ti trebaju da bi mogao da napravis stazu (putanju) na Google map?
  • 0
.

#18 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 11 March 2010 - 05:47 PM

samo na brzaka, moram da izletim napolje...

mislim da je najlakse staviti wordpress, ubaciti temu, srediti heder, ubaciti stranice i kako pristizu informacije pisati kratke tekstove.
  • 0

#19 pauza

pauza
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 646 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 March 2010 - 07:12 PM

Ovo za slike te nisam bas najbolje razumeo. Kako mislis, "skidale sa neta". Govorimo o aktuelnim slikama za svaki dan (po mogucstvu) A kad ima vise, to moze da se ubaci u Galeriju.


To sam mislila, a kad on svakog petnaestog ili ne znam kog dana pošalje aktuelne fotke, onda to da se ubaci.


:idea: Mislim da bi trebao svakodnevno da salje bar podatke sa GPS-a, start i end. Cak i ako ne salje nikakve vesti. Na taj nacin cemo tacno znati gde je i kako napreduje.


Nešto se ne sećam da je pominjao da ima GPS :confused:

Ali da ne nagađamo, zaista ga treba pozvati i sve saznati/razjasniti/dogovoriti. Ja mogu da se čujem sa Spasom, ali mislim da to treba da uradi Ciklo ili neko od vas koji ste i pokrenuli ovu sjajnu inicijativu.
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 March 2010 - 07:12 PM

Mix, koji podaci ti trebaju da bi mogao da napravis stazu (putanju) na Google map?


Samo trek iz GPSa, prebacim ga u gpx i lepi pravo u GE.

Doduše tu ima zavrzlama jer mora da nađe komp SA NEKIM GARMIN-ČITLJIVIM SOFTVEROM na koji će da skine trek jer se inžinjerski idioti iz garmina nisu setili da koriste memorijske kartice za skladištenje brda podataka kao ostatak sveta - a gde je komp tu su i poslate sličice i tri pasusa putopisa...

E SAD, mogao bi da šalje koordinate SMSom pa da lupam waypointe i evtl na osnovu njih crtam kuda je prošao, ako ne ide nekim levim i nevidljivim putevima. U najgorem slučaju biće to linija u stilu Iondijane Džonsa.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika