Jump to content


Fotografije

da li mogu sam da sastavim bike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
11 odgovora na ovu temu

#1 paksy

paksy
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 08:48 PM

Zdravo trazi vec duze vreme bike taman se odlucih za jedan a trebalo mi je dosta vremena za to verujte mi pala mi je jedna ideja iako nisam otkrio ko zna sta ali cini mi se da nije losa,naime procitao sam vecinu tema na ovom forumu dobio informacije koje nisam nigde dobio i vrlo sam zahvalan svim tim ljudima iako ih ne pozanjem,kako sto rekoh odlucih se za kupovinu jednog bicikla i pre neki dan sam bio da uzmem spd patike u planetbiku,tu mi je privuklo paznju pregrst novih delova narocito onih koji me zanimaju a to su menjaci, shifteri,kasete i tako dalje da vas ne gnjavim time,a to su bile komponente iz klase xtr i xt.Nisam ni znao da se tako kvalitetni delovi prodaju iznenadio sam se se da xt zadnji menjac kosta oko 50 evra,imaju i skoro sve delove cak sam naso i kvalitetne ramove,jedino nisam video hidrauliku.
I tako dodjoh do pitanja koje bih da vam postavim da li se isplati da sastavim nov bike od ovako kvalitetnih delova koji ce kostati malo vise ili da uzmem polovan,pozdrav
  • 0

#2 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 08:56 PM

Da će te koštati...HOĆE i to dosta!

Lično se vodim nekim načelom da kupim neki dobar, očuvan polovnjak, a onda ako mi se nešto ne sviđa na njemu zamenim i slično... Naravno, polovnjak ne neki rasturen...nego nešto malo voženo, očuvano.

Znam neke bajkere koji uživaju da kupuju deo po deo i to neke perverzne stvarčice, probrano, sastavljaju sami ili u užem društvu :mrgreen: . Rekao bih da to rade iz čistog meraka, a merak naravno košta :wink: i to dooosta!

Na tebi je...zavisi koliko je dubok novčanik.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 March 2010 - 09:08 PM

Znam neke bajkere koji uživaju da kupuju deo po deo i to neke perverzne stvarčice, probrano, sastavljaju sami ili u užem društvu :mrgreen:

Nekako sam se našao u ovome :mrgreen:
Skupo je onoliko koliko sebi dozvoliš :roll:
  • 0

#4 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 06 March 2010 - 09:12 PM

Nekako sam se našao u ovome :mrgreen:
Skupo je onoliko koliko sebi dozvoliš :roll:

:wink:

takav se s godinama postane :mrgreen:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#5 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 March 2010 - 09:35 PM

Materijalno se ne isplati sam sklapati bajs pored toliko ponuda na oglasima. Međutim ako sam sklopiš bajs bićeš više vezan za isti, naučićeš da sam održavaš isti, nećeš morati da ideš kod servisera (osim za neke specifične stvari) i uvek ćeš imati šta da radiš u slobodno vreme petljajući nešto na bajsu.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 March 2010 - 09:39 PM

Nebo je granica; ali recimo da za 800-1000 evra možeš vrlo dobar bajk da sklopiš.
Za te pare ćeš sigurno naći bolji (po delovima) polovnjak, ali to je neko sklopio umesto tebe :)

Samo odvagaj na kojim delovima ćeš mirne duše da se zadovoljiš nižom* klasom da bi negde drugde isterao najbolje što možeš da priuštiš.


* - relativan pojam; to što neki volan košta 60€ ne znači da je 3x bolji, lakši i robusniji od onog od 20€, itd.
  • 0

#7 devoni

devoni
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 348 posts

Postavljeno 07 March 2010 - 01:18 PM

ja godinama vozam neke dereglije i eto i mene postado fenser n2:smiley-happy120 n2:smiley-happy120 , počo moj prijatelj Lale(Bur) da sastavlja i za mene drumaša n2:vid20budalepw9 pazi kad nemerem dočekati da ga sklopi n:beg
  • 0
DEVONI

#8 paksy

paksy
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 07 March 2010 - 09:08 PM

hvala svima na odgovore razmislecu bar jos jednu nedelju i pogledacu jos malo po oglasima jel imate mozda preporuke za neki dobar sajt gde se mogu naci dobri polovnjaci ja obicno gledam na ciklonaut,pozdrav svima
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 March 2010 - 12:08 AM

Npr. http://www.serbiaout...bikeponuda.html
  • 0

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 March 2010 - 01:09 PM

Sve zavisi i gde kupujes delove, i dali u radnji bi dali dobar popust ako uzmes nekoliko stvarcica odjednom. Ali nema veceg meraka kada sam sklapas bajk deo po deo. Zivis za dan kada treba da odes u radnju i da ga montiras na bajk. Evo neka kaze Ziggy kako se oseca trenutno cekajuci delove :D
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 08 March 2010 - 02:21 PM

Ali nema veceg meraka kada sam sklapas bajk deo po deo


Amin. n:anim_32
  • 0

#12 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 08 March 2010 - 04:32 PM

Sem toga, najvise ces nauciti ako sam sklopis bajk... Sem toga, ako kupujes i stavljas nove delove (po mogucstvu po rasprodajama) imaces nove delove, za razliku od polovnjaka...
Drugim recima, ako mozes (finansijski i tehnicki) sastavljaj sam.
Ne zaboravi da ti za neke stvari ti trebaju specijalizovani alati - neki su jeftini i vredi ih kupiti, a neki, koji se retko koriste i skupi su - odes u servis, i zamolis ih da ti to namontiraju i das im neku kintu za to (ako uopste budu hteli da naplate)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika