Jump to content


Fotografije

Problem Sa Lulom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#21 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2010 - 12:33 PM

E to nisam znao,hvala na informaciji.Aj kazi bar da znam koliko max.zdravo za bajs da ima spacera.Da kod mene smanjim ako treba.Hvala unapred

Nemam kako da potkrepim ove moje izjave, ali sam 100% čitao na par strana da neki proizvođači (dal' šoljica ili viljušaka :mrgreen: ) ne preporučuju više od 3 spejsera između lule i šoljica, a ne više od 5 (ili 6) ukupno.
  • 0

#22 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 March 2010 - 12:37 PM

bem li ga,ako saznas neko informaciju javi,i dali ja bitno u mm ili broj komada spacera.HVALA U SVAKOM SLUCAJU
  • 0
puno znoja,malo krvi

#23 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 04 March 2010 - 01:30 PM

Ja sam dosad pravio kojekakve kombinacije, stavljao spejsere ispod i iznad lule, okretao lulu gore i dole, i kad sam nasao najbolji polozaj tako i ostavio. Sa starom viljuskom, bilo je dva ispod dva iznad, a sad su tri ispod. Ma rokni sve dole i nema da boli glava :mrgreen:
Ja sam video polarove modele nove izlozene sa po pet sest spejsera ispod lule.....
Nemoj se sekiras druze! :)
  • 0
B)

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 March 2010 - 01:33 PM

bem li ga,ako saznas neko informaciju javi,i dali ja bitno u mm ili broj komada spacera.HVALA U SVAKOM SLUCAJU

koliko ja znam nema veze koliki su spejseri jer je problematična veza između njih. Na mom bivšem, sada Vanessinom bajku, imam samo jedan spejser koji je uz to toliko tesan da se malo teže navuče na vrat vile :mrgreen:
rezultat, pored OS Thomson lule i karbonskog kormana, nikad kruće upravljanje :twisted:
  • 0

#25 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 04 March 2010 - 04:09 PM

bem li ga,ako saznas neko informaciju javi,i dali ja bitno u mm ili broj komada spacera.HVALA U SVAKOM SLUCAJU

U uputstvima koja su dosla sa mojim amortima je pisalo max. 30mm (nisu pisali koliko spacer-a). Moja preporuka bi bila - sto manje komada spacer-a - idealno jedan prave duzine. Nije to kriticno, samo povecavas sanse da se nesto malo mrdne, skripne, dok je sa manje spacera broj "spojeva" smanjen na minimum.

Vidjao sam ljude da voze i sa vise od 30mm spacera, ali ako je takva situacija, onda ti nesto verovatno ne odgovara - velicina rama, mozda geometrija rama, mozda treba da uzmes hi-rise korman, itd...
  • 0

#26 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 06 March 2010 - 05:40 PM

bem li ga,ako saznas neko informaciju javi,i dali ja bitno u mm ili broj komada spacera.HVALA U SVAKOM SLUCAJU

U uputstvima koja su dosla sa mojim amortima je pisalo max. 30mm (nisu pisali koliko spacer-a). Moja preporuka bi bila - sto manje komada spacer-a - idealno jedan prave duzine. Nije to kriticno, samo povecavas sanse da se nesto malo mrdne, skripne, dok je sa manje spacera broj "spojeva" smanjen na minimum.

Vidjao sam ljude da voze i sa vise od 30mm spacera, ali ako je takva situacija, onda ti nesto verovatno ne odgovara - velicina rama, mozda geometrija rama, mozda treba da uzmes hi-rise korman, itd...

Polozaj za voznju mi savrseno odgovara,ali kad sam menjao lulu ubacio sam jos dva spacera od 4mm posto u zrenjaninu nisam nasao jedan od 8mm.Sad ih ima ukupno 4,2 kom. od 4mm,1kom.od 10mm i 1 kom od 5mm,sto sve ukupno cini 23mm.Dali zbog toga moze da se desi neka havarija,e to me zanima. :?:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#27 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 08 March 2010 - 09:39 PM

bem li ga,ako saznas neko informaciju javi,i dali ja bitno u mm ili broj komada spacera.HVALA U SVAKOM SLUCAJU

U uputstvima koja su dosla sa mojim amortima je pisalo max. 30mm (nisu pisali koliko spacer-a). Moja preporuka bi bila - sto manje komada spacer-a - idealno jedan prave duzine. Nije to kriticno, samo povecavas sanse da se nesto malo mrdne, skripne, dok je sa manje spacera broj "spojeva" smanjen na minimum.

Vidjao sam ljude da voze i sa vise od 30mm spacera, ali ako je takva situacija, onda ti nesto verovatno ne odgovara - velicina rama, mozda geometrija rama, mozda treba da uzmes hi-rise korman, itd...

Polozaj za voznju mi savrseno odgovara,ali kad sam menjao lulu ubacio sam jos dva spacera od 4mm posto u zrenjaninu nisam nasao jedan od 8mm.Sad ih ima ukupno 4,2 kom. od 4mm,1kom.od 10mm i 1 kom od 5mm,sto sve ukupno cini 23mm.Dali zbog toga moze da se desi neka havarija,e to me zanima. :?:


Ne moze.
  • 0

#28 Digit

Digit
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 15 March 2010 - 02:20 PM

Kupio sam dva spejsera za svaki slucaj :)), jedan je od 8mm, a drugi je od 4mm.
Kada stavim u kombinaciji 10+8+4 i kada dotegnem gornji sraf luft gore iznosi 1mm
A kada stavim u kombinaciji 10+8+5 i kada dotegnem gore luft iznosi 2mm (logichno:))

Koliko bi bilo napametnije u mom slucaju da ostavim gore lufta 1mm ili 2mm ? :)
  • 0

#29 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 March 2010 - 02:38 PM

A kako znas koliko ti lufta ostane kada dotegnes sraf (nemas providnu kapicu)? Ja bih isao na sto manji luft (u tvom slucaju 1mm), ali samo ako si siguran da preostaje lufta. Drugim recima, da dotezanjem gornjeg srafa kapica nije vec dodirnula gornji deo vrata amorta i nasela na njega... Ako nisi siguran (da li preostaje luft), idi na 2 mm.
  • 0

#30 Digit

Digit
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 15 March 2010 - 02:56 PM

Prvo dotegnem gornji shraf zajedno sa kapircom, pa onda ona dva sastrane na luli i onda skinem gornji sraf zajedno sa kapicom i izmerim :)

Znaci 1mm ? :)
  • 0

#31 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 March 2010 - 07:35 AM

Da :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika