Jump to content


Fotografije

STA DA KUPIM? (biciklom na more)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
95 odgovora na ovu temu

#61 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 08 March 2010 - 05:24 PM

Kolica su prava stvar. =D>
  • 0

#62 Miodrag

Miodrag
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 10:04 AM

Verovatno si vec isplanirao rutu kojom ces da putujes, pa, ako bi hteo da je podelish sa nama? Veoma me interesuje kojim putem planiras da vozis.
  • 0

#63 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 March 2010 - 10:45 AM

Stvarno, nemoj ranac na leđa nikako... bolje probaj nešto ovako da napraviš:


Ovo ti treba dve cevi, tri armature, jedna stara vila i dvokilo pivo za loklanog zavarivača. Nego, kako se ovo ponaša van puta? Ono, kad se negde valja provući - razlokane staze i tako to. Lako je po širokom i ravnom.
  • 0

#64 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 11:59 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=14692
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#65 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 01:24 PM

Nion, prijatelju, moram te pohvaliti ovog puta! =D> n:anim_32
  • 0

#66 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 09 March 2010 - 02:04 PM

Nego, kako se ovo ponaša van puta? Ono, kad se negde valja provući - razlokane staze i tako to. Lako je po širokom i ravnom.


Ne znam, imam ideju da napravim ovo, samo kada me ne bude mrzelo. A verovatno se ne ponaša dobro po neravnom terenu. Treba isprobati...
  • 0

#67 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 09 March 2010 - 02:51 PM

Nion, prijatelju, moram te pohvaliti ovog puta! =D> n:anim_32


stole a bas ti hvala pa valjda sam nesto naucio "bar da citam " :") =D>
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#68 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2010 - 08:42 PM

pa nije losa ova ideja za kolica... samo misli da to na off roadu moze da bude ogroman problem.... mada... prvo sto mislim da bi smetalo jeste to sto deo koji je prikacen za bajs nije amortizujuci, i ne savija se pod nagibom, i zamisli sada da treba da predjes preko nekog uzvisenja od pola metra na off roadu, kako ces to uraditi sa 2,5 metra dugackim bajsem.... mora tu da postoji i neki amortizujuci zglob za to.... mislim da to nije lako napraviti kao sto izgleda.... mada ideja je za svaku pohvalu =D> :)
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika

#69 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 09 March 2010 - 11:13 PM

Pre svega, ako kreneš sa takvim sklopom na put, onda baš i nećeš ići po nekom zajebanom terenu, ali ok, slučaj može svašta naneti pred tebe. Drugo, ovaj ekstra točak ima i poseban QR koji mu omogućava rotaciju oko osovine točka gde je vezan... možda je i to moguće improvizovati, ali da ne bude da tvrdim da može... nisam još ništa od toga probao.
  • 0

#70 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 10 March 2010 - 12:02 AM

Evo i ja da se uključim jer eto prošlog avgusta sam išao sam do mora i stekao fino iskustvo :mrgreen:
Pa jedno po jedno...
500-600 evra za bike...hmmm da li već imaš bisage, šator, vreću i slično? Ako ne, računaj i to jer naravno sve ima svoju cenu. Naravno ako ćeš u neki motel ili šta god, onda pare u džep i ranac, (kao Gaja, čini mi se da je tako išao).

200km na dan...gamzzy dobro kaže..oko 100km na dan je uživancija! Zalim što ja nisam tako uradio. Ja sam vozio oko 200 na dan, manje-više...sa 25kg tereta (full oprema, šator, vreća, ma svašta!). Izabrao sma dobre pravce s malo saobraćaja.Više km ali ne misliš o kolima. Na debelom brdu tokom 23km uspona sam sreo 5 kola i 1 bus. Ali zato sam i dušu ispustio! Vozim dosta, baš dosta ali s 25kg tereta, 200km na dan, to je čisto nazovimo "samo uništavanje". Prva 3 dana na moru sam samo spavao :mrgreen:

Sve u svemu, moj predlog je:

100 do max 150km na dan,
okolni putevi,
stani, slikaj, uživaj, odmori, razmeni koju sa čičom koji te pita odakle si,
na vreme se smesti pre zalaska (ako kampuješ),
ponesi kremu za sunčanje (tokom vožnje će ti trebati),
prati prognozu pa izaberi datum (ja sam u Avgustu, extra vreme, na planinama ujutru hladno)
UŽIVAJ u toj vožnji jer ćeš se jakooooo dugo sećati tog podviga!
Ako još šta treba, pitaj, tu smo :wink:


DEBELO BRDO!
Sjajna stvar. Vraćao sam se letos sa Perućca tuda. Trebalo je pored Drine, ali nisam skrenuo dva puta levo nego jednom. I penjem se, vidim nešto ne valja, zaustavim neke momke u kolima iz supronog pravca da pitam, kažu bolje da se vratiš. Ma da, toliko se penjao, nema šanse, znam sa Venca, nije brdo beskonačno. Dođem do neke benzinske, prvo toplo mesto (zaborvih da kažem: juli, kiša, magla, spič), u magli, nepogrešivo, prevoj. Vruća kafa, preobuka (ide se nizbrdo), da platim, kaže konobarica: još 12 km do pevoja. Posle 5 km, opet mokar. Da ne dužim, 280 km do Novog Sada (zato što si glup i ne nosiš šator, jer ćeš stići pre nego ti zatreba). Nije ti to problem, 100-200-280 km. Problem je da ne kisneš, 3 kg si teži i na tu dužinu otpadne ti bulja. Ako je hladno, još više ti se spava. Ako pada kiša svetla su ti smešna. Prodavnice ili pumpe su ti na 30 km. Moj stav, što više,ali da možeš i sutra da nastaviš. Kad pređem 100, treba da se igram na livadi? Ribe kad se vratiš, ili kad stignaš tamo. Trasa, ibarska. Mi smo prašina na putu, neprimetni čak i ako ti je korman 44 cm. Ostalo je strah. Strah zajebeš. Na svakih koliko hoćeš, klopa, cuga, vazduh, lepak, mehaničar. Ako si krenuo da voziš, voziš. I pržiš npr 20 ph prosečno, šta si propustio, šta ne vidiš, a da ćeš sići da pipneš, e to da mi je videti. To jeste romantično ? Stvar afiniteta (uvek sam voleo da gledam safari i nikad nisam poželeo da odem tamo. Nosorog isere 2 tone mesečno, plus muve), draži sumi ispali susreti sa ljudima na putu. Ako kaniš u junu, ibarskom, oko 200 pd javi se, ja ću verovatno 9. 6.(daće Bog bez kiše. Još jednom, nema veze što si mokar, problem je što ti je hladno i što si teži).
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#71 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 10 March 2010 - 12:14 AM

Mixi =D> =D> =D>

kad smo kod opreme...kad sam krenuo sa mora...sretnem tipa na bajku. Pita me jel sam bikeom na moru, kazem da jesam i on kaze da je i on i tada bacim pogled na njegov bike, reakcije mi je bila :shock: :shock: :shock:

Tip na sebi ima šorc, majicu, rančić u koji mogu stati jos 2 takva sorca, 3 majice i možda 2 rezervne gume. Šator (par alu slamčica i neka krpica koja ih spaja) koji je žicom privezao za ram, peškir na kormanu. A bike...ako znate onu čeličanu "Peugeot" sa ogromno debelim cevima, što ima 25kg. Oprema neka Shimano SIS ili šta god je to bilo, felne alu prednja s jedim zidom, zadnja ona remerx visoka....Ja bih se s tim usudio možda do Obrenovca voziti!

Pitam ga jel odseo negde, sve se nadajući da ima još negde stvari. Kaže: "Ne, ovo je sve. Bio sam u Baru, sad sam u Petrovcu pa idem dalje..." Došao je Ibarskom magistralom, pa kanjonom, bez kacige, ičega! U onom čudu mislim da sam čuo da je došao iz Kragujevca! Svaka njemu čast!

Stoga, rekao bih da oprema nekom nije toliko potrebna, samo malo avanturističkog duha, malo blesavosti i ima godišnji koji se ne zaboravlja :mrgreen:

Mada mislim da je ovo bio primer neke donje krajnosti. Ipak treba glavu čuvati... :wink:


Da nemaš telefon od tog modela? On je definitivno iz mog ukusa. Unapred zahvalan.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#72 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 10 March 2010 - 12:25 AM

Imam i neki planinarski ranac za koji se bojim da ce mi biti prenatrpan ali to nije problem.


Pazi na težinu i veličinu ranca jer leđa umeju praviti gadne probleme kad preteraš. Ja sam na more išao bez ikakvog ranca, sve je bilo u bisagama. Koliko sam čitao o putnicima na dva točka, uglavnom preporučuju bez velike tečine na leđima...mada nije svakome prag umora isti...znaš samog sebe pa proceni. :wink:


Ništa na sebe!
Ceo teretprima bulja. Pa puta km, gadno.
Nosi samo biciklističku opremu, a od pamuka majicu i šorc i obavezno papuče. Šminku pošalji poštom ako ti treba. U biciklističoj planiraj i za hladno vreme ponešto. Možeš da se uklopiš u 6-7 kg.
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#73 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 10 March 2010 - 06:51 AM

Da nemaš telefon od tog modela? On je definitivno iz mog ukusa.


Nemam :roll: ne sećam se ni kako se zove, znam samo da je iz KG.
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#74 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 11 March 2010 - 04:39 PM

Da nemaš telefon od tog modela? On je definitivno iz mog ukusa.


Nemam :roll: ne sećam se ni kako se zove, znam samo da je iz KG.


Thanks!
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#75 alfa

alfa
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 06:35 PM

Svako ko se malo ozbiljnije bavi biciklizmom trebalo bi da se odveze do mora.Moj drugar i ja smo to obavili 2005.Tada sam imao 45god.a on nesto mladji.To je iskustvo koje se pamti za ceo zivot.Mi smo iz Kg i putovali smo tri dana 150-160km dnevno bez stvari,kinta mobilni rez. guma i cigare.Ima li smo momka koji nam je nosio stvari ali nije bio u pratnji (spavao je do podneva).Spavanje u motelima je 15-tak evra al ima tus koji ti je najpotrebniji posle celog dana.JEDINO SE cuvaj vozaca u B.POLJU koji trube ko ludi i ako nema nikog na putu.Mnogo je lep spust sa Crkvina kad pretices kolone automobila i traje nekih 50km.Ja sam vozio MTB KTM Ultra Sport sa slikovima 1,5 koje i danas vozim.Probali smo i kroz tunel ka Petrovcu al su nas vratili natrag.Samo napred potrebnije je srce nego bilo sta.SRECNO
  • 0

#76 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 11 March 2010 - 07:12 PM

potrebna je i kondicija
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#77 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 02 June 2010 - 10:41 PM

Da malo ozivim ovu temu, a vidim da je najsvezija sto se tice informacija za put na more.
Takodje planiram pomenut put, sa jos jednim ortakom.
Procitao sam sve vase postove i vidim da ima dosta razlicitih misljenja.
Nasa ideja je da za 5-6 dana prevalimo put iz BG-a do recimo Kotora (to jos nismo precizirali).
Moj glavi problem je shto imam race varijantu rama i ne mogu da stavim nikakve bisage niti normalnu korpu :(
Jedina korpa koju mogu da nakacim je ona shto ide na shticu i chija je nosivost do ~12kg.
Za istu sam nabavio Cytec torbicu, chija zapremina je oko 20ak litara (kao prosechan ranac)
Takodje planiram da nosim shator i vrecu za spavanje.
Napravio sam par fotki, koje cu sutra okaciti, kako bih vam docharao muku :)
Ortak je misljenja da uzmemo onu rikshu, kao shto ima da se iznajmi na Adi, ona u kojoj mame voze sitnu decu :) Ista ima i da se kupi u Capriolu, za 21.000dinara. Znam da je skupo i da za te pare moze da se nabavi polusolidan bajk, ali sutra ista stvar moze da posluzi da pravish drushtvo mamama na Adi :mrgreen:
Ona varijanta, shto je Grux spomenuo, je takodje jako cool, samo toga kod nas nema, tako da jedino da se napravi.
Cekamo da prestane ovaj potop, pa cemo da iznajmimo riksu i pravac na Avalu, da vidimo koliko je podnosljiva za uspone i koliko izdrzljva na spustu.
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#78 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 03 June 2010 - 05:14 AM

Ne komplikujte...Provereno može i pomenuta "korpa"...
DSC00036.jpg
  • 0

#79 bachaman

bachaman
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 03 June 2010 - 07:21 AM

Ne komplikujte...Provereno može i pomenuta "korpa"...


Po slici bih rekao da je to isti nosach kao i moj.
Evo kako to izgleda kod mene:
http://www.uzelipapo...ic=DSCN0051.JPG
http://www.uzelipapo...ic=DSCN0051.JPG
Ali ne bih rekao da na njega moze da stane vishe od 10-12, max 15kg.(kao shto i specifikacija kaze)
S obzirom da se nigde ne oslanja, kao kod klasichnih nosacha, vec je samo okachen na sthicnu,
ne uliva mi poverenje.
@pochetnik : Ova fotka koju si poslao je bash to stho zelim da izvedem, ali kao shto rekoh, nesigurno mi deluje. Ako si ishao na more, preko brda i dolina, kako ti se pokazalo na oshtrijim spustevima i krivinama? Koliko si odprilike kg natovario u bisage?
  • 0
БаћАман
http://www.dzirafa.info

#80 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 03 June 2010 - 12:38 PM

gde ima da se nadju to nosaci i koliko kostaju?
  • 0
Posted Image




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika