Jump to content


Fotografije

Scott Aspect 50 - 55 ili nesto drugo ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#1 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 February 2010 - 08:20 PM

Pozdrav svima,

Odlucio sam se da se malo aktiviram i da kupim neki uslovno receno ozbiljniji bajk.
Kes imam ali kako se ne razumem previse nisam mislio da za pocetak "puknem" previse para, vec da potrosim nekih 300-400e ali da imam solidnu osnovu za upgrade, jer cu valjda usput i da naucim nesto o opremi.

Imajuci to u vidu za oko mi je zapao:
http://www.scott-spo... ... pect_50_55

(Razlika u ceni u planetbike-u je nekih 60tak eur, a koliko sam ja uspeo da vidim razlika je samo u kocnicama)

Ono sto me zanima jeste sve u svemu kakav je ovaj bike, vredi li te pare (28.665 za (50), odnosno 34.200 za aspect 55) i da li kupovinom istog imam prihvatljiv bajk za voznju po gradu, i ajde da kazemo malo agresivniji downhill (mada nisam, skroz siguran da sam izabrao adekvatnu kombinaciju reci :P )

Visina 183 cm, a tezina 75kg, u skladu sa tim nalazim da mi neki 19,20" ram odgovara ali me te velicine X,XL po malo bune kada je scott u pitanju, a ne bih da se zajebem.

Ono sto znam da ne zelim trenutno jeste capriolo (iako ne sumnjam da je kvalitet kod nekih modela skroz ok).

Polovno ? Pa moze u koliko bih pronasao nekog ko se stvarno razume u delove i ko ce da mi kaze iskreno da li je to polovno ok, jer ja licno pojma nemam, skroz sam zelen na tom polju...

Bitno mi je da kao sto sam vec napomenuo imam ok bajk kojim mogu postepeno da "budzim" u skladu sa potrebama koje budem imao.

Svi predolozi su dobrodosli!
  • 0

#2 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 February 2010 - 08:30 PM

Licno mislim da je mnogo bolje da pricekas malo i da pokusas da nadjes neki "polovan bajk" za te pare,ili da postepeno uz konsultacije sa clanovima foruma pocnes da gradis taj tvoj bajk.Za mene licno je mnogo bolje da izdvojis tu sumu novca za bajk sa nekom (primer) XT 2007 opremom a za te pare ces naci sigurno nesto u tom rangu i siguran sam da bi se taj (opet kazem) "polovan" bajk pokazao 100 puta bolje od kupljenog iz prodavnice...Samo sto bi jel trebao da sacekas da naidje ono pravo!!!
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 08:38 PM

Već postavljeno pitanje: šta tebi tačno znači "malo agresivniji downhill"?

Da li ti misliš da bez mnogo kočenja voziš negde

- kuda bi prošao automobil
- kuda bi prošao džip
- kuda bi prošao pešak
- kuda bi prošao planinar
- kuda niko ne bi prošao
- makar bio i lud?
  • 0

#4 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 February 2010 - 08:52 PM

@simalens

Hvala na odgovoru, to mi je jasno medjutim, kao sto sam vec rekao ne razumem se bas u opremu i stanje iste, a i vozi mi se :P

@mixitron

Rekao sam da mozda nisam izabrao prave termine, ali trudicu se da plasticno objasnim, bez skokova, sa dosta kocenja verovatno, brz spust (nadam se da je malo jasnije).

edit: nisam konstatovao drugi deo tvoje poruke, ali odgovor je u ovom slucaju dzip
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 08:59 PM

Dodao sam drugi deo da bude plastičnije. Tačan odgovor na to što si hteo da kažeš je XC :) DH bi bio negde pri kraju liste.

U principu, mogao bi i s onim da preživiš, ali ćeš na dobro očuvanom polovnjaku za te pare dobiti bolje/više nego iz radnje.
  • 0

#6 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 February 2010 - 09:16 PM

Ok, hvala na odgovoru, jasno mi je.

Po reviewima koje sam citao na netu za aspect 50 vazi da nije idealan bajk ali da je ok za pocetnika i da ima solidan upgrade potencijal kao i da mu je ram najjaca strana dok ga ovi tockovi usporavaju.

Ako se zadrzimo na novo, sta bi mogli da mi preporucite u ovom cenovnom rangu (znaci brend sada neke bude nebitan)?!

I pitanje da li je isplativije da uzmem taj aspect 55 sa disk kocnicama, ili da kupim aspect 50 i da na njega stavim neke bolje disk kocnice jer cini mi se za tih 60tak eur to mogu da uradim ?
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 09:24 PM

Za 60€ ne možeš da uzmeš BOLJE disk kočnice osim ako u startu ne dolazi s nekim OEM mehaničkim smećem (u kom slučaju možeš da staviš avid bb5, što je sasvim ok kočnica za lagani XC).

Pošto to ovde nije slučaj, trebao bi da uzmeš nable + $ za preplitanje točkova ili cele točkove za disk I disk kočnice i ne znam kojim maneverom to može da te košta samo 60€.
  • 0

#8 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 February 2010 - 09:30 PM

Slazem se sa Mixijem...Nece bas toliko jeftino da prodjes.Necu da ispadnem neki strucnjak ali bolje sacekaj neku bolju kombinaciju jer taj scott nece da pobegne sigurno. [-X
  • 0

#9 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 February 2010 - 09:32 PM

U troškove* sem samog bajsa uračunaj:
- kaciga - od 1000din
- rukavice (opciono) od 500din
- svetla (opciono) od 300din (kinezi)
- brzinomer (opciono) od 1000din
- šorc (opciono, ako voziš duže od 30ak km vrlo praktično) od 2.500din
- dres (opciono) od 2.500din
- spd pedale + patike (kažu najbolji/najkorisniji upgrade bajsa) od 6.000din


* cene su otprilike, samo za orijentaciju; ako sam nešto zaboravio neka me dopune :)

p.s. Ako već čoveku predlažete polovno, dajte lepo link oglasa i napišite "Uzmi ovo"; znam ja kako mi je bilo u maju prošle godine kad sam došao prvi put ovde na forum...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#10 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 February 2010 - 09:34 PM

Zaboravio sam da kazem...Siguran sam da ce ti svaki clan foruma izaci u susret oko nekih pitanja(u ovom slucaju oprema) i ne treba da strahujes da ces kupiti nesto sto ne valja jer te niko sigurno nece lose posavetovati...
  • 0

#11 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 February 2010 - 09:37 PM

Ok, moja greska onda, sto ce reci da je u tom slucaju aspect 55 bolja trgovina ?

Gledao sam na trangefrange :) i ima nekih polovnjaka koji deluju zanimljivo (KTM recimo).
Ali me za pocetak zanima razlika izmedju: acera, deore, dilivio, da li je dovoljno da pratim ono sto je na shimanovom sajtu, tj. XTR najbolji a non-series najlosiji :D ?

Ps.
I naravno vazi i dalje ovo u koliko nekom pane na pamet neki novi a bolji model za budzet koji sam naveo.
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 09:38 PM

Hm, možda onaj 29er što stoji kod Damira (ono je neki malecak ram kanda)?

http://ciklonaut.com...ngeFrange_2.htm pa oglas 362
  • 0

#13 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 February 2010 - 09:41 PM

@Darkman

Za opremu naravno...

A i sto se tice tog linka bilo bi super :)

@simalens

Da to mi je savrseno jasno, samo sto ja nisam bas kompetentan da kazem u kakvom je stanju oprema koja je na bajsu iako cu uz vasu pomoc i ostale resurse na netu skapirati sta je bolje kad je nova oprema u pitanju :D

@mixitron

Daj mi link molim te, da vidim o cemu se radi jer mi ovako nista ne znaci :)

edit vidim link (ps. bas ste aktivni ovde :P)
  • 0

#14 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 27 February 2010 - 09:42 PM

U troškove* sem samog bajsa uračunaj:
- kaciga - od 1000din
- rukavice (opciono) od 500din
- svetla (opciono) od 300din (kinezi)
- brzinomer (opciono) od 1000din
- šorc (opciono, ako voziš duže od 30ak km vrlo praktično) od 2.500din
- dres (opciono) od 2.500din
- spd pedale + patike (kažu najbolji/najkorisniji upgrade bajsa) od 6.000din


* cene su otprilike, samo za orijentaciju; ako sam nešto zaboravio neka me dopune :)

p.s. Ako već čoveku predlažete polovno, dajte lepo link oglasa i napišite "Uzmi ovo"; znam ja kako mi je bilo u maju prošle godine kad sam došao prvi put ovde na forum...


Covek reko da ce voziti u pocetku rekreativno tako da mu vecina opreme nece odmah trebati(ali =D> sto si ga podsetio)..a za link ce to najbolje stole.Evo ja ne promovisem svoj bajk sada ali na njemu je XT/XTR za 2007 sa Skarebovim amortom,Crossland tockovima,Dynamics ram i barem ja mislim da takav bajk ili slican njemu moze da se uzme za te pare a to je daleko bolje od pomenutog scott-a.
  • 0

#15 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 February 2010 - 09:44 PM

Hm, možda onaj 29er kod Damira?

"kod Damira" bi bilo na ovom linku?

Za Shimano - da, kako su oni poredali tako je :) Moje mišljenje je da tebi za rekreativnu vožnju ne treba jače od Deore...

Edit:
Videh Mixijev edit :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 09:45 PM

Gledam sad stanje na CN. Poučan trenutak za analizu stanja - sve što valja za tražene pare je prodato.

PS kod Damira ima lepih stvari: http://www.serbiaout...bikeponuda.html

Onaj KTM recimo, prvi odozgo, OK je cena a imaš, što kažeš, osnovu... s Damirom bi verovatno mogao da se dogovoriš i oko sitnih izmena na bajku, pošto ga očigledno još sklapa :)
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 09:58 PM

Moje mišljenje je da tebi za rekreativnu vožnju ne treba jače od Deore...

Attached Thumbnails

  • matorigt.jpg

  • 0

#18 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 27 February 2010 - 10:00 PM

Ovaj bike koji ste mi predlozili ima Sram shiftere to je kapiram bolje od shimanovih "srednjih" modela ?
Tockovi su ogromni i deluju mi malo ne srazmerno u odnosu na ram :)
Takodje na sajtu pise da je ram M velicina sto ce reci da mi to ne odgovara...

Jos neke ideje/korekcije mozda ?

Ps.
Dobro bi bilo da u slucaju da uzimam polovan bike prodavac bude u Bg-u tako da bickil odmah mogu da odvezem do gajbe :D

Edit: vidim 2 nove poruke, ovu drugu i ne kapiram a sto se tice prve pogledao sam ponudu i odmah mi se dopao taj KTM inace ali i ovaj Specialized Hardrock
  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 February 2010 - 10:12 PM

Bajk na slici nema ništa jače od Deore opreme na sebi a primetićeš da nema ni amort. Primetićeš i da je verovatno težak kao dva 'extra!!!' bicikla s tim bisagama.

:arrow: il si n:character0022 il si n2:5525 (isto govori i ono o svijetlom oružju i nogami u junaka...)
  • 0

#20 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 February 2010 - 10:20 PM

Ovaj bike koji ste mi predlozili ima Sram shiftere to je kapiram bolje od shimanovih "srednjih" modela ?
Tockovi su ogromni i deluju mi malo ne srazmerno u odnosu na ram :)
Takodje na sajtu pise da je ram M velicina sto ce reci da mi to ne odgovara...

Jos neke ideje/korekcije mozda ?

Ps.
Dobro bi bilo da u slucaju da uzimam polovan bike prodavac bude u Bg-u tako da bickil odmah mogu da odvezem do gajbe :D

Edit: vidim 2 nove poruke, ovu drugu i ne kapiram a sto se tice prve pogledao sam ponudu i odmah mi se dopao taj KTM inace ali i ovaj Specialized Hardrock


Sram ima drugi sistem označavanja; kod njih je x.3 najslabije, pa x.4, x.5, x.7, x.9, x.0, pa sad ima i nešto novije/skuplje...

Točkovi su ogromni zato što su 29" naspram klasičnih MTB 26" .

To što je ram M, ili 21" ili nešto treće ne mora da znači da ti neće odgovarati - različiti proizvođači imaju različite geometrije ramova (meni je na 182cm mali 21" ram - capriolo cobra).

I meni se sviđa onaj KTM kod Damira, prvi na spisku. Zvrcni čoveka pa vidi, pitaj; i za visinu/veličinu i ostalo šta te interesuje...

Edit:
Mislim da bi ti Specialized Hardrock bio prevelik; ali opet kažem, zvrcni pa pitaj ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika