Jump to content


Fotografije
- - - - -

Savet


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 DeineLakaien

DeineLakaien
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 29 April 2007 - 08:04 PM

pozdrav svima.
nisam na "ti" sa markama i mtb-ovima.
ovih dana sam obilazio radnje i trenutno se dvoumim izmedju
capriolo veranus-a (pretpostavljam da ga znate sa capriolovog sajta ~15000) i apolon marlin-a (http://www.marktplaz... ... 010401.php ~17000).
sajt je na holandskom, a i da je na engleskom/srpskom ne bi mi mnogo znacilo :)

ima li bitnijih razloga za izbor jednog od ova dva. jasno mi je da su ovo niskobudzetni bajsevi. meni treba da posluze za rekreativnu voznju (razmrdavanje malerozno zeznutog kolena na skijanju) i eventualno do 20 km 3X nedeljno :).

ako ovi bajsevi iz nekog razloga nisu preporucljivi imate li neki savet? (budzet do 300 evra)

Pozdrav

PS: ja sam 190 i 105kg pa me zanima da li me apolon marlin moze izdrzati i da li da trazim ram 23" ili su ok i 19"/21"
  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 May 2007 - 03:40 PM

Tu ti je to, mada su ovog drugog sklopili stranci pa mi je miliji na oko. :)

Uobičajena preporuka - vidi ima li šta polovno iz uvoza za te pare.

Ako 'razmrdavaš' koleno, preporučujem ti da navratiš na ciklonaut.com i tamo u čekićari pročitaš tekst o kadenci, stepenima prenosa... bicikl može veoma efikasno da samelje kolena ako nepravilno okrećeš te kurble/pedale.
  • 0

#3 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 21 May 2007 - 09:53 AM

Na kraju za koji si se odlucio ?

Meni je isto u planu neki bajs max 250- 300 e . E sad polovne ne bih uzimao, mozda gresim , ali ne znam .

Prvo sam mislio na Capriolo Monitor, pa sada vidim i temu za Meridu , samo ne znam kakvi su ti bajsevi i koliko se krece njihova cena kod nas ?

Ja imam 196cm i 90 kg . Zadnje 2-3 nedelje sam vozio moj drndavi bajs max do 2 h, ali ne smem sad vise da povecavam, jer ne bih da se povredim.
  • 0
.

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 May 2007 - 09:57 PM

E sad polovne ne bih uzimao, mozda gresim , ali ne znam .


...ovaj, silno, sinak :D

A kako bi se to povredio na preko dva sata vožnje? Pada mi na pamet da se plašiš da ti se bicikl ne raspadne u vožnji, ali to je preterano.


E, samo jedna napomena - to što drži ostale delove na okupu, na čemu piše ime proizvođača, ono po čemu kažete da je "to taj bicikl" - to je ram. Važan deo bicikla, ali ne i najbitniji. Ako se ne radi o nekom ekstremnom kršu od rama (capriolo i liga pijačara do 70E nov) delovi na njemu su mnbogo bitniji - amortizer, točkovi, kočnice, pogon, sistem za menjanje brzina.

Džaba fensi ram sa krš i krš++ opremom - a naši skuplji (novi, iz radnje) bicikli su po pravilu takvi.
  • 0

#5 trkac

trkac
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 22 May 2007 - 04:26 AM

A kako bi se to povredio na preko dva sata vožnje? Pada mi na pamet da se plašiš da ti se bicikl ne raspadne u vožnji, ali to je preterano.


Sto se tice raspadanja, pa ne bi me zacudilo :lol:

A razlog zasto ne bih da vozim vise od 2h ovim bajsom jer mi ram bas nije odgovarajuci, treba mi veci ram, jer sam visok 196cm.

A za polovne bajsove, kako sam i rekao verovatno gresim... a gde se oni mogu pogledati sem onih koji se pojavljuju u oglasima , posto sam ja 200km od BG i ne vezano za nov/polovan kako da izaberem pravi posto se ne razumem sta valja, a sta ne , kako da znam sta je dobro na bajsu ...
  • 0
.

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 May 2007 - 07:14 AM

Nije Bg centar sveta. Pogledaj oglase ovde, pogledaj na ciklonautu, videćeš da i drugi gradovi imaju svoje ljude - a često su i jeftiniji. Ono, malo mejl, malo telefoni... Elem, osim po oglasima, obično se kreću po bicikl servisima. Znači, bardan, ja bih kupio neki malo bolji polovan bicikl, jel' imate ili znate gde ima.

Što se tiče toga šta valja i kako prepoznati šta je zdrndano, pričano je o tome sto puta. Prekopaj malo ovaj forum, malo onaj drugi, na freebikingu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika