Jump to content


Fotografije
- - - - -

NBg - Avala, al' za malo :oops:


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#1 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 23 February 2010 - 02:33 PM

Već par dana Mixi i ja se dogovaramo za neku vožnjicu; živimo blizu jedan drugog, već smo se upoznali na pivu, itd. Napokon nam se poklope slobodni termini za danas, ujutro. Plan: idemo na Avalu. Ja nikad nisam bio gore, Mixi jeste (a i zna put, za razliku od mene :D); dan savršen. Svratićemo usput do centra grada, pa dalje ka Avali. Da ne zaboravim, ovo je moja prva vožnja u ovoj godini (ne računam onih 5km po ledu i snegu prosečnom brzinom 10kmh ;) ).

I tako, malo po malo, brzo mi stigosmo do ekonomskog faxa; treba sad odatle uzbrdo Kameničkom do Narodnog Fronta (sad se zove Kraljice Natalije) - to je ona strma ulica, sa kaldrmom, prolazi pored Filološke gimnazije i pored pijace na Zelenom vencu. Još pre brda, ja mudro prebacim na 1-3 kombinaciju, znam koje su mi mogućnosti (khm, mislio sam da znam). Na trećini prvog dela brda 2-1, na drugoj trećini 1-1 - lakše od toga ne može :), Dolazimo do raskrsnice, na uglu pijace i Filološke. "Mixiii, hoćemo pauzu ovde?"
"Ma ne bre, ajd gore na vrhu."
Pa dobro... disanje je prestalo da radi normalno još pre pola brda, ali idemo napred, mogu ja to! I stvarno odvozam(o) do gore. Stajemo na uglu Kameničke i Narodnog fronta. Noge klecaju, disanje prebrzo. U glavi počinje da bubnji; bolje ja da malo čučnem. Čučim i držim se za stubić, bubnji sve jače, počinju male, malecke tačkice pred očima... ali malo mi je bolje. Idemo dalje; ja ustajem, hvatam se za bajs, Mixi kreće; moje male tačkice odjednom porastoše, u glavi već Tam-Tam bubnjevi, ravnoteža se gubi - nazad u čučanj. Zovem Mixija na mob, on se vraća; ja se raspadam, sedam na ivičnjak. Taksisti preko puta me gledaju, Mixi me gleda, prolaznici me gledaju. Koji me moj gledaju, ne izgledam valjda toliko loše? :D Pogledam ka Mixiju, ne vidim ga; samo gomila crnih tačkica tamo gde je on bio malopre.
"Mixi, ja te ne vidi... aoouueeeouuaaaaaeeooo... aaauuooooeee"
Jezik zapliće, sad nit vidim, nit mogu da kažem nešto, potpuni raspad... on mi (ponovo) dade vodu, malo se ispljsukah po licu... polako počinje da mi se vraća organizam u "normalu"... sedeo sam ja tu dobrih 20min; pa još 10-15min na klupicama gore, kad se odatle krene uz brdo ka hotelu Moskva (do gore sam jedva dogurao bajs).

Posle toga mi je bilo bolje; sedeo sam još 15min u Knezu; pa odatle samo nizbrdo, do Profe, na Dorćol, NBg, hotel Jugoslavija, stari Merkator, Deveta gimnazija (tu nas Dino sačeka); pa sa njim do Ostružnice. Khm, put Ostružnice :D Kad smo izašli na Savski kej, kod Piramide, tu sam tako onemoćao da sam jedva držao 22-23 u zavetrini :) Do Galovice, pauza za slikanje; i ja lepo okrenem nazad kući, tempom 17kmh, okrećem i umirem...

Sve to je trajalo od 8:30 do 12:45, bar moj deo putešestvija, sa pređenih 43km. 2 čoko bonžite, napolitanka i 2l vode (šećer i voda su me spasili, čini mi se). Eto, tako mi krenusmo na Avalu, a stigosmo do Trga, i to jedva :D

Naravoučenije svim rekreativcima van forme: vozite po ravnom prvi par stotina km, ne trebaju vam brda u životu ;)

Fotke malo kasnije, dok ih prebacim na komp, i uploadujem.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#2 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 23 February 2010 - 03:19 PM

Uvek se pozitivno iznenadim koliko kondicije imam za prvu voznju jer ocekujem da sam tad totalno zardjao ali kad se vratim kuci i prespavam sutra me malo zezaju upale i to tako prodje.Ove godine cu videteti kako se organizam ponasa ali toliko da prsnem(kao Darkman) nikad se nije desilo mada za sve postoji prvi put :wink: ...
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 February 2010 - 03:29 PM

Fotke! fotke!

Elem, dobro me ohladio - to obično ide, čoveku bude loše pa se popravi. Njemu je bilo loše pa sve gore, dok u jednom trenu nije ostao bez svesti, pulsa, pritiska, glasa... tu sam mislio da će da overi, na prljavom pločniku preko puta taksi stanice, neizuđćenih reči 'jebo me bicikl'.

Ipak, preživeo je.
  • 0

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 23 February 2010 - 03:47 PM

Ja nakon uspona, kad sam se već "oporavio" :D
http://www.cikloberz...hp?img=2934&t=n

Mixi kome je dosadilo da me čeka:
http://www.cikloberz...hp?img=2937&t=n

Odmorište:
http://www.cikloberz...hp?img=2936&t=n

Pa malo pranje jednog bajsa:
http://www.cikloberz...hp?img=2938&t=n

Mixijev bajk zamalo da potone :D
http://www.cikloberz...hp?img=2940&t=n

Tri junaka na okupu:
http://www.cikloberz...hp?img=2942&t=n


Ima još (sličnih) fotki, ali me zeza galerija, a i net...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 February 2010 - 04:30 PM

Dobro si prosao Dark :D nego mi je najzesce sto covek posle takve akcije sedne na bajk i otpedala u Galovicu :lol: pravi sportski duh =D> :mrgreen:
  • 0

#6 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 February 2010 - 04:41 PM

jaaaaaoooooo ne bajk u vodu #-o
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#7 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 February 2010 - 04:55 PM

A danas je i inače bio potpuno bolestan dan, pola ljudi koje sam sreo žalilo se na glavobolju ili su se vukli kao prebijeni. U svakom slučaju, srećan oporavak!
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#8 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 23 February 2010 - 05:21 PM

U svakom slučaju, srećan oporavak!

Hvala, već sad sam k'o nov!

Sve u svemu jedno iskustvo više; neće mi se ponoviti... :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#9 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 February 2010 - 05:23 PM

Darkman-e vreme je da update-ujes potpis :mrgreen: . I ja sam prosle godine imao par faza "pregorevanja". Mnogo se lakse desava kada vozis u (jačoj) grupi. Inace dobre fotke =D>
  • 0

#10 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 23 February 2010 - 05:40 PM

Mixi, pa jel se tako pere bicikla? ](*,)
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 23 February 2010 - 05:44 PM

Ili tako ili u kadu pa ukaki celo kupatilo :D

Inače, tekuća voda je fatalna za bicikl, a mulj, blato, bare i kiša nisu. :mrgreen:
  • 0

#12 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 23 February 2010 - 06:19 PM

Mislim da sam vas video danas kod galovice....... :D
  • 0

#13 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 23 February 2010 - 06:38 PM

Meni se pre par godna desilo da na ravnom, nakon samo 8 km počnem da bledim i drhtim, sav sam bio malaksao. To je bila posledica nedoručkovanja. Inače, ranije sam imao običaj da bas na tom mestu gde mi se to desilo stanem i doručkujem, 8km po ravnom nije ništa, pa da idem dalje. Tog put nije moglo, ali malo vode, pa malo hrane i slatkiša je rešilo problem i posle toga još 70km se odvozalo bez problema. Od tada ne idem na vožnju pre nego kod kuće pojedem nešto, bar malo.
  • 0

#14 armadillo

armadillo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 23 February 2010 - 07:51 PM

To mix ima neke eksperimentalne mentode pranja vec cistog bajsa :twisted: ja sam ko pi..a potopio samo vrhove tochkica...:)

A darkmen.. e to je loodo, chovek kolaborirao, kolaborator, izdajnik! [-X

Nego tamni, proveri da nisi malokrvan, pa onda jej shargarepu, cveklu, dzigericu i sve ostalo sto ne volis :) A za dva dana da sednes na bajs pa 30 km i onda sutra 35 i tako do nekih 50 dnevno...mora da prostruji krv! :)

Ajd uzdravlje i nemoj da te zmija ujede da kolaborirash ponovo! :twisted:
  • 0
Ako kanis pobijediti ne smijes izgubiti!

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 February 2010 - 09:09 PM

Au bre Darkmane, nemoj da nas plasis. Kakve si to seanse imao sa sedmim nebom? Dobro je da si ipak ostao pri zemlji. :o :-$

Dobro si prosao Dark :D nego mi je najzesce sto covek posle takve akcije sedne na bajk i otpedala u Galovicu :lol: pravi sportski duh =D> :mrgreen:


Vala bas. Ja bi odma na zelenjak, izjurio pola mase iz prepunog busa i rekao "teraj na kucnu adresu". :arrow: Aj', pa da si nam k'o nov za koji dan. n:anim_32 n:bicycle
  • 0

#16 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 24 February 2010 - 01:23 PM

Darko, kamenicka je prestrma za nekog ko nije u kondiciji. U stvari, strma je kako god okrenes. Nisam davno isao tom ulicom ali se secam da je napor popeti se i peske.
Drzi se ti jos neko vreme ravnice...

Pozdrav
  • 0
.

#17 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 24 February 2010 - 03:24 PM

imas pulsmetar?
  • 0

#18 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 24 February 2010 - 04:04 PM

imas pulsmetar?

Ja? Nemam... samo brzinomer, CatEye Velo 8.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#19 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2010 - 10:49 PM

Prva voznja pa na brdo, secam se takvih trenutaka.....divan osecaj sa mojom 12-23 :mrgreen:
Najvaznije je da si dobro prosao, ajd pa da se i vidimo uskoro u nekoj voznji, negde gde mozemo nase drumase da poteramo :wink:
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#20 driver

driver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 215 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2010 - 12:26 AM

ma prva voznja ove godine bila, bar meni, bila u sredu... na sat vremena... mislim da sam se malo preforsirao :))) heheh al neki inat me terao da se trkam sa jugicem :)) hehehhe tacnije ja vozim po putu, ne gledam brzinomer... a po prilicno sam se zaleteo... i cujem nesto brrrrrrrrrrr, brrrrr... a ono "nabudzeni" jugic ide pored mene.... i ja ne dam mu da me predje i to ti je.... :) i vidis lik otvara prozor i dere se " 50 brate.... 50 km/h!!" Ja na brzinomer... a onooo stvarno... 50 km/h na blagoj uzbrdici u 21oj :) heheh al sam ja lud za prvu voznju... ni sam ne znam kako sam to uspeo :) heheh zato sad butine ne osecam :)))) heheh zzzzz svim bajkerima... od meneeee... shckone
  • 0
Guram bajs pola sata, da bi vozio svega nekoliko sekundi!!!

TO JE PRAVI DOZIVLJAJ!!!
I LUDOST!!!! : )))


Postavljena slika
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika