Jump to content


Fotografije

roy carroll (road)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
195 odgovora na ovu temu

#1 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 12:25 AM

dakle evo i mog ljubimca :D naravno, devojka ljubomorna na njega tj. nju, al sta ces, verovatno je tako svima, zar ne?

dakle - Schwinn Fastback 18 (mislim da je 2007. generacija)... kupljen u integru u jagodini pocetkom jula prosle godine.

Nije budzen ni malo. i evo priznanja - ja se u delove uopste ne razumem... :( trudim se - ucim i polako dolazi to od sebe...

ova oprema mi trenutno odgovara, a kad budem bio poceo da nalazim zamerke - pa izdvojicu vec koji dinar za unapredjenja...

"lose stvari mog drumasa" (mada,ne zalim se) - pedale sa korpama (al sta cu drugo kad za look moram da kupim i tike i pedale i odose novci...), jos originalna schwinn traka za kormana i kineske led lampe...

polako se taloze pare pa cu da se nakanim i da kupim nesto uskoro...samo vi dajte predloge,ali znajte da morate malo detaljnije da mi objasnite n2:vid20budalepw9


a da... bajk ide odlicno,jos kad hvatam zavetrinu i idem nizbrdo - milina...

inace - imao sam problema sa organima reda prekoracivsi dozvoljenu brzinu... oni rekose 75 km/h, a meni pisalo 63 (sto je jos uvek prekoracenje,ali ne toliko) n2:smiley-char022 kerovi... nego, jel moguce to da mi ne radi lepo moj cateye brzinomer????

Attached Thumbnails

  • bike 003a.jpg
  • bike 016a.jpg
  • bike 009a.jpg
  • bike 012a.jpg

  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2010 - 12:36 AM

Velika je razlika u brzinama. Jesi li uneo obim svog točka ili si išao na predefinisanu vrednost iz brzinomera? Samo to mi pada na pamet. Kad poredim očitavanje brzine sa GPS i sa brzinomera, razlike idu do 1 km/h max. i verujem da to GPS greši.

Si razmišljao o SPD sistemu umesto o look-arama?
  • 0

#3 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2010 - 12:42 AM

Kako vozis sa onako podesenim sedistem :?: :|
  • 0

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 12:49 AM

Uf, ta pozicija sedista. #-o Pretpostavljam da ti nesto smeta u voznji, cim si ga tako montirao. Nije ni cudo, jer to sediste nije predvidjeno za drumasa. [-X Vise je za MTB i to za neku Trail/All Mountain konfiguraciju.
  • 0

#5 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 01:03 AM

Jesi li uneo obim svog točka ili si išao na predefinisanu vrednost iz brzinomera?


Jesam, i proverio par puta... ja se sve mislim da mi dole oko senzora nesto nije u redu... ?

Uf, ta pozicija sedista. #-o Pretpostavljam da ti nesto smeta u voznji, cim si ga tako montirao.


paaa, vise - manje... glavni problem je sto mi se sticna zavija unazad (ako razumes) pa ne mogu da izvucem sediste dovoljno napred... inace, mozda zbog tela, al meni je ovakva pozicija nekako MNOGO ugodna... agresivna pozicija, nekako godi...

a ranije dok je bilo podeseno kako je kupljeno morao sam da se istezem skroz da bih dohvatio korman,koji je btw, isto malo spusten u agressive style :wink:

i ta stvar...i to mi je bilo na listi za kupovinu - sediste...tacno! :wink:

Si razmišljao o SPD sistemu umesto o look-arama?


:? hmmm,eto moje neznanje...jos ne znam sta je to... :?
  • 0

#6 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 01:17 AM

Ispravljaj sediste da stoji ravno, ovo nema smisla (osima ako ne furas slomljene kukove ili nesto slicno)
sticna ti ima max 2cm "unazad" . Pravljenjem tobogana od sedista ne pravis agresivnu poziciju vec natovaras tezinu na ruke. Uzmi kracu lulu ako ti je korman daleko, mada koliko vidim na slici od nazad imas ti jos dosta mesta da ga pomeris unapred?
  • 0

#7 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 01:21 AM

glavni problem je sto mi se sticna zavija unazad (ako razumes)


Zato sto ti je sticna sa offset-om, 25mm verovatno (sto je neki standard za vecinu offset sticni).

pa ne mogu da izvucem sediste dovoljno napred


Olabavi srafic kojim stezes sediste i poguraj ga skroz ka napred (ima tu mesta, da sine kliznu ka napred).

inace, mozda zbog tela, al meni je ovakva pozicija nekako MNOGO ugodna...


Ovo ukazuje na jednu boljku. Veliki ram. Preciznije, duzina rama ti ne odgovara. U resavanju problema bi jos eventualno mogla pomoci kraca lula.

Edit: Marko me pretece. :)
  • 0

#8 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2010 - 02:33 AM

Lep biciklic =D>
Daj fotke sa druge strane,gde se vidi "group set".
1.Pedale.Uz biciklo sam dobio KEO(look sistem)pedale i posto su mi bile nepoznanica razmisljao sam da li da ih prodam i uzmem meni poznate SPD,posle konsultacije sa Markom(hvala man)odlucio sam da ih zadrzim i probam kakv je osecaj pedalati sa njima.Osecaj je n:happy0045 n:kolce ,velika gazna povrsina,cvrsto drze nogu,nema osecaja "eksera" pod nogama,...preporuka kao kuca sa moje strane.Kao privremeno resenje uzmi neke ALU,sa plasticnim nije "zdravo" ici na jake uspone.
2.Sediste.Ne garantuje ti udobnost kolicinom novca izdvojenih za kupovinu(mozda ce ti vise odgovarati sediste od 20 nego od 200 eura),ako mozes probaj sediste pre kupovine.
3.Lula.Bice ti udobnija voznja sa kracom lulom ali je pitanje koliko udobna moze biti ako ti je ram preveliki.

Lanac.Odrzavaj ga cistim(kao isve ostalo na biciklu),lepse ce izgledati,prijatnija ce ti biti voznja(ne krcka,lako se salta),duze ce trajati delovi ako ih odrzavas...

P.S.Sto se tice brzinomera:Pticije sivo-golubije plavo vole da zaokruzuju :mrgreen: ,nahvataj nekog kolegu pa uz zajednicki trening proveris rad brzinomera.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#9 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 February 2010 - 08:39 AM

ako sedište nije ravno ti ceo kliziš dole. gornja površina sedišta mora biti ravna sa podlogom po kojoj voziš.

@IONE
kakve ti sprinterice voziš kada imaš osećan eksera na spd-u?
crank bros su još (ako ne upola) manje od spd-a pa čak i na onim Shimano 021 sprintericama nema tog osećaja. a o dmt da ne govorim...
  • 0

#10 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 09:38 AM



evo, u najvecoj brzini uspeo sam da nadjem samo ovo...po tim standardima - meni je bajs taman...

lula definitivno jeste preduga,eto jos jedne zackoljice....ram je M velicine,tako da za moju visinu je to taman. i nemam slomljene kukove :wink:

hvala na savetima za ispravljanje sedista, verovatno hocu jos to da ispitam... mada, ne znam kako da vam objasnim, ali ja nit klizim nit svaljujem teret na ruke... nije ono toliko iskrivljeno koliko se cini...evo sad ga gledam... :| meni odgovara, ali - iskusniji kazu :D

oko sedista... meni se ono jos od pocetka nije svidjalo... hteo sam da uzmem neko tanje,al posto je bicikl toliko kostao trebalo mi je mnogo vremena da se novcano oporavim od njega :D verovatno cu prebaciti ovo na drugi bajs kad ovom budem kupio pristojno...

Zato sto ti je sticna sa offset-om, 25mm verovatno (sto je neki standard za vecinu offset sticni).

kako to sa offsetom? definition?

Lep biciklic =D>
Daj fotke sa druge strane,gde se vidi "group set".


bice bice, kad ga dovedem u red malo, bas kao tvoj savet :D nisam hteo da se brukam...
  • 0

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 10:31 AM

Zato sto ti je sticna sa offset-om, 25mm verovatno (sto je neki standard za vecinu offset sticni).

kako to sa offsetom? definition?


U odnosu na centar sticne, klampa za stezanje sedista je pomerana unazad (npr. 10, 15, 20mm). :wink:
  • 0

#12 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 10:51 AM

aha to...jeste...pomerena je unazad... nego,gledam sad,moje sedlo tj sediste je marke WTB - wildness trail bike... :? odem na sajt i vidim da oni uglavnom rade sedista za razne vrste bicikala i da nisu mnogo skocentrisani na road bicikle... tako da sam sad ipak za novo,a mozda i novu sticnu...naravno necu da preterujem sa cenama... :wink:
  • 0

#13 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 11:35 AM

Za ciklomaster, pod obavezno promeniti baterije, pošto je ovo kod
tebe klasičan primer poluistrošenih, pošto pretpostavljam da ih nisi ni menjao
otkad si kupio bajk.
Za pedale, moj ti je savet da uzmeš SPD sprinterice za MTB, da možeš da
hodaš, a da ti ne se ne haba pločica (spd), a što se tiče pedala, po meni su
najbolje spd za drumaš model SHIMANO A520, imaš ih u Planetu, gde se kače
u sredini a stopalo se oslanja na veću površinu (kao kod LOOK-a)

Attached Thumbnails

  • PD-A520R.JPG

  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#14 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 12:24 PM

za sedište-poslušaj Marka i Gamzzija... :|
  • 0

#15 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 01:04 PM

Za ciklomaster, pod obavezno promeniti baterije,


ciklomaster = ciklo kompjuter?
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 01:09 PM

Iliti brzinometar, zavisi kako ga krstis. n:bicycle \:D/
  • 0

#17 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 01:20 PM

pa to...kad je vec pomenuo baterije samo je jedno u pitanju...mada,sumnjam da su one u pitanju...ne znam tacno,al jos nisam ni 2000 presao...zar se to tako trosi?
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2010 - 01:29 PM

Teoretski... ali meni recimo stoji 3 godine baterija na MTB i još traje.
  • 0

#19 roy_carroll

roy_carroll
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 12 February 2010 - 02:09 PM

pa bas zato... ustvari pretpostavljam da si je ti vec jednom menjao?

moja ne daje znake slabljenja...jedino sto mi daje razlicite rezultate kad idem od jagodine do kragujevca... jednom kaze 40,drugi put 38, treci put 45... a uvek krecem od istog mesta i zavrsavam do istog...

mene jedino buni da nije lose postavljen senzor na tocku,jer on ako je postavljen isuvise visoko - brzina ce biti malo manja, a ako je postavljen blize centru - brzina ce biti veca...jel to tako ide mozda? mislim,meni je serviser postavljao to pa nisam mnogo zanovetao...
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2010 - 02:19 PM

Ne, te su baterije koje su došle u njima. Menjao sam jedan uređaj jer sam imao neki buđavi od tri evra koji je na kraju vrisnuo - a i on je trajao i trajao.

jer on ako je postavljen isuvise visoko - brzina ce biti malo manja, a ako je postavljen blize centru - brzina ce biti veca...


Nemoj da te čuje profesor fizike :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Senzor beleži obrtaje točka u jedinici vremena pa je v = (obim točka * broj reakcija senzora) / jedinica vremena. Nabla se okreće istom brzinom kao i felna, gde god ga staviš isto mu dođe.

Senzor i magnet bi idealno trebali da se mimoilaze na 1-2 mm i da je centar magneta u visini onog prstenastog udubljenja na senzoru. Proveri to i vidi jesu li kontakti čisti. Baterija nije skupa i najlakše je promeniti je. Ako i dalje zeza, garancija (ako je ima) ili novo soćokalo, a bateriju u rezervu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika