Jump to content


Fotografije

pomoć oko odabira bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 pavian

pavian
  • Members
  • 4 posts
  • Locationzagreb

Postavljeno 24 April 2007 - 01:03 PM

jel mi ko moze reci svoje misljenje biciklu HARO Extreme X1 LFP 6061
Alloy Frame w/Sealed Bearing Pivot w/5”-6” adjustable travel SR Suntour Duro D 130mm Travel Fork w/ 32mm Stanchion Tubes SRAM X.7 9-Speed Trigger Shifters Pivit Components

inace cijena mu je 6.000,00 Kn (850 eur), ali s nekim popustima bi ga uzeo za 4.800,00
---pa ak ima neko ko mi moze dat neki savjet... falaaaaa
------i treba mi da se spustam sa sljemena(zagreb) i slicnih brda..i ne..nisam profi :-P
[/img]

Attached Thumbnails

  • ex_x1.jpg

  • 0

#2 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 25 April 2007 - 06:26 AM

Ja krecem od pretpostavke da sada nisi profi, ali kako vreme bude prolazilo zeleces da skaces vise i duze.
Hajde da kazemo da si ram vec izabrao, 6 inci ram ajde i nije lose za neki laki freeride. Ali Duro i nije neka viljuska, takodje ovi mehanicki diskovi, a ni felne nisu neke.
Znaci to je ono na sta ces sigurno dati sledece pare kada ukapiras da ta oprema nece zadovoljiti tvoje potrebe kroz par meseci. A tada ce ovaj bicikl da izadje na vise od 1500 eura. Mozda je bolje da skupis pare odmah i puknes na neki jaci bajs.
Jer ti treba neki 66, ili drop off napred, neke 729 ili single track felne, barem Hayes nine kocnice.

Ali posto je novac uvek presudan, mozda je OK posto ces i popust dobiti.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#3 pavian

pavian
  • Members
  • 4 posts
  • Locationzagreb

Postavljeno 25 April 2007 - 07:41 AM

Ja krecem od pretpostavke da sada nisi profi, ali kako vreme bude prolazilo zeleces da skaces vise i duze.
Hajde da kazemo da si ram vec izabrao, 6 inci ram ajde i nije lose za neki laki freeride. Ali Duro i nije neka viljuska, takodje ovi mehanicki diskovi, a ni felne nisu neke.
Znaci to je ono na sta ces sigurno dati sledece pare kada ukapiras da ta oprema nece zadovoljiti tvoje potrebe kroz par meseci. A tada ce ovaj bicikl da izadje na vise od 1500 eura. Mozda je bolje da skupis pare odmah i puknes na neki jaci bajs.
Jer ti treba neki 66, ili drop off napred, neke 729 ili single track felne, barem Hayes nine kocnice.

Ali posto je novac uvek presudan, mozda je OK posto ces i popust dobiti.



hvala na savjetu!!! uglavnom mi svi kazu slicno ko i ti... kocnice, vilica... ali mislim da ce mi za pocetak ovo biti skroz ok bicikl, a kad ga malo razvozim, nabacit cu novu prednju suspenziju i eventualno promjeniti kocnice...to ce bit jos nekoliko stotina eura, ali onda ce bike zadovoljiti moje potrebe..a do tada sam na ovom...
---inace, nisam mogao cekati..jer se spremam kupiti bike vec neko vrijeme, tako da sam to jucer obavio i danas idem po njega :)))
Hvala na savjetima!!!
  • 0

#4 pavian

pavian
  • Members
  • 4 posts
  • Locationzagreb

Postavljeno 06 November 2007 - 12:45 PM

nisam kupio bas ovaj sa slike, nego X6

uglavnom sam zadovoljan, ali pod hitno trebam nove kočnice, novu vilju, skinuti jednu sajbu, staviti chainguide i onda se mogu dalje vozat dok ne skupim pare za neki pošteniji bajk... nadam se da budem do sljedece sezone :D
  • 0
fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.......

#5 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 06 November 2007 - 02:03 PM

Ma vazno je da sad ti imas sa cime divljati po planini, zar ne.
Samo cepaj . :wink:
  • 0

#6 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 28 January 2010 - 12:18 PM

Nisam hteo da otvaram novu temu , pa cu pitati evo ovde... Zelim da pocnem da vozim Downhill ali tu se javlja probelm sta kupiti , gde kupiti? Pa eto zamolio bi Vas ako bi moglo da mi date savet o tome gde da trazim biciklu (polovnu) da kupim.....? Unapred hvala
  • 0
MV

#7 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 29 January 2010 - 07:21 AM

Naravno prvo pogledas nasu berzu........i brzo shvatis da se sve proda istog dana kad izadje oglas (ako izadje jer toliko ljudi juri te bajkove da ne stignu ni 2 ruke da okrenu :mrgreen: )
Dakle, najbolje je da se povezes direktno sa nekim dilerom, i kazes mu sta te zanima i kazes da si spreman da platis. Das mu par modela koje bi hteo i molis boga da upadne neki, ali uglavnom ne upadne ni jedan po zelji vec upadne treci :| , a ti onda daj sta das samo da vozim DH.

Ako imas volje, mozes lako naci bajk u Hrvatskoj koji te zanima. Oni tamo vec imaju vise prodavnica pa menjaju bajkove cesto a gledaju da se otarase starog. Nije iskljuceno da neki od njihovih bajkera hoce doneti bajk do granice. Znaci prati http://www.dropbike.com

Mozes pogledati sta ima u Madjarskoj od novih ramova, pa polako sklapati (sto je najskuplje resenje), ali tad biras sta ti hoces da vozis.

A tu su i braca Makedonci sa RAM bajkovima, mozda imaju nesto na lageru, a mozda i neko od njih nesto prodaje polovno.

Sve ovo naravno ako imas minimum 1000e u keshu, a za ostalu opremu pricacemo kasnije :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#8 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 29 January 2010 - 06:19 PM

Ostala oprema ne treba, bar ne dok se prvi put posteno ne izlomis :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#9 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 29 January 2010 - 07:51 PM

Pare nisu problem para nema....:) izlomio sam se vec dobro....:)
da li bi mogao da me povezes sa nekim dilerima, ili tako nesto da me uputis kod kog da trazim, stvarno muku mucim oko toga.....
  • 0
MV

#10 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Postavljeno 30 January 2010 - 02:23 PM

Davanje adresa dilera je vec no-no tema :mrgreen:
O svemu tome preko PP
Cujemo se
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#11 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 30 January 2010 - 07:05 PM

Vojo, mudro zboris, ne moze tek tako idi tamo i tamo kod tog i tog... [-X
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika