Jump to content


Fotografije

Kikiriki, semenke ...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 29 January 2010 - 12:24 PM

Da li u ishrani koristite razne semenke? Pri tom ne mislim na grickalice.

Moja iskustva su pozitivna... Od kad ih koristim krvna slika mi je konstantno dobra i ne znam da li sam uobrazio ili ne, ali imam utisak kao da sam "puniji energije". (A i bolje zvizdim.)

Jednostavno, obozavam ih ... Naravno, tu su i ulja od svih tih semenki, laneno, bundevino, maslinovo, klica kukuruza, semenke grozdja. Drugim recima oil manijak. :) Medjutim, em su ulja skuplja em ne idu bas u sve...

Moj recept je sledeci.

200 gr Lanenih semenki
100 gr Golice
100 gr Susama
100 gr Suncokreta bez ljuske

Lan ima protekciju jer sam negde citao da je naj ... :)
Sve to kosta stotinak dinara a trajace vam u zavisnosti od toga koliko vam se svidi ...

E sad... Kazu da ljuska lana i susama mora da se smrvi da bi organizam mogao da iskoristi sve sto treba. Kad bi ih sve grickao, mogao bih da odgledam jedno 2 miliona utakmica... Zato sve to stavim u blender, sameljem i kasnije tu smesu (koja ukusom, zanimljivo, podseca na nesto izmedju mlevenih oraha i lesnika ili badema) najcesce ubacujem u jogurt, dve tri kafene kasicice pa jos malo, zajedno sa ovsenim pahuljicama (kao prvi i obavezan obrok). Dodajem to i u drugu hranu. Na primer, u pirinac. Moze i u torte i u hleb, u med ...

Ako neko zna jos neku semenku koja bi "legla" uz ovaj moj miks, nek napise. Bicu zahvalan. n:party0021
  • 0
.

#2 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 January 2010 - 01:00 PM

To ti je odlicno =D> . Ubaci u recept i badem, orahe... u principu sve sto mozes naci u prodavnici zdrave hrane, ali sve. Ne moze da skodi :) . Fora je da mesas sto vise stvari odjednom (sto i radis) i nema greske. Pogledaj bolje samo semenke od suncokreta. Moje iskustvo je da su mnogo stare i loseg kvaliteta.
  • 0

#3 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 02 February 2010 - 06:56 AM

Badem, lešnik, orasi, i slično za grickanje, a imam onu mašinu za pravljenje hleba. Uzmeš lepo kupiš heljdino, crno, kukuruzno brašno nabacaš semenki bundeve, lana, susama, ma šta god ti padne na pamet i kad se vratim s posla čeka me zdrav i topao hleb. Mnogo praktična stvarčica. Ne kupujem one otrove od hleba u pekarama.... :wink:
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#4 iizuzetan

iizuzetan
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 03 June 2010 - 11:39 AM

Pripazite neki ljudi su jako alergicni na semenke !!! Ako prvi put jedete onda u malim kolicinama da vidite reakciju. Neki cak i umiru ako unesu i gram semenke !!!
  • 0

#5 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 03 June 2010 - 02:37 PM

Negde sam citao nekada davno da na 100grama kikirikija ima 10 grama proteina...
  • 0
Potpis

#6 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 03 June 2010 - 04:10 PM

veoma interesantna kombinacija. evo cime se ja hranim.
http://www.cikloberz...&p=60306#p60306
  • 0
Posted Image




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika