Jump to content


Fotografije

Čekićanje u nabli


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 April 2007 - 08:26 AM

Prekjuče mi se javio zvuk kao da neko lupa čekićem negde u ram, brže, sporije, u intervalima, povremeno... Juče sam lokalizovao zadnju nablu kao izvor zvuka. Najviše se čulo 'na leru' - bez okretanja pedala.

Probao sam točak na luft, jok, nema. Malo sam ga otpuštao i pritezao, privremeno izolovao problem, onda je zveknulo još nekoliko puta, i stišalo se.

Namerio sam da sutra prošetam do servisa. Šta mogu da očekujem unutra? Rekao bih da se nešto pulverizovalo :(
  • 0

#2 milos

milos
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 22 April 2007 - 10:52 AM

E i ja imam isti problem na istom mestu, aperiodicno kuckanje u zadnjoj nabli, ali jos nista nisam gledao jer trenutno nemam alat da rasturim zadnji tocak, ali mi se cini kao da je otisao lezaj, tj kao da postoji lufta izmedju kuglica pa lupaju jedna o drugu.
  • 0

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 April 2007 - 05:52 PM

Danas sam opet zgrešio i vozio se, doduše poslom. Auuu, žrvanj. Cela ulica se okreće za mnom.
Lufta i dalje nema.
Sutra ipak u servis.
  • 0

#4 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 23 April 2007 - 01:18 PM

И шта би на крају? Шта каже чика мајстор?
  • 0

--


#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 May 2007 - 04:02 PM

Čika Profa (Terano) je rek'o da je riknuo konus i zamenio ga.

Sad sve radi kako treba, jedino se užasno čuje caktanje freehub-a kad ne vrtim pedale, dotegao ga valjda.

A, da - nije baš vratio osovinu u isti položaj (ili štagod već drugo) pa sam morao da preštelujem zadnji menjač. Malo je potrajalo, ali sad bar radi još bolje nego pre. Jedino još da se izorganizujem za neki x-gen napred... i normalan amort - napred i možda pozadi... ma još jedno 500 uloženih E i biće to divan bicikl :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika