Jump to content


Fotografije

Lekarski pregled


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 02:19 PM

Dali ima na forumu lekara da mi (nam) pojasni na krvnoj slici šta je šta? ...WBC,RBC,HGB,HCT,MCV,MCH,MCHC,PLT....
  • 0

#2 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 January 2010 - 02:28 PM

Možda nešto ovako...mada nisam čitao previše. Nadam se da će pomoći.

link
  • 0

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 January 2010 - 03:47 PM

Dali ima na forumu lekara da mi (nam) pojasni na krvnoj slici šta je šta? ...WBC,RBC,HGB,HCT,MCV,MCH,MCHC,PLT....

godine promiču i vrednosti postaju čudne ](*,)
  • 0

#4 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 04:53 PM

Dali ima na forumu lekara da mi (nam) pojasni na krvnoj slici šta je šta? ...WBC,RBC,HGB,HCT,MCV,MCH,MCHC,PLT....

godine promiču i vrednosti postaju čudne ](*,)

...meni kažeš??? #-o
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 21 January 2010 - 05:05 PM

Kada vec pominjemo godine ;). Iz licnog iskustva bih preproucio i pregled ultrazvukom kod interniste/urologa i sl. (ali dobrog), za svaki slucaj. Meni su godinama svi rezultati dobri pa su mi opet nasli nesto sto nikada ne bih pomislio da imam ](*,) .
  • 0
.

#6 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 23 January 2010 - 12:32 PM

Kada vec pominjemo godine ;). Iz licnog iskustva bih preproucio i pregled ultrazvukom kod interniste/urologa i sl. (ali dobrog), za svaki slucaj. Meni su godinama svi rezultati dobri pa su mi opet nasli nesto sto nikada ne bih pomislio da imam ](*,) .


bravo za koncetp posta!! jedna od najvaznijih stvari u medicini je 'umece citanja snimka'. ja sam pre dosta godina mucio muku sa desnim ramenom i densim kolenom, dok me prijatelj dokrot nije odveo kod naseg najboljeg 'citaca rendgenskog snimka'. covek je za pola minuta video ono sto nekoliko doktora pre njega nisu primetili, i kada smo jednom ustanovili sta je po sredi, vrlo lako smo to resili. jedan od vecih problema kod nas su nezainteresovani doktori opste prakse, oni su najbitnija karika, ako umeju dobro da citaju simptome i da slusaju pacijenta, neverovatno ce smanjiti maltret i ubrzati proces bilo koje vrste poremecaja ili lecenja!
link je sasvim jasan =D> hvala na istom!
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#7 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 02 April 2010 - 11:23 PM

Dali ima na forumu lekara da mi (nam) pojasni na krvnoj slici šta je šta? ...WBC,RBC,HGB,HCT,MCV,MCH,MCHC,PLT....


WBC - Wight blood cells

RBC - Red blood cells

HGB - Hemoglobin

HCT - Hematokrit

MCV - The average volume of the red cells

MCH - The average amount of hemoglobin per red blood cell

MCHC - The average concentration of hemoglobin in the cells

PLT - Platelets or thrombocytes

nadam se da sma pomogao, ako ne razumes, kazi da prevedem
  • 0
Posted Image

#8 Marcus

Marcus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 568 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 April 2010 - 12:11 AM

Kada vec pominjemo godine ;). Iz licnog iskustva bih preproucio i pregled ultrazvukom kod interniste/urologa i sl. (ali dobrog), za svaki slucaj. Meni su godinama svi rezultati dobri pa su mi opet nasli nesto sto nikada ne bih pomislio da imam ](*,) .


bravo za koncetp posta!! jedna od najvaznijih stvari u medicini je 'umece citanja snimka'. ja sam pre dosta godina mucio muku sa desnim ramenom i densim kolenom, dok me prijatelj dokrot nije odveo kod naseg najboljeg 'citaca rendgenskog snimka'. covek je za pola minuta video ono sto nekoliko doktora pre njega nisu primetili, i kada smo jednom ustanovili sta je po sredi, vrlo lako smo to resili. jedan od vecih problema kod nas su nezainteresovani doktori opste prakse, oni su najbitnija karika, ako umeju dobro da citaju simptome i da slusaju pacijenta, neverovatno ce smanjiti maltret i ubrzati proces bilo koje vrste poremecaja ili lecenja!
link je sasvim jasan =D> hvala na istom!


zanimljivo, kao da si mi opisao moje medicinsko stanje :mrgreen:
  • 0

I chill harder than you party. 


#9 dojca

dojca
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 06 April 2010 - 12:04 AM

Gde u Beogradu mogu da uradim sportski lekarski pregled, ili kako se već zove...? :)
I koliko to košta..?
Hvala :)
  • 0

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 06 April 2010 - 07:22 AM

Na Taš Majdanu. Zavod za Sport. Oko 400 dinara ako se dobro sećam.
Evo ti broj pa zakazi pregled: 011 324 51 15
  • 0

#11 dojca

dojca
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 06 April 2010 - 01:26 PM

Hvala! ;)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika