Jump to content


Fotografije

Mozete li da mi procenite ovu biciklu?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 December 2009 - 06:29 PM

Moze li neko da mi iskomentarise ovu biciklu (suspenzije, tockove, ram itd) i da je proceni?
Pogon mislim da je shimano Lx..... glave su xt ne znam koje tacno...




Unapred hvala!!!!

Attached Thumbnails

  • 30122009223.jpg
  • 30122009224.jpg
  • 30122009229.jpg
  • 30122009233.jpg
  • 30122009230.jpg

  • 0
MV

#2 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 30 December 2009 - 06:51 PM

GT XCR2000 - Ram je sa pocetka milenijuma (ili sa kraja prethodnog).
Na viljusci pise RS SID, sto je neko po svemu sudeci nalepio. Taj ram je pravljen za viljuske od 80mm (eventualno sme da primi 100mm, nisam siguran). A ovaj budz sa dual crown DH amortom... nemam reci. Time se preopterecuje ram, a geometrija postaje ocajna - nisu ga za to sigurno dizajnirali.
Ostalo manje-vise OK za nesto tog uzrasta, mehanicka disk kocnica napred, V-brake pozadi... Sa slika se bas i ne vidi u kakvom je stanju pogon, ali ako je iz doba rama, verovatno bas i nije u najboljoj formi...
Kada su ti bajkovi bili novi, kretali su se od 1300 fo preko 2000 tadasnjih dolara, u zavisnosti od opreme. A koliko vredi sada? Sa obzirom da je vozen sa tim amortom, ja ga ne bih ni pipnuo...
Ako je taj DH amort u dobrom stanju, mozda se ispostavi da vredi kao deo vise nego ceo bajk - samo treba prokuziti sta je to tacno... :mrgreen:
  • 0

#3 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 December 2009 - 07:17 PM

Puno ti hvala!


Ja hocu da uzmem neki FS ram sa DH vilom , do sada sam vozio hard tail ram, voleo bi da poscnem da vozim malo vise van puta i malo extrimnije, ustvari ja tako i vozim samo sam odlucio da promenim biciklu i da predjem na nesto bolje za tu vrstu voznje....Ne bi skroz uzimao dawnhil biciklu... Mozes li mi reci kome da se obratim i gde da pogledam za tako nesto?
Na kakav ram moze da se stavi DH vila , a da mu ne poremeti geometriju?
  • 0
MV

#4 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 December 2009 - 07:34 PM

Na viljusci pise RS SID, sto je neko po svemu sudeci nalepio. ....


:idea: to i jeste RS SID XL 99, iz 1999. - double crown verzija, ima hod od 100mm i teži 1.7 kila http://www.mtbtr.com...oads/1168Z4.JPG - slika RS SID XL :idea:

e sad za bajk ne znam šta da kažem, dosta je mator, sad sve zavisi od toga u kakvom je stanju, koliko je očuvan. Amort je naprimer, prava retkost 8) možda vredi više nego ostali delovi zajedno... i verovatno bi se još trebalo uložiti u njega da bi se moglo reći da je strava ( kočnice pre svega, pogon najverovatnije).

Najbolje bi bilo kad bi ga mogao da vidiš i provozaš pre nego što ga kupiš, onda bi znao u kakvom stanju su lanac/kaseta/šajbne i sve ostalo. :mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#5 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 December 2009 - 07:43 PM

Bajk je vozen , desko sto ga prodaje nije trenutno u Srbiji, tek treba da se cujemo za cenu ali opet necu da izvisim posto lepo kazete da je bijk mator... Kolika bi mogla da bude realna cena za bajk?
  • 0
MV

#6 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 December 2009 - 07:57 PM

oko 300 evra bi bio bajk...tripun sa foruma je prodao Konu stab isto dosta matoru za 500evra...ali je imao magura hidraulicne kocnice,race face pogon i td...sve u svemu imao je dosta bolju opremu nego taj bajk...ako ti se svidja ja nebi dao vise od 300 evra,ali opet nebi uzimao tako nesto...
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#7 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 30 December 2009 - 11:30 PM

Preporucite nesto.....:) .... Kolko para bi trebao da izdvoim za neki takav bajk, a da bude dobar?
Ja sam skupio negde oko 500 eura.... Dali je bolje da pogleam po inostranstvu( npr svajcerska).....Sad mi ide jedan prijatelj tamo pa bi ga zamolio da pogleda....Da ne znate koliko tamo kostaju bicikle?????
  • 0
MV

#8 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 01 January 2010 - 05:29 PM


Na viljusci pise RS SID, sto je neko po svemu sudeci nalepio. ....


:idea: to i jeste RS SID XL 99, iz 1999. - double crown verzija, ima hod od 100mm i teži 1.7 kila http://www.mtbtr.com...oads/1168Z4.JPG - slika RS SID XL :idea:


:shock: :shock: :shock: Hvala, hvala, svaki se dan nesto novo moze nauciti na forumu =D> :mrgreen:

miso, ipak je moje misljenje da je puno bolje da uzmes neku "sadasnju" single crown vilu od 130-160mm i odgovarajuci ram. Puno bolje cete sluziti nego ovaj GT na slici, pa makar bio i savrseno ocuvan...
  • 0

#9 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 01 January 2010 - 07:19 PM

Hvala na savetima , srecna nova godina svima!!!
  • 0
MV

#10 miso

miso
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationNis

Postavljeno 11 May 2010 - 02:54 PM

Imam jedno pitanje , trazim da kupim DH bajk i naso sam jednu KONU Stinky 2006 prilozena na slici

Kosta me 570 eura
sta misli te o toj kupovini.... Pocetnik sam u uvoj grani sporta to jest hocu da pocnem da se bavim, a nikako da nadjem biciklu... Sta mislite o ovome dali je cena odgovarajuca i dali je dobar bajk za pocetak?


Unapred hvala na odgovoru!
pozdrav

Attached Thumbnails

  • bike.jpg

  • 0
MV




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika