Jump to content


Photo

TEST: Scott Spark 30 / 2010


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Posted 23 December 2009 - 11:07 AM

Scott Spark 30 za 2010 godinu
  • 0

#2 StefanMD

StefanMD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 220 posts
  • LocationModricha, RS/BiH

Posted 23 December 2009 - 02:17 PM

Nema sta, bajk je perverzija, jedino je cijena ipak prilicno nepristupacna za nase uslove zivota i rada... :roll:
  • 0

#3 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Posted 23 December 2009 - 03:44 PM

Super tekst, zanimljiv i informativan, sve pohvale za Nikolu i Misu :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 23 December 2009 - 04:08 PM

Sve pohvale i od mene! =D> Volim da procitam testove koje radite, ali najomrazeniji deo mi je onaj na kraju, gde se spominje cena. :evil: n:fighting0028
  • 0

#5 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 23 December 2009 - 04:55 PM

Svaka cast za text i test Scott-a.Kako je cena ovog bicikla 3000e i napolju mogu reci da Planet i nije skup po pitanju ovog 'artikla'.Kad bi imao 3000e i morao da potrosim na Xc-Fs-karbonski bicikl ovaj model mi ne bi bio ni na kraj pameti jer je bezobrazno skup i to naravno samo zbog rama.Postoje mnoge masine koje za isti novac daju ram iste (ili za koji gram vece tezine) a ostale komponenete imaju bolje za 2 do 3klase.
Npr: http://www.canyon.co... ... tml?b=1776

Mislim da Planet pored Cannondale,Scott treba da izabere neku marku gde ce po pristupacnim cenama od npr 1000-1300e(900-1110e) da ponudi HT alu-full-XT(full-SLX) bicikl sa RS Rebom Race(SL).
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 23 December 2009 - 05:51 PM

Slazem se, ali nema nas ko da cuje. #-o

Izvinjavam se za off.

http://www.canyon.co... ... tml?b=1802

Sta ima normalno kod nas za 1000 jurca, u prodavnici? Nista!
  • 0

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 23 December 2009 - 10:24 PM

Ahhhhhhhhhh ti ameri bre. Znaci kod ovog bajka i ostalih ramova ostalih proizvodjaca se placa dizajnerski deo(tipa sredjivanje prave geometrije, pronalazak prave boje, testiranje itd itd) i dobijaju se nesto ''slabije'' komponente. To je slucaj sa Scott-om. Ali opet 3K eura za ovo. Ni na snu.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 predator22

predator22
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBeograd/LHS/22

Posted 24 December 2009 - 12:22 AM

Odlican tekst, moram da naglasim!
Sto se tice tog Sparka, imao sam priliku da ga probam, ali iskreno je ram veci nego sto je meni potrebno(L). S'toga sam samo seo na njega i skapirao da je to kamion, a ne bajs! :shock:
Iskreno mi se nije svideo na prvi pogled, previse je saren, kao da su ga dizajnirali klinci u osnovnoj skoli. Previse,previse, previse, belih delova,razbacnih po citavoj bicikli, bez imalo ukusa!
Cena je dobra obzirom da se radi o jednom od vodecih firmi u svetu! Pa RC ram je oko 2500 funti, a to je mnogoooo!!! Tako da ova varijanta 30 i nije toliko skupa.
Sto je Marko vec spomenu... za te pare moze da se nadje bajk sa boljom opremom ali nije to isto! Pa i Opel Calibra je ciganski Ferari, i ako nije Ferari!!!
Ja bi se ipak opredelio za neku drugu gotivniju varijantu. :mrgreen:
Ja ne preferiram Scott, imao sam Scott, vozio sam Scott i prodao sam Scott!
Ali smatram da je Spark posebna prica! :wink:
  • 0
Epic < 9800gr.
Postavljena slika

#9 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Posted 24 December 2009 - 08:44 AM

Sto je Marko vec spomenu... za te pare moze da se nadje bajk sa boljom opremom ali nije to isto! Pa i Opel Calibra je ciganski Ferari, i ako nije Ferari!!!


Mislim da Scott u biciklizmu ne odskace od drugih kao Ferrari u automobilizmu.Ovde ne govorim o razlici Ferrari-Opel ili Scott-Drossiger vec o razlici Scott-Canyon a za 3000e ima da se kupi mnogo bolje opremljen Specialized,Cannondale i ko zna koliko dokazanih marki bicikala sa Fs-karbonskim ramom i bar za 1 stepen visim nivoom opreme.
  • 0

#10 predator22

predator22
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBeograd/LHS/22

Posted 24 December 2009 - 10:25 AM

Sto je Marko vec spomenu... za te pare moze da se nadje bajk sa boljom opremom ali nije to isto! Pa i Opel Calibra je ciganski Ferari, i ako nije Ferari!!!


Mislim da Scott u biciklizmu ne odskace od drugih kao Ferrari u automobilizmu.Ovde ne govorim o razlici Ferrari-Opel ili Scott-Drossiger vec o razlici Scott-Canyon a za 3000e ima da se kupi mnogo bolje opremljen Specialized,Cannondale i ko zna koliko dokazanih marki bicikala sa Fs-karbonskim ramom i bar za 1 stepen visim nivoom opreme.


Narvno da Scott nije Ferari u biciklizmu i nikad nece biti! Gnusan je! I isto je sto i drugi "Merida"! Ista Fabrika. Ferari se ne pravi na Tajvanu... To je ono po cemu se razlikuju, mada drugar koji je radio pri Scott-ovom servisu, isao je na obuku u Swicu i RC model se tamo pravi, dok ostali carbonci prave na TW. Npr. gotivnija mi je Merida 96 nego Spark, 3x lepse dizajniran!
Nisam rekao da ne postoje bajkovi u ceni od 3000 soma koji nemaju bolju opremu od Sparka! Konkretno Canyon Lux MR sam ja planirao da kupim, ali su ramove prodavali bez zadnjeg amorta. U Outlet-u naravno, i to je ono zbog cega sam odustao. Opet sa svim troskovima bi izasao puno love, a ne dobijem bas ono sto trazim "Ultimate FS"!?
Cekam pravu varijantu koju cu da pazarim, regularnu... I jedino cu tad da se smirim, makar dao i
2000 soma za ram!
A 2800-2900e za Spark ne dam ni u ludilu! Ustvari ni soma za Spark!
Uvek cu pre dati za Yeti, Epic, TopFuel... koji su i moji favoriti, i ne prijatelji poceni! :wink:
  • 0
Epic < 9800gr.
Postavljena slika

#11 Cata96

Cata96
  • Members
  • 7 posts

Posted 30 August 2010 - 04:10 PM

Koliko sada ovaj bajk kosta posto je kriza pa se i cena promenila:?:
  • 0

#12 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 30 August 2010 - 06:25 PM

Ram je lep kada se gleda uzivo.

- Imate Scott Spark ramove u Planetu za nekih ~ 80 000 din.
  • 0

#13 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 August 2010 - 06:27 PM

to je bilo pocetkom sezone, ja mislim da su se svi prodali, inace ti za 800e su bili spark contessa model za 2008 u roze boji, kome ne smeta boja ok, inace potpuno je isti kao i muski model
  • 0
........

#14 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Posted 30 August 2010 - 08:58 PM

Meni se taj ram (i oblikom njemu slični) uopšte ne dopada!
  • 0

profilepic.gif


#15 iki_xx

iki_xx
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 31 August 2010 - 11:42 AM

to je bilo pocetkom sezone, ja mislim da su se svi prodali, inace ti za 800e su bili spark contessa model za 2008 u roze boji, kome ne smeta boja ok, inace potpuno je isti kao i muski model

Ima ih u Novom Sadu , video sam pre par dana....
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users