Jump to content


Fotografije

genesis(mtb)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
93 odgovora na ovu temu

#21 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 January 2010 - 06:26 PM

A jesi li ti namontirao konacno prednju kocnicu? Nemoj da se zezas da vozis bez nje... #-o
  • 0

#22 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 06:28 PM

nikako da nadjem te pinove.pa ne mogu da namontiram :cry: ali sam nastelovao sto sam bolje mogao zadnju.
  • 0

#23 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 15 January 2010 - 06:49 PM

Nemoj se zezati, prednja je "glavna" kocnica.
a) probaj da nadjes pinove po oglasima/radnjama/forumu
B) razmisli o kupovini prednje disk kocnice (u tom slucaju i prednju nablu moras da menjas koliko uspevam da vidim sa slike). Nesto tipa Juicy 3 ili slicno nije vise skupo kao nekada.
c) ja verovatno mogu poslati par pinova za Novi Sad krajem meseca. Ne znam samo odakle si i da li pinovi sa Skareba odgovaraju
  • 0

#24 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 15 January 2010 - 07:09 PM

Nebojsa imas pp.
  • 0
Posted Image

#25 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 January 2010 - 07:30 PM

Nebojsa imam ja pinove koje bih mogao da ti dam. Skinuo sam ih sa rama ali je to valjda standardne velicine pa ce odgovarati i dartu. Javi da se dogovorimo ako su ti jos potrebni.
  • 0

#26 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 07:58 PM

xman: da imam pp

gilgames:trebali bi mi jer trazim vec mesec dana i nigde da nadjem svugde sam se raspitao.
  • 0

#27 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 January 2010 - 08:02 PM

Nisam bio video ovu temu do danas. Nije nikakav problem. Posalji mi adresu i ostale podatke na PP pa cu ti tamo od ponedeljka poslati AKS-om.
  • 0

#28 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 08:03 PM

gilgames:sad sam se setio da sam probao davno neke pinove koji su bili iz rama i nisu odgovarale jer je taj navoj bio presirok za darta
  • 0

#29 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 January 2010 - 08:13 PM

Sirina navoja je 1cm. Izmeri nekako pa javi da li je to to

Attached Thumbnails

  • IMG_7619.jpg

  • 0

#30 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 15 January 2010 - 08:30 PM

gilgames:nece odgovarati sad sam izmerio. suvise je siroko.

nomad: iz subotice sam
  • 0

#31 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 16 January 2010 - 11:52 AM

Izvini druze zbog pinova :D kad sam uzimao foxa devojci stigao je bez pinova ,pa sam sa darta prebacio na foxa....tako da ako neko ima da mu da pinove ,mogu od foxa 100%
  • 0
...

#32 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 16 January 2010 - 12:53 PM

Nebojsa, moji su kao sto sam rekao sa Skareba, dole je slika. Deluje da je navoj oko 8mm, ali nemam nista precizno za merenje kod kuce, moracu preciznije da izmerim na poslu, ako se u medjuvremenu ne nadje neko ko zna da li taj odgovara.
Javi mi samo da li da ih saljem za Novi Sad (ako mozes odatle da ih pokupis)...

Attached Thumbnails

  • DSC_70 (Custom).JPG

  • 0

#33 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 16 January 2010 - 03:08 PM

kolko vidim odgovarace. pa dal bi mi ti mogo poslat post ex. ja cu platiti postarinu.
  • 0

#34 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 17 January 2010 - 09:44 AM

Nebojsa, moji su kao sto sam rekao sa Skareba, dole je slika. Deluje da je navoj oko 8mm, ali nemam nista precizno za merenje kod kuce, moracu preciznije da izmerim na poslu, ako se u medjuvremenu ne nadje neko ko zna da li taj odgovara.
Javi mi samo da li da ih saljem za Novi Sad (ako mozes odatle da ih pokupis)...


Izmerio sam da je precnik pina (navoj) 7.8mm, korak navoja je 1.24mm.

Drugim recima, imam utisak da je navoj 5/16 inča, sa korakom od 0.05", a ne metricki. Probaj da proveris na forumu da li ti to odgovara (ili da izmeris)... Ili probaj na skines sa interneta Dart-ov service manual, mozda tamo pise
  • 0

#35 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 17 January 2010 - 11:26 AM

skinuo sam rock shox service manual i nija nista pisalo o tome. al sam izmerio i izgleda da je to to.
  • 0

#36 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 26 January 2010 - 10:51 AM

Druze ne verujem da ce pasovati pinovi od skareba ....kad sam probao da prebacim pinove sa skareba na foxa nije moglo da se uvrne,a kad sam skinuo sa tvog darta uvrnuo sam ih bez problema,probao sam pinove i od RS j3 ,ali i oni su drugaciji ,oni su deblji nego na dartu....ako nista probaj sa tvog rama da skines pinove i stavis na amort ,mozda pasu :D ipak mislim da je prednja kocnica bitnija od zadnje,ja zadnju retko kad koristim,samo prednju....pogotovo na asfaltu...jedino negde na offroad stazi mi zatreba zadnja......
  • 0
...

#37 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 26 January 2010 - 10:52 AM

i nemoj da ti neko puni glavu da je bolja zadnja ,jer ces sa prednjom da letis preko kormana :D koci sa osecajem,ne stiskaj kocnicu ko sivonja :mrgreen:
  • 0
...

#38 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 26 January 2010 - 02:05 PM

vec sam probao sa rama i nemoze. :cry:
  • 0

#39 nomad

nomad
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts
  • LocationIzrael

Postavljeno 27 January 2010 - 06:57 AM

- U petak pinovi krecu za Novi Sad. Smisli/isprobaj do tada da li ti skareb pinovi odgovaraju - ovo sto OOX kaze zvuci logicno, odnosno da ti nece pasovati #-o
- Da, naravno da je prednja "glavna" kocnica, samo treba nauciti koristiti je. Najveca opasnost prednje je da zablokiras prednji tocak, i preletis bajk, posto nemas ABS na bajku. Znaci, ti moras da izigravas "ABS" kontrolisanim pritiskom na rucicu kocnice i odpustanjem iste po potrebi. Da bi to uvezbao probaj sledece: na ravnom (i bezbednom terenu, sa kacigom na glavi), zaletis se 15-20km/h i pocnes da kocis samo prednjom sve jace i jace (postepeno), dok ne uspes da odvojis zadnji tocak od zemlje (a da se ne prevrnes). Pri tome, telom ides unazad (odnosno bicikl "gurnes" unapred)
Dok sve to radis, na zemlji oznaci liniju na kojoj pocinjes da kocis, i oznacavaj svaki put koliki ti je put kocenja. Skracivanje puta kocenja ce ti biti indikacija tvog progresa :wink:
  • 0

#40 nebojsa94

nebojsa94
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 27 January 2010 - 03:05 PM

ja nemam od koga da isprobam pinove sa skareba. tek imam 15 god. neznam nikog sa tako skupim amortom. :( a vezbo bi ja sa prednjom samo sto je nemam :roll:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika