Jump to content


Fotografije

Orion Sirius


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#1 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 11:49 AM

Sta mislite o ovom biciklu:
http://www.orion-kg....kla_sirius.html
Cena mu je oko 28000. Doslo je vreme da se kupuje novi bicikl, mislim da bi mi ovako nesto odgovaralo, bitno da ima oba amortizera i disk-kocnice (bar napred). E, sad, posto je stvarno mnogo vremena proslo od kupovine mog sadasnjeg bicikla (tada su u modi bili ROG-ovi modeli Sprint, Super, Colnago...), nisam bas upoznat sa trendovima, pa molim za pomoc u izboru.
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 December 2009 - 11:51 AM

Bolje nešto polovno za tih 280€, nego taj nov... e sad, to je moje neko mišljenje...
  • 0

#3 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 12:27 PM

Mozda ovako nesto?:

http://www.cikloberz...how.php?id=7066

Mada, vidim malo dalje, da su procene za ovaj bike u rangu 150-250e...
  • 0

#4 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 December 2009 - 12:33 PM

Ne zna se koje su kočnice, koji je amortizer, a i ovo što se zna nije nešto... i ja bih preskočio ovaj bajs.

Ako se ne razumeš u polovnjake, ili želiš samo nov bajs, trenutno imaš sniženje u Capriolu, moglo bi svašta da ti upadne u tih 28.000din (npr ~20.000din Komodo - Al ram, amortizer RS Dart1, Alivio menjači (zadnji Deore), kočnice Avid SD3+FR5, Truvativ srednji pogon...).

Skokni tamo pa pogledaj šta sve ima i za koliko para :)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#5 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 11 December 2009 - 12:36 PM

E, da, za šta ti treba bajs, po kakvom terenu se voziš (Košutnjak ili krug oko Ade) itd? :)

I da, tek sad videh da si lepo napisao full sys + diskovi... To teško da može da valja za 300Eur novo :(
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 12:53 PM

Uf, za 280 eur taj bajs je preskup! [-X Kao sto rece Darkman, sad je neki silan popust u Capriolu.

33000 din ---> http://bike.capriolo...icikle/agama-x7

20000 din ---> http://bike.capriolo.../bicikle/komodo (model od prosle godine)
  • 0

#7 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 01:18 PM

E, da, za šta ti treba bajs, po kakvom terenu se voziš (Košutnjak ili krug oko Ade) itd? :)(

Ma vozim svaki dan na posao i nazad, asvalt je u pitanju, ali sa dosta poprecnih kanalica i neravnina, pa zbog toga su pozeljni amortizeri. Ovaj moj "drumski", kako se sad kaze, je suvise tvrd, a i nije vise u skladu sa mojom godinom proizvodnje... E, da: gume kramponke nisu pozeljne.
  • 0

#8 mouse

mouse
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 420 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 December 2009 - 01:26 PM

Iskreno, beži od ovog k'o đavo od krsta!!! Darkman-ov predlog ti je extra, bolje v-brake koji radi nego diskovi koji ne rade...bolje jedan RockShox (pa makar i Dart) nego dva no-name čelična "amorta". Plus što ćeš osećati veći komfor u vožnji sa gumama dimenzija 26*2.0, čak i slikovima (ili sličnim, tj. standardnim za ovaj tip bicikle).
E sad, polovnjak od 280 jura, e to je već nešto o čemu treba razmišljati...ako si u mogućnosti.
  • 0

#9 staford

staford
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationRUMSTERDAM

Postavljeno 11 December 2009 - 01:30 PM

slazem se sa Gamzzyem bolje neki polovnjak za tu lovu
  • 0
May the force be with you!

#10 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2009 - 03:44 PM

Sad sam malo svrljao po site-u renomiranog Kragoujevackog proizvodjaca oruzija za rekreirajuca samoubistva i naleteh na ovo

Postavljena slika

Sve sto mogu da kazem, je hebo te mish n:smil42d2 n:krstixf7
  • 0
Postavljena slika

#11 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 03:53 PM

n:happy0045 n:krstixf7 n:happy0192
  • 0

#12 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 11 December 2009 - 04:48 PM

n:happy0045
  • 0

#13 miligor

miligor
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 05:41 PM

Sad sam malo svrljao po site-u renomiranog Kragoujevackog proizvodjaca oruzija za rekreirajuca samoubistva i naleteh na ovo

Postavljena slika

Sve sto mogu da kazem, je hebo te mish n:smil42d2 n:krstixf7

Dobro, ovaj tip bicikla vise ne dolazi u obzir, ali sta mu konkretno zameras? I Orionu uopste? Inace, za sad mi se onaj Comodo cini kao dobar izbor, ali neznam da li bi ona cev za sediste sa amortizerom mogla da zameni zadnji amortizer?
  • 0

#14 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 December 2009 - 07:21 PM

Zezas ili ozbiljno pitas? :lol:

Za slucaj da ozbiljno pitas, ajd redom

1. Mislim hebem mu misha, ako se vec neko bavi proizvodnjom bicikala pa valjda ume korman da namesti kako treba.Evo to stvarno ne kosta nista, a mnogo znaci.Ja prosto nemam nikakve ideje kako bi neko ovog frnakestajna mogao da vozi a da se ne ubije pri kocenju, ili zaradi deformaciju kicme, ili bolove u rukama ...

2. Izbora menjaca, daklem najzgadrljaviji najjeftiniji itd shimano sis .. Od toga je samo xundah grdja opcija ...


3. Sifteri na sluh.Alo 21 vek traje vec godinama ....

4. Izbor kasete ... Klasicna matora navijaca, sto je ok za pijacne "mtb" zezalice ali za kakvog god drumasa u fuckin 2009 godini mislim ...

5. Sedite .. Iskren da budem moj pokojni deda, bog da mu dusu prosti, je na svom biciklu iz sezdeset i neke imao bolje sediste od ovoga ...

6. Nosac bidona i bidon od reciklirane plastike ... Sto se samog nosaca tice to i da te boli uvo, ali piti vodu iz ovakvog bidona je potencijalno opasno po zdravlje ...

Sam bog zna sta mu jos nedostaje sto bi se moglo naci in vivo posmatranjem ...

BTW moja ex devojka ima orion mtb ... Meni je trebalo vise sati (bez vremena potebno za "dijagnozu" i nabavku gomile novih delova) da ga osposobim za iole bezbednu i koliko toliko normalnu voznju ... Kada sam ga prvi put video i probao da vidim sta i kako radi, sam dosao do zakljucka da je isti sklapao pavijan na drogama a ne iole zdrav homo sapiens .. Stvarno nisam znao da ova nakaza od proizvodjaca i dan danas radi n:smil42d2
  • 0
Postavljena slika

#15 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 07:27 PM

Sta reci, nego da bicikle ovog proizvodjaca nisu videli ni "k" od kvaliteta. #-o

ali neznam da li bi ona cev za sediste sa amortizerom mogla da zameni zadnji amortizer?


U pitanju je klasicna cev sedista, tj. sticna. Nema tu nikakvog amortizera. Ako mislis da bi ti amortizer sa onog Orion bajsa ucinio voznju prijatnijom, varas se. Samo bi imao tezi bajs, bez potrebe.
  • 0

#16 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 11:24 PM

Možda bi trebao da nastupim kao lokalpatriota, pa da branim zemljake, ali ovo je tako
jezivo, da tu nikakvo opravdanje ne pomaže. Prosto je neverovatno da je neko mogao
ovako strašilo da napravi, sto posto je neki odbegli konstruktor iz ZASTAVE koji se
"proslavio" u domaćoj auto industriji. Mada, ja sam plakao od smeha dok sam čitao
komentare, pa mislim da stvar zaslužuje širi prostor u cilju podizanja opšteg raspolo-
ženja u populusu.
A sad ozbiljno, prosto je neverovatno da firma koja ima veoma solidan poslovni prostor
i uslove za rad, pati od takvog nedostatka smisla za posao kojim se bavi. Pa mogli su
da se ugledaju na CAPRIOLO, da ne pričam o slovencima, koji u nekim lokalnim radio-
nicama liju karbonske ramove. Ili najprostije, kao za računare, ako nešto ne znaš,
uhvatiš klinca od trinaest godina, koji stvar pojede za užinu. Skupiš par klinaca koji
pedaliraju po ulici, i pitaš "šta da pravim", oni ti napakuju i eto ti razvoja proizvoda.
Tačno ću da odem u firmu, samo da im vidim face, al sumnjam da tu ima pomoći.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 11 December 2009 - 11:43 PM

Pa mogli su
da se ugledaju na CAPRIOLO


Nisam mislio da cu ikad napisati, ali cak im je i Capriolo zadao domaci zadatak! n:anim_44 I koji je ono pogon na drumasu? n:fighting0027 Jao Feng? Ili je i on domace proizvodnje? :shock:
  • 0

#18 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 12 December 2009 - 12:17 AM

n2:vid20budalepw9 Meni lici kao da su ljudi iz Kg-a dosli do neke povece kolicine celika(armaturno gvozdje) i aluminijuma(gus aluminijuma)na nekom otpadu i nisu znali sta s njime,verovatno je pala neka masna kompenzacija n2:loony .Onda se javio najpametniji medju njima n2:wc i rekao:Ajde ljudi da pravimo ruzne,nakaradne,smesne bicikle sa jos ruznijim,nakaradnijim i smesnijim imenima :idea: .Mmmmm mislim da bas to ljudima treba =P~ .

Sve bicikle da skupe na gomilu ne vrede 28000din a kamoli jedna n:krstixf7 .
  • 0

#19 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2009 - 01:44 AM

Kad vec Stole pomenu pogon.Sredim ja tako devojci bajs, ono koliko se takva dresina da srediti.Po prvi put od kada je kupljen, a bilo je to pre 6,7 godina (ako nju secanje ne vara) radi prednji menjac (ikako) , a za divno cudo radi i zadnji koji je i na novom biciklu radio ocajno.No da ne tupim, krenem ja tako sav sretan i ponosan na moje nenadmasno umece da od cistog lesa napravim babu u mladjim danima, i usaltam u 1:2 na lokalnoj uzbrdici kad ono krenu noge da mi propadaju.Sad ceskao bih se ja po glavi ali obe ruke mi na kormanu, mislim se valjda bih cuo da je proslajfovala guma, al kako majku mu, em je nova kramponka, em je leto, em je asfalt,a i ja nisam bas lak, pa bacim pogled na nize i imam sta da vidim.Pavijani stavili nitnovan pogon neznanog junaka i on sam slajfuje, tako kad se iole jace zavrte kurble na uzbrdici, one i osovina se okrenu, ali se sajbne i dalje razmisljaju da li je u duhu pavijana obrnuti se ili ne kad te muce na uzbrdici :)
  • 0
Postavljena slika

#20 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 12 December 2009 - 08:28 AM

Koliko znam od ranije (ne znam sada) Orion nikada nije pravio ramove vec samo na gotove sklapao delove. Ovaj "drumas" sumnjam da je neko ikada video u prodaji, imali su oni nekih stvari koje su "prodavali" a prakticno ih nikada nije bilo.
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika