Jump to content


Fotografije

Čišćenje kočionih kješta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 09 December 2009 - 11:29 AM

Koje sredstvo za čišćenje kočionih kješta hidrauličnih kočnica preporučujete?(osim mokre krpe :D ).Da li takvo sredstvo uopšte postoji?
Izvinjavam se ako ova tema postoji,ja je nisam video.Kočnice nisu rasklopljene,samo su pločice izvađene.
Možda je pitanje glupo,ali nisam ja početnik bez razloga.Hvala unapred prijatelji
  • 0

#2 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 09 December 2009 - 11:41 AM

Ja ih samo redovno izduvavam na kompesoru i ponekad mokrom krpom ocistim..ništa posebno. So far, so good n:bicycle
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2009 - 12:19 PM

Suva krpa, izduvavanje, a pre suve krpe ako ima potrebe praktikujem da alkoholom obrišem sve, on lepo očisti sve prljavštine. Shodno tome da posle svake vožnje čistim bajk, u 99% slučajeva je dovoljna samo suva krpa. Ako se baš vozilo po kiši, blatu - onda ili vlažnim sunđerom ili četkom operem onu inicijalnu nečistoću, pa onda dalje. Ne praktikujem crevo i prskanje po bajku.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 OOX

OOX
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 525 posts
  • LocationSrbija/Vojvodina/Kula

Postavljeno 09 December 2009 - 09:21 PM

kad smo vec kod pranja bajka ,ja koristim Mer za pranje stakla sa prskalicom :D nista bolje ,naprskam celo biciklo i prebrisem sa krpom .... 8) bajk bude savrseno cist i lepo mirise :lol: :lol: :lol:
  • 0
...

#5 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 June 2010 - 02:03 PM

Samo skidate točak pa provlačite krpu kroz čeljusti ili radite neki veći zahvat, vadite pločice pa ih čistite i slično?
Pitam šta je najjednostavnije i najbrže a da je delotvorno, da ne bih morao svaki put da skidam pločice.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika