Jump to content


Fotografije

TEST: Scott Genius 20 / 2009


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
43 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 November 2009 - 09:19 PM

Zahvaljujući Planet bike-u, imali smo priliku da vozimo Genius 20 na testiranju scott palete pre izvesnog vremena, al i da ga dobijemo na jedan pravi test.
Rezultat testa pogledajte ovde: SCOTT Genius 20 / 2009 :)
  • 0

#2 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 01 November 2009 - 10:33 PM

E svaka vam čast, super test/tekst! :) Ovako i "obični" ljudi imaju priliku da se upoznaju sa opasnim zverima, i da saznaju neke "sočne" detalje (22bar amort?!? :mrgreen: )
Youtube me nešto zeza pa video ostavljam za kasnije, a jedina "zamerka" je što su neke slike pri vožnji malo van fokusa (x1.jpg, x2.jpg - realno, ovo i nije zamerka, za tako nešto ipak treba DSLR).

Svaka čast ljudi, nadam se da ćemo imati prilike da čitamo još puno ovakvih testova!
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#3 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 01 November 2009 - 11:07 PM

=D>
  • 0

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 02 November 2009 - 12:12 AM

=D> =D> =D>
  • 0

#5 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 02 November 2009 - 08:33 AM

Odlican tekst, video je originalan na svoj nacin ali imam jednu primedbu. Kao sto sam vec objasnjivao u jednoj temu Scott nema 4bar sistem suspenzije. Ovo je neka vrsta modificirane single pivot suspenzije. 4bar(ili Horstlink) suspenzija se svodi da smanji brake bumps sa time sto zadnja osovina je postavena na seatstay dok kod Genius-a osovina je na chainstay(isti sistem kao kod Kona-e). Sve zbog patenta na Horst link u USA koga poseduje Specialized. Miso evo ti imas 4bar ram kuci(Radon, Canyon etc), verovatno si primetijo razliku od njih do Scott-a. Svako ko je malo iskusniji u full-susp vodama moze da oseti da taj modificiran single pivot proizvedjuje vise brake bumps. I sve se to oseca na nogama :D
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2009 - 09:40 AM

Jeste, Scott dugo vremena nije bio zastupljen na USA teritoriji zbog prava na patente...ali po njihovim rečima - ovo jeste "four-bar linkage", samo totalno modifikovan kako bi to i bila jedinstvena tehnologija i kako ne bi bilo u suprotnosti sa zaštićenim patentima, na koje se na zapadu u slučaju kopiranja i ne plaćanja prava na korišćenje naplaćuju milionske cifre.
Razlika se oseti, s tim da realno gledano - kod FS bajkova glavnu ulogu preuzima zadnji amort koji ako je dobar, pretvara FS mašinu u jedno pravo uživanje - pa onaj ko jednom proba ovakve bajkove teško seda na HT klasiku...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 02 November 2009 - 09:56 AM

Jeste, Scott dugo vremena nije bio zastupljen na USA teritoriji zbog prava na patente...ali po njihovim rečima - ovo jeste "four-bar linkage", samo totalno modifikovan kako bi to i bila jedinstvena tehnologija i kako ne bi bilo u suprotnosti sa zaštićenim patentima, na koje se na zapadu u slučaju kopiranja i ne plaćanja prava na korišćenje naplaćuju milionske cifre.


Kada ljudi kazu 4bar odma se misli na Horst Link. OK Scott jeste 4bar ali 4bar single pivot. Ali tu rec 4bqr Scott tako jako koristi da ljudima ubaci u glavu da u principu Scott jeste Horst Link. Ali on NIJE

Ako nekome zvuci previse slozeno ovo sto pricam neka procita nesto o bicycle suspension i neka protumaci lepo rad svakog sistema
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#8 srdjanzi

srdjanzi
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 02 November 2009 - 05:59 PM

Ok pripremio sam se za cenu!!
Koloko ovo košta!? :oops:
  • 0

#9 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 November 2009 - 06:02 PM

4498€ #-o n:cray
  • 0

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 November 2009 - 06:55 PM

Cena je toliko apsurdna za naše uslove da sam samo pomislio nešto tipa 'nisu normalni', ali jbg sad.

BTW čitaj pažljivije, piše cena.
  • 0

#11 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 02 November 2009 - 08:09 PM

Pravo je osvezenje da je neko kod nas opste i dozvolio ovakvo testiraje tako skupog bajka. Ali, sudeci po snimku, bajk nije osetio nikakav ozbiljniji teren, ni korenja ni kamenja nema :( . Izbor muzike za klip je bas po mom ukusu :D odmah se setim ovoga:
  • 0

#12 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 02 November 2009 - 08:19 PM

Mozda da je isproban poneki skok :D ?
Ili je Planet B. zabranio "peglanje" makine??? :D
Dam 5 soma i otresem ga o Zemljicu za sve pare,a da bajk i ja ostanemo citavi :wink: :mrgreen:
Cestitke =D> :wink:
  • 0
..

#13 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2009 - 08:41 PM

Bilo je svega pomalo, korenja pogotovu a i kamenja, ipak je ovo snimak delica voznje. Nije bilo uslovljavanja od strane Planet-a, ali su znali i kome daju bajkove 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#14 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2009 - 08:58 PM

Bilo je svega pomalo, korenja pogotovu a i kamenja, ipak je ovo snimak delica voznje. Nije bilo uslovljavanja od strane Planet-a, ali su znali i kome daju bajkove 8)

znaci nedjo bi mozda dobio bajk :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2009 - 09:21 PM

znaci nedjo bi mozda dobio bajk


Hehehehe...bi za 4498 eur - bez ikakvog pitanja :wink: :wink:

Vas cemo zvati kada i ako bude neke DH zverine za test....mada toga ovde prakticno i nema.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 MarkoFQ

MarkoFQ
  • Members
  • PipPipPip
  • 142 posts

Postavljeno 03 November 2009 - 12:03 PM

Kakav utisak vam je ostavila Fizik Tundra na Scott-u ? (koliko vidim to je obicna Mg varijanta , malo skromno za bike te cifre)
  • 0
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."

#17 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2009 - 07:54 PM

Sediste je korektno, solidno udobno, ali kod FS-a udobnosti doprinosi i zadnji amort, pa na njemu mogu i mnogo tanja i tvrdja sedista da budu sasvim ok za voznju 8) . Inace, varijanta je Mn ( mangan i to hollow ) sto se tice sina sedista. Sediste jeste skromnije, mada u sadasnjoj specifikaciji scott-a ide selle italia SLR XP. Ono sto je ispod nivoa na bajku je Lx lanac, trebalo bi da tu bar XT bude - ali to je najmanja stavka za nekog ko bi krenuo na neki upgrade ovog bajka....ili lepo sacekati da se lanac potrosi pa uzeti bolji.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#18 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 03 November 2009 - 10:31 PM

Ajde malo da se pravim pametan. SLX ili XT lanac je ''bitan'' samo dok je bajk u izlogu. A kada pocne da skuplja pesak, prasinu i bog zna sta vise sve je isto. Dali bio SLX ili XT opet mora da ga promenis na nekih 1000-1500km.

Ja sam sebi cist primer. Do sada sam vozijo sve SRAM-ve lance za 9 speed osim PC-991 hollow pin. I svi zahtevaju promenu posle 3-4 meseca upotrebe :oops:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#19 dusan271992

dusan271992
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 530 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2009 - 10:38 PM

Ajde malo da se pravim pametan. SLX ili XT lanac je ''bitan'' samo dok je bajk u izlogu. A kada pocne da skuplja pesak, prasinu i bog zna sta vise sve je isto. Dali bio SLX ili XT opet mora da ga promenis na nekih 1000-1500km.

Ja sam sebi cist primer. Do sada sam vozijo sve SRAM-ve lance za 9 speed osim PC-991 hollow pin. I svi zahtevaju promenu posle 3-4 meseca upotrebe :oops:

e pa uzmi vozi PC-991 hollow pin pa nece zahtevati promenu posle 3-4 meseca...evo ja ga furam vec 6 meseca,a kontaj da se vozim 3x nedeljno po 15-20 km.... :)
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika

#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 03 November 2009 - 10:53 PM

:roll:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika