Jump to content


Fotografije

Link sa opasnim virusom na sajtu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 24 October 2009 - 03:27 PM

Da upozorim....sinoc pretrazivao forum nesto u vezi mavic tockova neko je okacio link sada ne mogu da se setim ko jer mi je istog sekunda zabagovao komp....rezultat 1500 dindzi majstoru..... nije mogao da podigne sistem...molio bih ljude koji vode ovaj forum da malo obrate paznju a i nije mi jasan ludak koji to stavlja koji je cilj n:dwarf
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 October 2009 - 03:48 PM

u oglasima?
na prvo citanje mi zvuci veoma cudno. gde je link pokazivao?
  • 0

#3 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 24 October 2009 - 03:54 PM

kolko ja znam bio je jedan link ka youtube ...ali taj link nemoze biti zarazen racunar si zarazio necim drugim ;)
  • 0

#4 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 24 October 2009 - 04:07 PM

ne u oglasima nego na forumu....u oprema razno....u pretrazivac sam ukucao mavic i izbacio mi je sve postove na tu temu....u jednom postu neki pametnjakovic okacio link.... kako sam kliknuo na njega sve se zablokiralo.....
  • 0

#5 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 October 2009 - 05:23 PM

ne bih da pametujem ali mislim da ne mozemo govoriti o malicioznom linku koji obara sisteme. :)

da li si pitao majstora za sta ti je uzeo 1500din tj. sta je konkretno popravio, sta nije valjalo?

moguci scenariji:

- neko je postavio link ka nekom eksternom sajtu koji ima ubacen html kod koji te u poazdini vodi ka nekom serveru te iskoriti neku od sigurnosnih rupa tvog browsera da bi izvrsio neki fajl na tvom racunaru.. (verovatnoca da se sve kockice poklope skoro 0) (ovi ti nece oboriti sistem vec ubaciti trojanca)

- sajt na koji link pokazuje otvara neke fles animacije, activeX kontrole ili slicno. koja je kada se pokretala zabagovala komp iz bilo kog razloga, slucajno verovatno.

- browser se ubagovao kada je otvarao eksterni sajt te zaglavio komp.. neki bitan sistemski fajl se ostetio prilikom blokiranja sistem sto je prouzrokovalo probleme pri ucitavanju OS-a

....
  • 0

#6 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 October 2009 - 05:53 PM

Što daješ maistoru 1500 din. za instalaciju sistema, ja ću ti to besplatno uraditi :wink:
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#7 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 24 October 2009 - 06:16 PM

Moze da se desi to. Kliknes link i ubacis virus kad ti prebacje. Opet, ne bih krivio lika koji je to postavio jer mozda to nije ni znao, mozda tada nije ni bio zrazen, a mozda je i AV odradio svoje.
No, redje je da se to tako desi.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#8 cupapica

cupapica
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts

Postavljeno 24 October 2009 - 06:49 PM

ne bih da pametujem ali mislim da ne mozemo govoriti o malicioznom linku koji obara sisteme. :)

da li si pitao majstora za sta ti je uzeo 1500din tj. sta je konkretno popravio, sta nije valjalo?

moguci scenariji:

- neko je postavio link ka nekom eksternom sajtu koji ima ubacen html kod koji te u poazdini vodi ka nekom serveru te iskoriti neku od sigurnosnih rupa tvog browsera da bi izvrsio neki fajl na tvom racunaru.. (verovatnoca da se sve kockice poklope skoro 0) (ovi ti nece oboriti sistem vec ubaciti trojanca)

- sajt na koji link pokazuje otvara neke fles animacije, activeX kontrole ili slicno. koja je kada se pokretala zabagovala komp iz bilo kog razloga, slucajno verovatno.

- browser se ubagovao kada je otvarao eksterni sajt te zaglavio komp.. neki bitan sistemski fajl se ostetio prilikom blokiranja sistem sto je prouzrokovalo probleme pri ucitavanju OS-a

....


sistem nije mogao dab se digne....ocistio mi je komp od virusa.....mislim da je ovaj link

http://bikemag.com/g...s/072605_mavic/
od voivod
u Sre Nov 19, 2008 12:24 pm

Forum: Oprema razno
Tema: Mavic Crossmax XL? GOD-BAD?
Odgovora: 28
Pogledano: 821
  • 0

#9 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 24 October 2009 - 06:53 PM

pa da sa stranicom nesto nije u redu i meni je se zamrznuo ff ali nije ...nema nekakvih drugih ostecenja ...
  • 0
Doki Lee Bejbe

#10 stefan

stefan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 711 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 24 October 2009 - 06:53 PM

evo ja sam sad otvorio taj link i radi sve n:confused0031
  • 0

#11 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 24 October 2009 - 06:55 PM

Ima Trojanac...

24.10.2009 20:54:37 Detected: Trojan-Downloader.JS.Gumblar.x Firefox http://ozguvenplasti...mage.php//image

Kaspersky ga nadje :) i ubije :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#12 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 October 2009 - 07:11 PM

onda da se ispravim za onu procenu verovatnoce, umesto 0, neka bude "veoma mala" :wink:

znaci ipak je neka verzija prvog scenarija ;)

cupapica, obavezno instaliraj neki anti virus. nije mi se jednom desilo da mi neko donese fles pun viruscica :)
kao free varijanta Avast mi prvi pada na pamet.
  • 0

#13 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2009 - 07:13 PM

AVG personal, Avira personal.....ima ih jos dzabe, a ima i krekova za one druge ;)
moj dugogodisnji "partner" na comp-u je NOD32...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#14 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 24 October 2009 - 07:24 PM

pa da Avira je i moja topla preporuka ...koristim i ja nod32 server neki :P ali najaca stvar je norton i to takodje neki namenjen za servere :)
  • 0
Doki Lee Bejbe

#15 doki

doki
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationIndjija

Postavljeno 25 October 2009 - 05:53 PM

zakazao nod i kod mene :P al bar me nije kostalo 1500 dinosaurusa ...nego sat vremena smaranja .al dobro ionako mu je bio potreban format :)
  • 0
Doki Lee Bejbe

#16 milanbike

milanbike
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts

Postavljeno 25 October 2009 - 05:55 PM

samo norton 2005 :wink:
i gledam to bez problema
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika