Jump to content


Fotografije
- - - - -

Koje saobraćajne propise kršite na bajsu? :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
70 odgovora na ovu temu

#1 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 16 October 2009 - 11:55 AM

Ima već mesec dana kako mi je ova tema pala na pamet, kada sam napravio prekršaj i dobio "prekor" od kolege bicikliste. Naime, vozio sam pogrešnom stranom biciklističke staze, tj. u pogrešnom smeru :oops: Ne volim (da ne kažem mrzim) te jednosmerne biciklističke staze, i uvek vozim pogrešnim smerom, kroz Omladinskih brigada (Novi Beograd, pored Rodića i Idea-e) :), od blokova ka opštini.

Sem toga, jedini prekršaj mi je da prelazim na crveno, ili prolazim kroz crveno (zavisi da li vozim preko pešakog ili ulicom), naravno, samo u situacijama kada nikog ne ugrožavam (sve ovo se dešava na NBg, gde su ulice većinom široke i pregledne).

Eto, da čujem sad vaše grehe? Neka prekoračenja brzine, vožnja u alkoholisanom stanju? :P (ja se trudim da prekoračim brzinu, ali slabo ide preko 40kmh :mrgreen: )
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#2 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 12:36 PM

Ja krsim sve propise, idem na crveno, prekoracenje brzine, kesam se za vozila itd, ali uvek idem na sigurno, barem nisam imao neprijatnosti, jedino se pribojavam onih iznenadnih izletanja bilo pesaka ili auta u putanju, kada treba u delicu sekunde skrenuti, nesto uvezbano kao kada se uleti u rupu koja se ne vidi a zadnjica malo poskoci pre sedista.
  • 0

#3 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1711 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 01:18 PM

Crveno svetlo i to je sve ...
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 October 2009 - 02:33 PM

Poštujem pravo prvenstva i gledam da ne isecam i ne prolećem kola i pešake. To je lakše nabrojati nego prekršaje.

Ostalo - spram situacije.
  • 0

#5 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 16 October 2009 - 02:52 PM

[not_proud]
Crveno svetlo :oops:
[/not_proud]

Inače, pravo prvenstva obavezno poštujem (ne poštujući prvenstvo dobar drug je izgubio život), a u većini slučajeva ne očekujem od automobiliste da uradi isto kad vozim ulicom koja ima prvenstvo.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#6 astrodule

astrodule
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 October 2009 - 03:10 PM

Ako nikoga nema (ni kola ni pešaka, ni policije), onda prođem kroz crveno.
Što se tiče jednosmernih staza na NBGD, tu uvek idem kraćim putem, ali ako idem jednosmernom u suprotnom smeru, sklonim se sa staze ako neko ide pravim smerom.
Takođe vozim po ulici tamo gde je bicilistička staza neupotrebljiva (što zbog pešaka, što zbog neoborenih prelaza sa trotoara na ulicu)

E sad, ako nema bici staze na trotoaru da li je vožnja po trotoaru prekršaj? Ako jeste, onda i tu kršim pravila.
  • 0
Per Aspera Ad Astra
http://www.dusanpopovic.com - Trčanje, bajs, planinarenje, putovanja, kuvanje...

#7 sssasa

sssasa
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 03:18 PM

...ja imam svoja nepisana pravila ponasanja u saobracaju i ponasam se u skladu sa njima i njih postujem...znaci generalno postujem pravila. Problem nastaje sto su moja pravila u blagom neslaganju sa aktuelnim sakonom o saobracaju ali jos uvek sam ceo u komadu tako da moja pravila funkcionisu :D
  • 0

#8 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 03:28 PM

sve...biciklista je kao voda,svugde prodje...
  • 0

#9 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 16 October 2009 - 06:07 PM

...ja imam svoja nepisana pravila ponasanja u saobracaju i ponasam se u skladu sa njima i njih postujem...znaci generalno postujem pravila. Problem nastaje sto su moja pravila u blagom neslaganju sa aktuelnim sakonom o saobracaju ali jos uvek sam ceo u komadu tako da moja pravila funkcionisu :D


Bas to. Lepo receno.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#10 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 October 2009 - 07:59 PM

Prolazak kroz crveno je rutinska stvar naravno kad nema guzve, zatim kretanje jednosmernim ulicama cisto da presecem. Ostalo je krsenje propisa u manjoj meri pa nije vredno pomena. 8)
  • 0

#11 aztec

aztec
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 585 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 08:29 PM

ja nikad ne stajem pesaku ispred pesackog, ako provalim da me je video pre nego sto je zakoracio na isti(isto vazi i kad vozim auto).stanem tek na pola metra-ako vidim da cu da ga pokupim.e tad se on ukochi i prebledi- a meni fino :lol: .pa posle nek razmislja dal' treba da krene preko ulice pre nego sto pogleda levo-desno-ili kad je vec napravio par koraka na kolovozu!!!
  • 0
SPARK 10

#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4281 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 08:34 PM

A ti nisi obavesten da su pesaci vlasnici pesackih prelaza i da mogu na isti da stupaju kad god im se prohte prethodno ne utvrdivsi da li nailazi automobil koji ne moze da se zaustavi a da ih ne baci na haubu :D :D :D .

Uglavnom postujem propise, po neko crveno svetlo i to uglavnom tamo gde ne smetam nikome (skretanje u desno najcesce).
  • 0
.

#13 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 08:36 PM

Kada sam u saobracaju s' normalnim ljudima tada je najlakse postovati propise, uostalom onda nam i ne trebaju. Kada je neko bezobrazan i nema postovanja prema drugima, onda insistiram na prednosti gde je imam i necu da mu se skolonim ako to po propisaima ne mora i sl. (mrzim taksiste :) )
  • 0
.

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 October 2009 - 09:38 PM

zatim kretanje jednosmernim ulicama cisto da presecem.


U dalekoj Nizozemskoj na svakoj jednosmernoj tabli piše 'osim za bicikle'.
  • 0

#15 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 16 October 2009 - 09:39 PM

Vožnja po auto-putu, kao i vožnja po putu rezervisanom za motorna vozila. Doduše u prvom slučaju sam često brži od vozila koja u "saobraćajnom špicu" prelaze Gazelu tako da je to diskutabilno kršnje (mada striktno sa stanovišta zakona jeste :) Ja mogu 40 oni mile 20 ili stoje :P
  • 0

#16 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 17 October 2009 - 10:13 PM

Standardno... crveno, jednosmerne, itd... Samo bih napomenuo da se pazite pandura i crvenog svetla. Prosle godine sam ga prosao, a pandur izgleda ustao na levu nogu pa mi napisao prijavu... itd, itd... sve u svemu na kraju me kostalo 3000din. Za te pare mogao sam lanac da promenim....
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#17 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 10:21 PM

Standardno... crveno, jednosmerne, itd... Samo bih napomenuo da se pazite pandura i crvenog svetla. Prosle godine sam ga prosao, a pandur izgleda ustao na levu nogu pa mi napisao prijavu... itd, itd... sve u svemu na kraju me kostalo 3000din. Za te pare mogao sam lanac da promenim....

Ove godine sam u edukativne svrhe barem desetorici prosao na crveno ispred nosa (najbukvalnje) i ni jedan trepnuo nije a kamoli da je reagovao kako treba :D

Vremenom sam stekao utisak da su u BG biciklisti formalno nepostojeca ili barem veoma teskoprimetljiva grupa sto se pandura tice :D
  • 0
Postavljena slika

#18 Brane

Brane
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 359 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 17 October 2009 - 10:43 PM

Nesto kao sto rece Gaja... dakle voznja po auto-putu i voznja po putu koji je rezervisan za motorna vozila.
Sve ostalo postujem! Crvena svetla, pesacke prelaze... Sve.
Bas sam primeran biciklista! :mrgreen:
  • 0
Staro pravilo za kupovinu bicikala i delova: lagano, dugotrajno, jeftino - izaberite dvoje od toga.

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 October 2009 - 10:51 PM

Pazi, koji će policajac da juri biciklistu po gradu kad zna da možeš da ga izradiš i pobegneš u 3 poteza? Može da te uhvati na otvorenom putu gde nemaš gde da skreneš u šumu ili kukuruze. Može da puca na tebe, al' kako da pravda što je pucao? Tvoja dobra volja da staneš (mada u principu ne znam ko bi izigravao ludilo i bežao od policije), a i tvoj problem ako pogineš ne poštujući propise.
  • 0

#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2009 - 11:03 PM

Nesto kao sto rece Gaja... dakle voznja po auto-putu i voznja po putu koji je rezervisan za motorna vozila.
Sve ostalo postujem! Crvena svetla, pesacke prelaze... Sve.
Bas sam primeran biciklista! :mrgreen:

Hehe ali Beograd nema auto put, to sto mi mislimo da ima je nas trip jer po zakonu auto put ne moze ici kroz naseljeno mesto pa je tako ono parce kroz BG dobilo ime ulice, a kako nigde nema znaka zabrane biciklistima nista i ne krsis ako se vozas od npr genexa do sta znam aerodroma u zaustavnoj traci.Cak i da ti napise nesto to lako oboris na sudu zbog nebuloza u pravnom sistemu :)

@mix Sto se povlacenja pistolja i jos gore pucanja tice od toga nema nista, on ne sme ni u kom slucaju pucati na tebe cak i da bezis :) Opet zamisli ti Srpskog pandura da ganja biciklistu, pa mislim 90% stanice bi ga posle zezalo da je gej :D
  • 0
Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika